1.     Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość.
 
2.     W poniedziałek – święto św. Kazimierza Królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej. Jest to dzień odpustu w parafii św. Kazimierza.
 
3.     We wtorek, 5 marca, gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie ks. dr Robert Grzywacz SJ z Akademii Ignatianum. Temat: Co filozof może powiedzieć o tzw. „grzechu pierworodnym”? Początek o godzinie 16.45 w auli Bursy Jezuitów.
 
4.     W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu: czas przygotowania do obchodów Paschy przez modlitwę, post i jałmużnę. W tym dniu Msze o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Po każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na cele charytatywne. W Środę Popielcową wszystkich od 18. do 60. roku życia obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, ale tylko jeden do syta. Ponadto, od 14. roku życia, obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 
5.     Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu. Dzieci na godz. 16.30 a dorosłych na godz. 17.30.
 
6.     Zgodnie z postanowieniem Episkopatu Polski pierwszy piątek Wielkiego Postu, przypadający 8 marca, będzie przeżywany w Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy. W naszym kościele pokutna Droga Krzyżowa zostanie odprawiona o godz. 17.30.
 
7.     W przyszłą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 
8.     Parafia św. Małgorzaty organizuje kurs przedmałżeński. Początek w poniedziałek 11 marca o godz. 18.00.
 
9.     Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Sączu (ul. Szkolna 9)  informuje o rozpoczęciu rekrutacji do klasy czwartej sportowej o profilu piłka siatkowa oraz o zamiarze utworzenia takiej samej klasy siódmej. Szczegóły w sekretariacie i na stronie Szkoły.
 
10.   Parafialne archiwum poszukuje fotografii i nagrań dźwiękowych dokumentujących pobyty w naszej parafii kardynała Karola Wojtyły. Szczególnie poszukujemy dokumentacji związanej z uroczystością 400-lecia Obrazu Matki Bożej Pocieszenia która miała miejsce w sierpniu 1970 roku. Prosimy o kontakt w tej sprawie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

11.  Solenizantom Kazimierom i Kazimierzom z okazji imienin, a paniom z okazji Dnia Kobiet składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej końcówki karnawału i udanego wejścia w Wielki Post.

12.  Do wieczności z naszej wspólnoty odeszli ś.p. Witold Kucharski i Danuta Rozum. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…