1.     Dziś po Mszach prowadzona jest zbiórka do puszek na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Zebraną ofiarę osobiście przekaże pracującym tam jezuitom nasz były proboszcz, o. Andrzej Baran, udający się z pielgrzymką do Libanu. Wszystkim wspierającym składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.     Przez cały październik o godz. 17.30, a w środy o godz. 17.00, odprawiane będą nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału.

3.     Chorych z  posługą kapłańską odwiedzimy w środę, 3 października, po godz. 9.00. Również w środę, o 17.30, zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Pocieszenia.

4.     W czwartek, 4 października, w kościele św. Kazimierza odbędzie się recital organowy „Sztuka improwizacji w klasycznej perspektywie”. Wystąpi niemiecki organista Kay Johannsen. Początek o godz. 19.00.

5.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek, po Mszach porannych, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.30, czyli do Mszy św. dla dzieci.

6.     W pierwszy piątek, a zarazem w liturgiczne wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, wprowadzimy do naszego kościoła jej relikwie. Uroczystość odbędzie się na Mszy o godz. 18.00, a przewodniczył jej będzie wieloletni spowiednik w Sanktuarium na Łagiewnikach, o. Zdzisław Wietrzak SJ.

7.     W pierwszą sobotę, o 9.00, będzie Msza w intencji Żywego Różańca i Apostolstwa Modlitwy. Po niej nabożeństwo maryjne.

8.     W przyszłą niedzielę, 7 października, po Mszy o 10.30, zmiana tajemnic różańcowych Róży dziecięcej.

9.     Także w przyszłą niedzielę, spod pomnika św. Jana Pawła II na Rynku, wyruszy procesja różańcowa. Początek o godz. 18.30, zachęcamy do udziału.

10.   Uniwersytet Drugiego i Trzeciego Wieku działający w ramach Akademii Ignatianum przy naszej parafii, zainauguruje nowy Rok Akademicki we wtorek, 9 października, Mszą o godz. 18.00. Grono jest otwarte, zachęcamy także tych, którzy dotąd nie chodzili, do korzystania z zajęć. Dotychczasowy program na parafialnej stronie internetowej pod zakładką UDTW.

11.   W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, we wtorek - Aniołowie Stróżowie, w czwartek - św. Franciszek z Asyżu, w piątek - św. Faustyna.

12.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia.