Drukuj
Odsłony: 272
1.     Dziś po Mszach prowadzona jest zbiórka do puszek na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Zebraną ofiarę osobiście przekaże pracującym tam jezuitom nasz były proboszcz, o. Andrzej Baran, udający się z pielgrzymką do Libanu. Wszystkim wspierającym składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.     Przez cały październik o godz. 17.30, a w środy o godz. 17.00, odprawiane będą nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału.

3.     Chorych z  posługą kapłańską odwiedzimy w środę, 3 października, po godz. 9.00. Również w środę, o 17.30, zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Pocieszenia.

4.     W czwartek, 4 października, w kościele św. Kazimierza odbędzie się recital organowy „Sztuka improwizacji w klasycznej perspektywie”. Wystąpi niemiecki organista Kay Johannsen. Początek o godz. 19.00.

5.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek, po Mszach porannych, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.30, czyli do Mszy św. dla dzieci.

6.     W pierwszy piątek, a zarazem w liturgiczne wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, wprowadzimy do naszego kościoła jej relikwie. Uroczystość odbędzie się na Mszy o godz. 18.00, a przewodniczył jej będzie wieloletni spowiednik w Sanktuarium na Łagiewnikach, o. Zdzisław Wietrzak SJ.

7.     W pierwszą sobotę, o 9.00, będzie Msza w intencji Żywego Różańca i Apostolstwa Modlitwy. Po niej nabożeństwo maryjne.

8.     W przyszłą niedzielę, 7 października, po Mszy o 10.30, zmiana tajemnic różańcowych Róży dziecięcej.

9.     Także w przyszłą niedzielę, spod pomnika św. Jana Pawła II na Rynku, wyruszy procesja różańcowa. Początek o godz. 18.30, zachęcamy do udziału.

10.   Uniwersytet Drugiego i Trzeciego Wieku działający w ramach Akademii Ignatianum przy naszej parafii, zainauguruje nowy Rok Akademicki we wtorek, 9 października, Mszą o godz. 18.00. Grono jest otwarte, zachęcamy także tych, którzy dotąd nie chodzili, do korzystania z zajęć. Dotychczasowy program na parafialnej stronie internetowej pod zakładką UDTW.

11.   W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, we wtorek - Aniołowie Stróżowie, w czwartek - św. Franciszek z Asyżu, w piątek - św. Faustyna.

12.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia.