1. W poniedziałek, 3 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. szkolne: o 8.00 dla Szkoły nr 4, o 9.00 dla Jezuickiego Centrum Edukacji.
 
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16.30  Msza św. dla dzieci.
 
3. W czwartek, 6 września Parafia św. Kazimierza oraz Centrum Kultury „Sokół”, zapraszają na recital organowy w wykonaniu słowackiego organisty Marka Vrabla. Szczegóły na plakacie.
 
4. W sobotę, 8 września, przypada uroczystość Narodzenia Najświętszej Marii Panny, Głównej Patronki naszej Diecezji. W polskiej tradycji uroczystość znana jest pod nazwą Matki Bożej Siewnej.
    
5.Chłopców chętnych do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarzazapraszamy w sobotę, 8 września po Mszy Św. o godz. 9:00, na zbiórkę ministrancką do zakrystii.
  
6. W przyszłą niedzielę, 9  września na Stadionie Sportowym Nowy Sącz-Zawada, odbędzie się XV Festyn Rodzinny z O. Pio w godzinach od 13.00 do 20.00. Szczegóły na plakacie.
 
7. Także w przyszłą Niedzielę 9 września po Mszy Św. o godz. 12:00 zapraszamy byłych mieszkańców kamienicy przy ul. Piotra Skargi 12 na zwiedzanie ich dawnego miejsca zamieszkania. Oprowadzi Państwa dyrektor szkoły O. Radosław Robak.
 
8. Parafia w Zawadzie organizuje Dzień Nowego Sącza w Kalwarii i Łagiewnikach. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 
9. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu we wtorek, 11 września, o godz. 18.00.

10. Organizujemy wspólny, rodzinny wyjazd dla rodzin naszej parafii do Wadowic (Muzeum św. Jana Pawła II) i do Zatoru (Park rozrywki – Zatorland). Wycieczka odbędzie się w dniu 08 września 2018 roku – wyjazd o godz. 7.00. Zapisy od poniedziałku do środy w godz. 17,30 – 18,00 i w czwartek od 17,00 w biurze Caritas. Koszty wyjazdu 10 zł. od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy rodziców z dziećmi.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 
12. W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej odszedł do wieczności O. Antoni Makiel TJ. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…