1.     Rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w Niedziele Wielkiego Postu odprawiamy o godz. 17.00. Każdy, kto w nich pobożnie uczestniczy może uzyskać odpust zupełny. Taca z tego nabożeństwa przeznaczona jest na dekorację Bożego Grobu.
 
2.    Jutro w parafii św. Małgorzaty Mszą o godz. 18.00 rozpocznie się Kurs Przedmałżeński.
 
3.    We wtorek, 12 marca, gośćmi Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będą pisarka Roma Ligocka i gitarzysta Michał Nagy. Temat: Oswajanie przemijania. Początek o 16.45 w auli Bursy Jezuitów przy ul. św. Ducha 12.
 
4.     W środę, 13 marca, przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Modlić się za niego będziemy o 17.30 na nowennie do Matki Pocieszenia oraz na Mszy nowennowej.
 
5.     Także w środę Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na akcję Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze za nasze rodziny, miasto, naród, świat rozpocznie się o godz. 19:00 w parku pod Zamkiem.
 
6.     Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkania formacyjne w czwartek, 14 marca: klasy szóste i siódme o godz. 15.30, klasy ósme 16.30, a trzecie gimnazjum o 17.30. Uwaga klasy ósme i trzecie: jest to ostatnie spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem: obecność obowiązkowa.
 
7.     Także w czwartek, o godz. 18.00, zapraszamy na Mszę Rodzinną, ze specjalnym błogosławieństwem i uczczeniem relikwii świętych Jana Pawła II i Joanny Beretty Molli.
 
8.     W piątek, zapraszamy na Drogę Krzyżową: śpiewaną dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.30.
 
9.     W piątek, 15 marca, sprawować będziemy Mszę z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela, z uczczeniem jego relikwii i namaszczeniem olejem. Przed liturgią można będzie składać kartki z imionami osób potrzebujących modlitwy, w intencji których, o 18.00, odprawiana będzie Eucharystia, a pół godziny wcześniej Droga Krzyżowa ze św. Szarbelem.
 
10.     W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Po Mszach zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 
11.   W przyszłą niedzielę, po Mszy o 10.30, spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii.
 
12.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Bethanii z naszą parafialną wkładką; także do odwiedzania naszej parafialnej księgarni w nowej szkole przy ul. Skargi 12. Jest tam spory wybór książek katolickich, dewocjonaliów, kartek i artykułów prezentowych.
 
13.    Żywy Różaniec organizuje w dniach 8-11 maja pielgrzymkę do Kotliny Kłodzkiej i Pragi. Koszt 850 zł, a szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 
14.  Miejskie Przedszkola nr 10 i 11 ( to drugie Specjalne dla dzieci z autyzmem oraz niepełnosprawnością intelektualną) ogłaszają zapisy na nowy rok szkolny. Można ich dokonywać w sekretariacie przy ul. Paderewskiego 19  w dni robocze od 7.00-16.00.
 
15. Krakowski Teatr Aktora Niewidomego ITAN zaprezentuje w Miejskim Ośrodku Kultury spektakl "Brat naszego Boga". Szczegóły na plakacie.

16. W parafii Wielogłowy  16 marca odbędzie się spotkanie dla młodzieży „Panama Nowy Sącz". Zaproszonym gościem będzie Darek MALEO Malejonek, jak również osoby które były w Panamie na ŚDM. Serdecznie zapraszamy.