Ogłoszenia duszpasterskie

1.    Dziś (17.02) po Mszy o 10.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych.

2.    Również dziś po Mszach o 10.30 i 12.00 prowadzona będzie akcja zbierania podpisów pod apelem poparcia dla inicjatywy powrotu na Sądecczyznę 1. Pułku Strzelców Podhalańskich. Może to uczynić każdy dorosły, który jeszcze takiego podpisu nie złożył. Nie jest wymagany dokument tożsamości.

3.    W poniedziałek, 18 lutego, po Mszy wieczornej spotkanie Zarządu i Zelatorów Żywego Różańca.

4.    We wtorek, 19 lutego, Uniwersytet Drugiego i Trzeciego Wieku przy Akademii Ignatianum rozpocznie 12. semestr zajęć. Gościem będzie Angel Zuazo Lopez z Krakowa. Temat: Wstęp do kultury kubańskiej. Grupa jest otwarta, można dołączyć przychodząc na pierwsze zajęcia. Początek o 16.45 w Auli Bursy Jezuitów przy ul. św. Ducha 12.

5.    Także we wtorek Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na wieczorną modlitwę uwielbieniową. Rozpocznie się ona różańcem o godz. 20.00, po czym sprawowana będzie Eucharystia.

6.    W piątek, 22 lutego, po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej w składzie Zespołu Synodalnego.

7.    W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

8.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9.    Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Boże!


1.     W poniedziałek, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Chorych i osoby starsze zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, podczas której udzielimy sakramentu namaszczenia.
 
2.     Przed Mszą wieczorną zapraszamy:
·        w poniedziałek  na  nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
·        we wtorek na  nabożeństwo do Ducha Świętego,
·        w środę na  nowennę do Matki Bożej Pocieszenia,
·        w czwartek piątek i sobotę odmawiamy wspólnie różaniec.
Początek nabożeństw o 17.30.
 
3.     W środę, 13 lutego, Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na akcję Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze za nasze rodziny, miasto, naród, świat rozpocznie się o godz. 19:00 w parku pod Zamkiem.
 
4.     Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek: - o 15.30 klasy szóste i siódme; - o 16.30 klasy ósme i o 17.30 trzecie gimnazjum. Wszystkie trzy spotkania odbędą się w salce „Iskierek”.
 
5.     W każdy drugi czwartek miesiąca, a zatem w najbliższy również, o godz. 18.00 odprawiana jest Msza Rodzinna, ze specjalnym błogosławieństwem i uczczeniem relikwii świętych Jana Pawła II i Joanny Beretty Molli.
 
6.     W piątek, 15 lutego, rozpoczniemy sprawowanie Mszy z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela, z uczczeniem jego relikwii i namaszczeniem olejem. Przed liturgią można będzie składać kartki z imionami osób potrzebujących modlitwy, w intencji których odprawiana będzie Eucharystia. Te Msze będą sprawowane w trzecie piątki miesiąca o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej odmawiany będzie różaniec.
 
7.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Bethanii z naszą parafialną wkładką.
 
8.     W przyszłą niedzielę, po Mszy o 10.30, spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii. Natomiast składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 
9.     Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Boże!

1.    Dzisiaj po Mszach św. błogosławieństwo świec i gardła ku czci św. Błażeja, biskupa i męczennika.
2.    We wtorek na mszach błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty.
3.    W środę wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
4.    Zachęcamy do udziału w nabożeństwach o 17.30:
- w poniedziałki - do Miłosierdzia Bożego;
- we wtorki - do Ducha Świętego;
- a w środy - nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Kartki z prośbami i podziękowaniami, złożone do skarbony, odczytujemy w czasie nabożeństwa. Bezpośrednio po nim w tych intencjach sprawujemy Eucharystię.
-   czwartki, piątki i soboty przed Mszą wieczorną odmawiamy różaniec.
5.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie o powołania Kapłańskie i zakonne.
6.    Zbiorowe Msze św. za Zmarłych, z racji sporej liczby intencji, odprawiamy dwa razy w miesiącu: w każdy drugi i czwarty piątek, o godz. 18.00. Na tę Mszę intencje składamy w skarbonie lub w zakrystii.
7.     W rozliczeniach podatkowych 1% podatku można przekazać na rzecz Caritas - należy wpisać numer KRS podany w gablocie (KRS 0000211791) a w rubryce "Cel szczegółowy" - Caritas Parafii Ducha Świętego Nowy Sącz. Bóg zapłać wszystkim, którzy to uczynią.
8.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
9.   Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Boże!
1.     Dziś (27.01) wieczorem gościć będziemy trzech księży tenorów „Servi Domini Cantores”. Po Mszy o godzinie 18.00 odbędzie się koncert świąteczno-noworoczny, na który złożą się kolędy, arie sakralne i pieśni neapolitańskie. Więcej informacji na plakacie, serdecznie zapraszamy.
 
2.     W poniedziałek, 28 stycznia, po Mszy wieczornej, odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej i Zespołu Synodalnego. Temat: związki nieformalne.
 
3.     Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy środę, po godz. 9.00.
 
4.     W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O 16.30 Msza św. dla dzieci. Na Mszy wieczornej i po niej kolędy śpiewał będzie Chór Scherzo.
 
5.     W pierwszą sobotę, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze o godzinach: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00. Na Mszach św. poświęcenie gromnic. O godz. 9.00,  Msza św. w intencji Róż Różańcowych, Apostolstwa Modlitwy i Ruchu Maryjnego. Po Mszy - nabożeństwo Maryjne. Decyzją Stolicy Apostolskiej członkowie Żywego Różańca mogą w tym dniu uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
- 2 lutego obchodzimy w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na potrzeby klasztorów klauzurowych.
 
6.     W przyszłą niedzielę, 3 lutego, po Mszach św. błogosławieństwo świec i gardła ku czci św. Błażeja, biskupa i męczennika.
 
7.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.
 
8.     W rozliczeniach podatkowych 1% podatku można przekazać na rzecz Caritas - należy wpisać numer KRS podany w gablocie (KRS 0000211791) a w rubryce "Cel szczegółowy" - Caritas Parafii Ducha Świętego Nowy Sącz. Bóg zapłać wszystkim, którzy to uczynią.
 
9.         TEB Edukacja organizuje od lutego bezpłatne warsztaty dla Seniorów z kosmetyki, florystyki i bukieciarstwa. Szczegóły w gablocie.
 
10.       Środowiskowy Dom Pomocy Samopomocy przy ul. Nawojowskiej 159 A oferuje bogaty wachlarz zajęć terapeutycznych. Informacje w Ośrodku.
 
11.       Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Boże!
 
 

W SŁUŻBIE WIARY I POWOŁANIA
 
List Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego
i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego
na Dzień Życia Konsekrowanego 2019

 

           
Umiłowani w Chrystusie Panu Bracia i Siostry!
 
W dniu dzisiejszym, w Święto Ofiarowania Pańskiego dziękujemy Bogu za dar życia konsekrowanego. Dziękujemy za tych, którzy ślubując trzy rady ewangeliczne – czystość, ubóstwo i posłuszeństwo, towarzyszą nam na drodze wiary i powołania, które każdy z nas otrzymał. Osoby konsekrowane wskazują swoim życiem na obietnicę wieczności, do której wszyscy zdążamy. Święty Jan Paweł II przypomina nam, że dzięki życiu konsekrowanemu charakterystyczne przymioty Jezusa – dziewictwo, ubóstwo i posłuszeństwo – stają się w pewien swoisty i trwały sposób „widzialne” w świecie, a spojrzenie wiernych zwraca się ku tajemnicy Królestwa Bożego, które już jest obecne w historii, ale w pełni urzeczywistni się w niebie (VC 1).