Drukuj
Odsłony: 209
1.     Dziś po Mszy o 10.30 odbędzie się kolędowy koncert Iskierek, zaś na południowej Sumie i po niej kolędy śpiewał będzie Sądecki Chór Gospel. Natomiast dziś wieczorem, o 19.00, Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na akcję Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze za nasze rodziny, miasto, naród, świat rozpocznie się o godz. 19:00 w parku pod Zamkiem.
 
2.     Kurs przedmałżeński rozpocznie się u nas w poniedziałek, Mszą św. o godzinie 18.00. Nauki będą głoszone przez dwa tygodnie w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w kościele, o 18.30.Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.
 
3.     We wtorek, 15 stycznia, gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie ks. Andrzej Majewski SJ, wieloletni pracownik watykańskich mediów, kierownik Redakcji Katolickiej Polskiego Radia. Temat: Watykan dla początkujących. Rozpoczęcie o godz. 16.45 w auli Bursy przy ul. Św. Ducha 12.
 
4.     "Dąż do sprawiedliwości" - pod tym hasłem w piątekrozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Regionalne nabożeństwo ekumeniczne tym razem odbędzie się w poniedziałek, 21stycznia, w Parafii Wniebowzięcia NMP w Krynicy, o godz. 18.00. Kto może - zachęcamy do udziału.
 
5.     W przyszłą niedzielę, 20 stycznia, przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do naszego kościoła wprowadzimy  otrzymane z Libanu relikwie I stopnia św. Szarbela, maronickiego mnicha, możnego orędownika w sprawach zdrowotnych. Kazania będzie głosił ks. Józef Maj SJ z Krakowa. On też dokona uroczystej introdukcji relikwii na Sumie. Począwszy od lutego, w trzecie piątki miesiąca, rozpoczniemy sprawowanie Mszy z modlitwą o uzdrowienie, za wstawiennictwem św. Szarbela.
 
6.     W przyszłą niedzielę Żywy Różaniec organizuje o godz. 15.00 spotkanie opłatkowe. Rozpoczęcie przy żłóbku w kaplicy św. Stanisława Kostki.
 
7.     Natomiast za dwa tygodnie, 27 stycznia, gościć będziemy trzech księży tenorów „Servi Domini Cantores”. Po Mszy o godzinie 18.00 odbędzie się koncert świąteczno-noworoczny, na który złożą się kolędy, arie sakralne i pieśni neapolitańskie. Więcej informacji na plakacie, już teraz serdecznie zapraszamy.
 
8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Bethanii z naszą parafialną wkładką.
 
9.     Dzieciom i młodzieży życzymy udanego i bezpiecznego odpoczynku na feriach. Wszystkim – dobrego tygodnia.