Iskierki     Zespół Iskierki został założony w roku 1996 przez o. Jacka Maciaszka SJ za zgodą proboszcza o. Krystiana Biernackiego SJ. Osobami prowadzącymi i jednocześnie pierwszymi solistkami były Kasia Kulig i Gosia Warzecha. Iskierki od samego początku swoim śpiewem ubogacały Msze święte dziecięce w Parafii Ducha świętego o godz. 10.30. W początkach swojej działalności zespół liczył około czterdzieści dzieci.
    Z biegiem lat jedne odchodziły a inne przychodziły i zapisywały się do Iskierek aby śpiewać i tak jest po dzień dzisiejszy.
    Na obecną chwile zespół liczy około dwadzieścia osób. Swoją pierwszą kasetę pt. "Uśmiechnij się" Iskierki nagrały w roku 2000. Kierownikiem muzycznym był Ks. Witold Trawka SJ nad całością nagrania czuwał dzielnie Ks. Marek Gawlik SJ. Zespół w swojej działalności dał wiele koncertów i brał udział w Festiwalach Piosenki Religijnej w Nowym Sączu zdobywając wiele nagród i wyróżnień. Z początku próby zespołu odbywały się w Bursie Jezuitów jednak w chwili obecnej próby odbywają się w salkach parafialnych.
     W lutym 2007 r zespół obchodził swoje 11 urodziny: Obecnie kierownikiem muzycznym jest pan Bogusław Janisz i to pod jego kierownictwem Iskierki nagrały dnia 21 maja 2007r swoją płytę pt. "Dzielmy się Miłością". Oprócz kierownika muzycznego zespół posiada także opiekę duchową którą sprawują księża Jezuici pracujący przy parafii i tak opiekunami duchowymi zespołu byli:

- o. Jacek Maciaszek SJ - o. Waldek Szczygieł SJ - ks. Marek Gawlik SJ - ks. Witold Trawka SJ - ks. Jakub Cebula SJ

- o. Jan Łuc SJ - ks. Mirosław Jajko SJ - ks. Arkadiusz Ceglak SJ - ks. Jakub Śpiewak SJ - ks. Mariusz Gajewski SI

Zespół prowadzi: Bogusław Janisz


Kontakt z Iskierkami:

Parafia Ducha Świętego
ul. ks. Piotra Skargi 10
33-300 Nowy Sącz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.