1.     Dzisiaj (7.04) zapraszamy na polową Drogę Krzyżową na Chruślicach o godz.15.00.
 
2.     We wtorek, 9 kwietnia, gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie poeta Petro Murianka, czyli Piotr Trochanowski z Krynicy. Temat: Literatura Łemkowska. Początek o 16.45 w Auli Bursy Jezuitów.
 
3.     W środę, po godz. 9.00, odwiedzimy chorych z posługą przed Wielkanocą.
 
4.     W czwartek, o godz. 18.00, zapraszamy na Mszę w intencji rodzin, z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  uczczeniem relikwii świętych Jana Pawła II i Joanny Beretty Molli.
 
5.     Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 i 17.30 w piątek  oraz  Gorzkich Żali o godz. 17.00 w niedzielę.
 
6.     Dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia, w Gródku nad Dunajcem (w Ośrodku Arka), z możliwością uzyskania porady prawnej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Wydziału Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej.
 
7.     Także w sobotę Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na akcję Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze za nasze rodziny, miasto, naród, świat rozpocznie się o godz. 19:00 w parku pod Zamkiem.

8.     Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na Mszach św. poświęcenie palm. Po Mszy o 10.30 dzieci składają swoje zaoszczędzone w Wielkim Poście ofiary. Procesja z palmami przed sumą o godz. 12.00.
 
9.     Parafia ewangelicko-augsburgska zaprasza w przyszłą niedzielę o 18.00 na Lamentacje Wielkopostne w wykonaniu Kolegium Muzyki Ewangelickiej z Krakowa. Szczegóły na plakacie.
 
10.      W kościele wystawiony jest kosz na artykuły spożywcze dla ubogich. Serdecznie zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych i świec-paschalików Caritas. Są jeszcze także nasze niepowtarzalne stroiki i palmy, z których dochód przeznaczony jest dla potrzebujących Parafian.
 
11.  Młodzieży bierzmowanej w marcu dziękujemy za złożoną ofiarę. Z superaty, która wyniosła 1000 zł zakupiliśmy przenośny mikrofon na pielgrzymki i spotkania grupowe. W tym miesiącu katechezy przed bierzmowaniem nie będzie. Klasy szóste i siódme zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach oraz w liturgiach Triduum Paschalnego.
 
12.  Rekolekcje dla rodziców w żałobie po śmierci dziecka organizowane są od 30 kwietnia do 3 maja w Zawichoście. Szczegóły na plakacie.
 
13.  Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego: dziś w prezencie dołączony jest film „Ignacy Loyola” – o założycielu jezuitów.
 

KOMUNIKAT BISKUPA TARNOWSKIEGO
NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
 

 
Drodzy Diecezjanie,
 
Szybkimi krokami zbliżamy się w wielkopostnej pielgrzymce wiary Kościoła do najważniejszych wydarzeń zbawczych, które swoją kulminację osiągną w męce, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa. Te duchowe przeżycia uwrażliwiają jeszcze bardziej nasze oczy, by dostrzegały konkretne potrzeby wielu naszych sióstr i braci złączonych w bólu, ubóstwie i samotności z naszym cierpiącym Zbawicielem. Przez cały okres Wielkiego Postu podejmowaliśmy w diecezji wiele inicjatyw charytatywnych, które – jak ufam – znajdą swe dopełnienie w bliskim już okresie przedświątecznym. Już teraz pragnę wszystkim Wam, a szczególnie wolontariuszom Parafialnych Zespołów Caritas, podziękować serdecznie za wszelki włożony trud. Dziękuję także tym wszystkim, którzy jak co roku postanowili przekazać 1% swojego podatku na cele Caritas diecezjalnej. Ci, którzy jeszcze nie zdążyli tego zrobić, mogą to uczynić do końca kwietnia.
 
Na początku Wielkiego Postu prawie sto rodzin z terenu naszej diecezji zostało doświadczonych przez gwałtowne wichury, które zniszczyły dachy ich domów oraz wielu zabudowań gospodarczych. Dzięki bardzo szybkiej pomocy, także ze strony Caritas Diecezji Tarnowskiej, ufam, iż będą mogli przeżyć zbliżające się Święta w wyremontowanych domach. Dziękując za okazaną im pomoc, proszę także o dalsze wsparcie dla naszej Caritas diecezjalnej w formie tradycyjnej już zbiórki ofiar pieniężnych do puszek w Niedzielę Miłosierdzia.
 
II Niedziela Wielkanocna, przeżywana w Kościele jako patronalne święto Caritas, rozpocznie obchód Tygodnia Miłosierdzia. Już teraz proszę Was, drodzy Diecezjanie, o dalsze ofiarne zaangażowanie we wszelkie dzieła charytatywne zarówno w parafii, jak i na szczeblu diecezjalnym. Wszystkich wolontariuszy oraz pracowników Caritas zapraszam do uczestnictwa w diecezjalnych obchodach tego święta w sobotę 4 maja w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach.
        
Na dalsze wielkopostne pielgrzymowanie ścieżkami modlitwy, postu i jałmużny, czyli konkretnych czynów miłosierdzia, z serca Wam błogosławię.
 
 † Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI