Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość.
 
2.     W poniedziałek – święto św. Kazimierza Królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej. Jest to dzień odpustu w parafii św. Kazimierza.
 
3.     We wtorek, 5 marca, gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie ks. dr Robert Grzywacz SJ z Akademii Ignatianum. Temat: Co filozof może powiedzieć o tzw. „grzechu pierworodnym”? Początek o godzinie 16.45 w auli Bursy Jezuitów.
 
4.     W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu: czas przygotowania do obchodów Paschy przez modlitwę, post i jałmużnę. W tym dniu Msze o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Po każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na cele charytatywne. W Środę Popielcową wszystkich od 18. do 60. roku życia obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, ale tylko jeden do syta. Ponadto, od 14. roku życia, obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 
5.     Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu. Dzieci na godz. 16.30 a dorosłych na godz. 17.30.
 
6.     Zgodnie z postanowieniem Episkopatu Polski pierwszy piątek Wielkiego Postu, przypadający 8 marca, będzie przeżywany w Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy. W naszym kościele pokutna Droga Krzyżowa zostanie odprawiona o godz. 17.30.
 
7.     W przyszłą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 
8.     Parafia św. Małgorzaty organizuje kurs przedmałżeński. Początek w poniedziałek 11 marca o godz. 18.00.
 
9.     Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Sączu (ul. Szkolna 9)  informuje o rozpoczęciu rekrutacji do klasy czwartej sportowej o profilu piłka siatkowa oraz o zamiarze utworzenia takiej samej klasy siódmej. Szczegóły w sekretariacie i na stronie Szkoły.
 
10.   Parafialne archiwum poszukuje fotografii i nagrań dźwiękowych dokumentujących pobyty w naszej parafii kardynała Karola Wojtyły. Szczególnie poszukujemy dokumentacji związanej z uroczystością 400-lecia Obrazu Matki Bożej Pocieszenia która miała miejsce w sierpniu 1970 roku. Prosimy o kontakt w tej sprawie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

11.  Solenizantom Kazimierom i Kazimierzom z okazji imienin, a paniom z okazji Dnia Kobiet składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej końcówki karnawału i udanego wejścia w Wielki Post.

12.  Do wieczności z naszej wspólnoty odeszli ś.p. Witold Kucharski i Danuta Rozum. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…1.    Przed Mszą wieczorną zapraszamy:
·   w poniedziałek  na  nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii św. siostry Faustyny,
·        we wtorek na  nabożeństwo do Ducha Świętego,
·        w środę na  nowennę do Matki Bożej Pocieszenia,
·        w czwartek piątek i sobotę odmawiamy wspólnie różaniec.
Początek nabożeństw o 17.30.
 
2.    We wtorek, 26 lutego, gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego w Wieku będzie Krystyna Wolak. Temat: Liban – kraj św. Szarbela. Prezentacja zdjęć. Początek o godz. 16.45 w auli Bursy Jezuitów przy ul. Św. Ducha 12.

3.    W środę, 27 lutego, po godzinie 9.00, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 
4.    W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O 16.30 Msza św. dla dzieci. W pierwszą sobotę, o 9.00,  Msza św. w intencji Róż Różańcowych, Apostolstwa Modlitwy i Ruchu Maryjnego. Po Mszy - nabożeństwo Maryjne.
 
5.    W dniach od 11 do 21 marca parafia św. Małgorzaty organizuje u siebie kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 
6.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a w tygodniu zachęcamy do odwiedzania parafialnej księgarni w nowej szkole, przy ul. ks. Skargi 12. Od 9.00 do 17.00, a w soboty od 9.00 do 13.00 można tam nabywać książki religijne, dewocjonalia, kartki i artykuły prezentowe.
 
7.    Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła ś.p. Elżbieta Jarzmik. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 
1.    Dziś (17.02) po Mszy o 10.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych.

2.    Również dziś po Mszach o 10.30 i 12.00 prowadzona będzie akcja zbierania podpisów pod apelem poparcia dla inicjatywy powrotu na Sądecczyznę 1. Pułku Strzelców Podhalańskich. Może to uczynić każdy dorosły, który jeszcze takiego podpisu nie złożył. Nie jest wymagany dokument tożsamości.

3.    W poniedziałek, 18 lutego, po Mszy wieczornej spotkanie Zarządu i Zelatorów Żywego Różańca.

4.    We wtorek, 19 lutego, Uniwersytet Drugiego i Trzeciego Wieku przy Akademii Ignatianum rozpocznie 12. semestr zajęć. Gościem będzie Angel Zuazo Lopez z Krakowa. Temat: Wstęp do kultury kubańskiej. Grupa jest otwarta, można dołączyć przychodząc na pierwsze zajęcia. Początek o 16.45 w Auli Bursy Jezuitów przy ul. św. Ducha 12.

5.    Także we wtorek Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na wieczorną modlitwę uwielbieniową. Rozpocznie się ona różańcem o godz. 20.00, po czym sprawowana będzie Eucharystia.

6.    W piątek, 22 lutego, po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej w składzie Zespołu Synodalnego.

7.    W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

8.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9.    Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Boże!


1.     W poniedziałek, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Chorych i osoby starsze zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, podczas której udzielimy sakramentu namaszczenia.
 
2.     Przed Mszą wieczorną zapraszamy:
·        w poniedziałek  na  nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
·        we wtorek na  nabożeństwo do Ducha Świętego,
·        w środę na  nowennę do Matki Bożej Pocieszenia,
·        w czwartek piątek i sobotę odmawiamy wspólnie różaniec.
Początek nabożeństw o 17.30.
 
3.     W środę, 13 lutego, Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na akcję Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze za nasze rodziny, miasto, naród, świat rozpocznie się o godz. 19:00 w parku pod Zamkiem.
 
4.     Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek: - o 15.30 klasy szóste i siódme; - o 16.30 klasy ósme i o 17.30 trzecie gimnazjum. Wszystkie trzy spotkania odbędą się w salce „Iskierek”.
 
5.     W każdy drugi czwartek miesiąca, a zatem w najbliższy również, o godz. 18.00 odprawiana jest Msza Rodzinna, ze specjalnym błogosławieństwem i uczczeniem relikwii świętych Jana Pawła II i Joanny Beretty Molli.
 
6.     W piątek, 15 lutego, rozpoczniemy sprawowanie Mszy z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela, z uczczeniem jego relikwii i namaszczeniem olejem. Przed liturgią można będzie składać kartki z imionami osób potrzebujących modlitwy, w intencji których odprawiana będzie Eucharystia. Te Msze będą sprawowane w trzecie piątki miesiąca o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej odmawiany będzie różaniec.
 
7.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Bethanii z naszą parafialną wkładką.
 
8.     W przyszłą niedzielę, po Mszy o 10.30, spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii. Natomiast składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 
9.     Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Boże!