1.       Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele (kapłańskie, zakonne i do życia konsekrowanego w świecie). Prośmy, aby Pan powołał ludzi także z naszej parafii, również do zakonu jezuitów.
 
2.       Kurs dla narzeczonych rozpocznie się jutro (13.05) w parafii kolejowej. Początek o 18.00.
 
3.       Także w poniedziałek Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na akcję Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze rozpocznie się o godz. 20.00 w parku pod Zamkiem.
 
4.       We wtorek, 14 maja, gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie ks. dr hab. Bogdan Lisiak SJ z Akademii Ignatianum. Temat: Nauka i wiara: konflikt czy symbioza? Początek o godz. 16.45 w Bursie Jezuitów.
 
5.       Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadzi zbiórkę elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (stare pralki, lodówki, kable, komputery itp.). Oddając niepotrzebny sprzęt można wesprzeć misje. Akcja odbędzie się w środę, 15 maja, w godzinach od 12.30 do 13.30, na parkingu pod skarpą jezuicką od Bulwaru Narwiku.
 
6.       W czwartek święto św. Andrzeja Boboli, jezuity, Patrona Polski. W naszym kościele poprzedzą je trzydniowe modlitwy za Ojczyznę, począwszy od poniedziałku, po każdej Mszy świętej. W samo święto będzie możliwość uczczenia jego relikwii. W modlitwie pamiętajmy też o naszym diecezjalnym biskupie Andrzeju z racji imienin.
 
7.       W piętek, 17 maja, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela. Sprawował ją będzie o. Zygmunt Kwiatkowski SJ, wieloletni misjonarz na Bliskim Wschodzie. Liturgię ubogacą śpiewy w języku św. Szarbela. Imiona proszących, za których będzie sprawowana ta Eucharystia, można składać przed Mszą do wystawionej skarbony. Po Mszy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie oraz namaszczenie olejem św. Szarbela i możliwość uczczenia relikwii maronickiego mnicha z Libanu.
 
8.       Na nabożeństwa majowe zapraszamy o godz. 17.30.
 
9.      Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę, 19 maja, na Mszy o 12.00.
 
10.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w tym Bethanii z naszą parafialną wkładką, oraz do odwiedzania księgarni w nowej szkole przy ul. Skargi 12.  Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia, tym bardziej, że możemy się cieszyć otwarciem nowego mostu.
 
11. Do wieczności ze wspólnoty parafialnej odszedł ś.p. Leszek Leśniak. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

  Komunikat Biskupa Tarnowskiego
w związku z ogłoszeniem Sanktuarium Świętej Rity w Nowym Sączu,

Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych

 Drodzy Diecezjanie!
 
Przed 26 laty biskup Piotr Bednarczyk dokonał poświęcenia obrazu Świętej Rity w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Od tamtej pory stale rośnie liczba czcicieli św. Rity, którzy przybywają do Nowego Sącza, by przed Jej obrazem prosić o pomoc w beznadziejnych często po ludzku sprawach. Wiele osób zostało wysłuchanych, co poświadczają wpisy dokumentujące otrzymane cuda i łaski.
W związku z rozwijającym się kultem, odpowiadając na prośbę duchowieństwa oraz wiernych, zostanie erygowane w Nowym Sączu Sanktuarium Świętej Rity. Będzie to zarazem pierwsze w Polsce sanktuarium tej Świętej.
Bardzo gorąco zapraszam Was, drodzy Diecezjanie, na uroczyste ogłoszenie Sanktuarium Świętej Rity w niedzielę 19 maja br. o godz. 12.00, w kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Uroczystość będzie transmitowana przez diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz a także przez Telewizję „Trwam”.
 
 Wszystkim, którzy będą pielgrzymować do nowego Sanktuarium oraz całej rodzinie diecezjalnej udzielam pasterskiego błogosławieństwa.
  
† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI