ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO GRECJI
Śladami  Św. Pawła Apostoła

Belgrad – Skopie – Meteory – Delfy – Ateny – Półwysep Peloponez – Termopile – Saloniki

Dzień 1.   06.09.2019  (piątek)
Wyjazd z Nowego Sącza w godzinach wieczornych, przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii.

Dzień 2.   07.09.2019 (sobota)
W godzinach rannych przerwa na poranną toaletę, przyjazd do Belgradu w godzinach południowych, spacer po stolicy Serbii, przejazd do hotelu, Msza Św., obiadokolacja, nocleg w Niszu.

Dzień 3.   08.09.2019 (niedziela)
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Skopie (Macedonia) i zwiedzanie domu Matki Teresy z Kalkuty, Msza Św. następnie przejazd w okolice Meteorow (Grecja), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w ok. Kalambaka.

Dzień 4.   09.09.2019 (poniedziałek)
Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie jednej z największych atrakcji turystycznych Grecji kontynentalnej – kompleksu klasztorów prawosławnych Meteora umieszczonego na „skałach zawieszonych między niebem a ziemią”. Ten tajemniczy i malowniczy zespół skalny będący pomnikiem światowego dziedzictwa UNESCO, To niezwykła wędrówka w czasy średniowiecznego prawosławia ortodoksyjnego. Przejazd do Delf, najpopularniejszego greckiego stanowiska archeologicznego otoczonego skałami Parnasu, wpisanego na Listę UNESCO. Przejazd do  hotelu, zakwaterowanie, Msza Św.,  obiadokolacja, nocleg w ok. Delf.

Dzień 5.   10.09.2019 (wtorek)
Śniadanie, przejazd na Płw. Peloponez. Postój przy Kan. Korynckim, łączącym  M. Egejskie z M. Jońskim, przejazd do Epidavros – najlepiej zachowany, czynny antyczny teatr grecki z niezwykłą akustyką, Następnie zwiedzanie Nafplio – spacer po zabytkowym centrum, twierdza Palamidi i Burdzi. Msza Św., powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Aby zrealizować rejs na wyspy Hydre i Spetses – nocleg w okolicach Aten przy Kanale Korynckim.

Dzień 6.   11.09.2019 (środa)
Śniadanie, odpoczynek na plaży do godz. 13:00, obiad, następnie przejazd do Aten, stolicy Grecji, klasycznego greckiego miasta nieprzerwanie zamieszkiwanego od 7 tys. lat. Zwiedzanie miasta: Święta Skała Akropolu wpisana na listę UNESCO, wizytówka miasta i symbol światowego dziedzictwa, arcydzieło klasycznej architektury Grecji. Msza Św., następnie wizyta w muzeum Akropolu mieszczącym najcenniejsze zbiory sztuki starożytnej. Czas wolny na zakup pamiątek. Następnie udział w  „Wieczorze Greckim” –  lokalny wieczór przy regionalnych potrawach oraz muzyce. Powrót do hotelu , nocleg w okolicy Aten.

Dzień 7.    12.09.2019 (czwartek)
Śniadanie, całodniowy odpoczynek na plaży, obiadokolacja, nocleg. / OPCJONALNIE: Dla osób chętnych rejs statkiem na wyspę Hydra i Spetses – za dodatkową opłatą ok. 40e/os. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8.   13.09.2019 (piątek)
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Krótka wizyta w Termopilach, miejscu słynnej bitwy między Spartanami i Persami w 480 r. p.n.e. Przejazd do centrum Salonik. Miasto założył w 316 r. p.n.e. macedoński król Kassandros i nazwał imieniem swojej żony Thessaloniki. Bogata historia pozostawiła tu wiele śladów, interesujące jest przemieszanie kultur rzymskiej, bizantyjskiej i tureckiej. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, Msza Św., obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9.   14.09.2019 (sobota)
Śniadanie, wykwaterowanie, powrót do Polski. Wieczorem obiadokolacja w restauracji, ciąg dalszy podróży. Przyjazd do Nowego Sącza w godzinach południowych następnego dnia.

CENA: 1.000 zł + 390 euro 
Cena zawiera:

–         Opieka duchowa (codzienna msza św.)
–         przejazd autokarem: Cafe Bar, DVD/Mp3, WC, Klimatyzacja;
–         7 nocy + wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacja);
–         opieka pilota/przewodnika;
–         przewodnik miejski w Atenach;
–         ubezpieczenie (NNW, KL)
–         bilety wstępu do: Skopie – Dom Matki Teresy, Meteory – wybrane 2 klasztory, Delfy – wykopaliska, Ateny – Akropol, Angora Grecka, Angora Rzymska, Teatr Dionizosa, Olimejon (świątynia zeusa) Epidavros – antyczny teatr.
–         Wieczór Grecki
–         obiad w drodze powrotnej,
–         zestawy słuchawkowe  tur-guide,
–         opłaty drogowe i parkingi,
–          obowiązkowa opłata na TFG – 10zł/os – składka nie jest przychodem biura.

                       ZAPISY oraz wpisowe 200,00zł  przyjmują do 10.06.2019

Maria Wiewióra Tel: 695583 297   Józef Wiewióra Tel: 695583 337

                                                 Tel. 18 441 26 64

Na choroby przewlekłe należy ubezpieczyć się oddzielnie-dodatkowo.
Na ewentualne dodatkowe wydatki związane z podróżą (np. toalety, kawa, pamiątki), prosimy przeznaczyć kwotę ok. 50euro.Organizator wyjazdu zastrzega sobie prawo do zmian w programie zwiedzania, który może wyniknąć z indywidualnych życzeń danej grupy lub z niedostępności do tych miejsc.
Organizator wyjazdu zastrzega sobie prawo do zmian w programie zwiedzania, który może wyniknąć z indywidualnych życzeń danej grupy lub z niedostępności do tych miejsc.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura Podróży Austral zobowiązany jest do zapłaty kwoty w wysokości 10zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej (obowiązuje od dnia 26.11.2016). Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Wyjątkiem są imprezy turystyczne odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura.