Ogłoszenia duszpasterskie

1.      Dziś obchodzony jest Dzień Papieski. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarami do puszek wspierają stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia.
 
2.      Również dziś o 20.00 w kościele kolejowym rozpoczynają się rekolekcje akademickie, które prowadzi o. Prowincjał Jakub Kołacz SJ. Spotkania w poniedziałek i wtorek odbędą się o 19.30. Szczegóły na plakacie.
 
3.      We wtorek o. Prowincjał Jakub Kołacz SJ będzie także gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku. Temat: "Gaudete et exultate" Papieża Franciszka - czyli o tym, z czego mamy się cieszyć. Początek o godz. 16.45, w auli Bursy przy ul. Św. Ducha 12.
 
4.      Nabożeństwo różańcowe sprawujemy codziennie o godz. 17.30, a w środy o godz. 17.00, przed nowenną do Matki Pocieszenia.
 
5.      Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Za zmarłych poleconych odmawiamy w listopadzie różaniec i odprawiamy Mszę św. gregoriańską. Uprzejmie prosimy o wyraźne pisanie nazwisk.
 
6.      Gospodarzom z Roszkowic dziękujemy za płody rolne. Msza św. za zmarłych Gospodarzy będzie odprawiona 4 listopada o godz. 9.00, a o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla żyjących - 2 grudnia o godz. 9.00.
 
7.       Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Bethanii z naszą parafialną wkładką.
 
8.       W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Teresy od Jezusa, Doktora Kościoła; we wtorek św. Jadwigi Śląskiej, a zarazem 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża; w środę św. Ignacego Antiocheńskiego; w czwartek - św. Łukasza Ewangelisty; w sobotę - św. Jana Kantego, kapłana.
 
9.      Msza dla pracowników Służby Zdrowia, z okazji patronalnego święta, sprawowana będzie w przyszłą niedzielę, o godz. 15.15, w parafii św. Kazimierza.
 
10.  Również w przyszłą niedzielę, 21 października, przypada Światowy Dzień Misyjny. Składka przeznaczona będzie na misje.
 
11.  W poniedziałek, 22 października, gościć będziemy Międzynarodowy Zespół Baroque Collegium 1685. Po Mszy wieczornej, czyli o 18.30, w naszym kościele zabrzmią chóry, arie i uwertury z wielkich oratoriów Jerzego Fryderyka Haendla. Szczegóły na plakacie, już teraz serdecznie zapraszamy.
 
12.  Natomiast Parafia Kolejowa rozpocznie 22 października Seminarium Odnowy Wiary. Pierwsze spotkanie o 18:00 w sali przy kościele. Szczegóły na plakacie.
 
13.  Solenizantom tygodnia: Teresom, Jadwigom, Łukaszom i Janom także nauczycielom i wychowawcom z racji przypadającego dziś Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wiernym życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia!


1.     Wraz z papieżem Franciszkiem zachęcamy do codziennego odmawiania w tym miesiącu różańca w intencji Kościoła, z dodaniem „Pod Twoją obronę” oraz „Modlitwy do świętego Michała Archanioła”. Prośmy, by Matka Boża i Święty Michał chronili Kościół od diabła, który zawsze stara się oddzielić nas od Boga i dzielić między nami. Nabożeństwo różańcowe sprawujemy codziennie o godz. 17.30, a w środy o godz. 17.00, przed nowenną do Matki Pocieszenia. Ponadto dziś (7.10), o godz. 18.30, spod pomnika Jana Pawła II na Rynku, wyruszy procesja różańcowa.
 
2.     We wtorek, 9 października, Mszą św. o godz. 18.00, rozpocznie się kolejny rok Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku. Wykład inauguracyjny wygłosi o. dr Jacek Prusak SJ z Akademii Ignatianum. Do grona słuchaczy można dołączyć przychodząc na inaugurację.
 
3.     Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy w  czwartek, 11 października: - o 15:30 klasy szóste i siódme; - o 16:30 klasy ósme i o 17:30 trzecie gimnazjum. Wszystkie trzy spotkania odbędą się w salce „Iskierek”.
 
4.     Również w czwartek, o godz. 18.00, zapraszamy na comiesięczną Mszę w intencji Małżeństw i Rodzin, z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II i Joanny Beretty Molli.
 
5.     W sobotę, 13 października,  Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na kolejną edycję ogólnopolskiej akcji Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze za każdego z nas, za nasze rodziny, miasto, naród, świat rozpocznie się o godz. 19:00 w parku pod Zamkiem.
 
6.     W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski. Po mszach prowadzona będzie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 
7.     Również w przyszłą niedzielę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zachęcamy do modlitwy za nauczycieli i wychowawców.
 
8.     Także w przyszłą niedzielę, Mszą o godz.12.00 w Bazylice św. Małgorzaty, rozpoczną się uroczystości ponownego pochówku gen. Bronisława Pierackiego. Po Mszy kondukt żałobny przejdzie na Stary Cmentarz. Prezydent Miasta zachęca do udziału.

9.     Województwo Małopolskie realizuje projekt „Małopolski Tele-Anioł” z myślą o osobach starszych i chorych, które wymagają wsparcia. Jedną z form pomocy może być tzw. opaska życia, która pozwala na szybki kontakt z Centrum Teleopieki. Inną formą są usługi opiekuńcze w domu chorego. Więcej informacji w na stronie internetowej www.malopolska.pl/teleaniol.
 
10.     W zakrystii można składać kartki z wypominkami. Za zmarłych poleconych odmawiamy w listopadzie różaniec a także odprawiamy Mszę św. gregoriańską.
 
11.   Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrego tygodnia!
 
12.  W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła ś.p. Zofia Mirek. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…


List Konferencji Episkopatu Polski
 zapowiadający obchody XVIII Dnia Papieskiego
pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”

 Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!
 
            Biblijny opis stworzenia Ewy, zaczerpnięty z Księgi Rodzaju, jest obrazem planów Boga względem człowieka.

1.     Dziś po Mszach prowadzona jest zbiórka do puszek na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Zebraną ofiarę osobiście przekaże pracującym tam jezuitom nasz były proboszcz, o. Andrzej Baran, udający się z pielgrzymką do Libanu. Wszystkim wspierającym składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.     Przez cały październik o godz. 17.30, a w środy o godz. 17.00, odprawiane będą nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału.

3.     Chorych z  posługą kapłańską odwiedzimy w środę, 3 października, po godz. 9.00. Również w środę, o 17.30, zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Pocieszenia.

4.     W czwartek, 4 października, w kościele św. Kazimierza odbędzie się recital organowy „Sztuka improwizacji w klasycznej perspektywie”. Wystąpi niemiecki organista Kay Johannsen. Początek o godz. 19.00.

5.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek, po Mszach porannych, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.30, czyli do Mszy św. dla dzieci.

6.     W pierwszy piątek, a zarazem w liturgiczne wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, wprowadzimy do naszego kościoła jej relikwie. Uroczystość odbędzie się na Mszy o godz. 18.00, a przewodniczył jej będzie wieloletni spowiednik w Sanktuarium na Łagiewnikach, o. Zdzisław Wietrzak SJ.

7.     W pierwszą sobotę, o 9.00, będzie Msza w intencji Żywego Różańca i Apostolstwa Modlitwy. Po niej nabożeństwo maryjne.

8.     W przyszłą niedzielę, 7 października, po Mszy o 10.30, zmiana tajemnic różańcowych Róży dziecięcej.

9.     Także w przyszłą niedzielę, spod pomnika św. Jana Pawła II na Rynku, wyruszy procesja różańcowa. Początek o godz. 18.30, zachęcamy do udziału.

10.   Uniwersytet Drugiego i Trzeciego Wieku działający w ramach Akademii Ignatianum przy naszej parafii, zainauguruje nowy Rok Akademicki we wtorek, 9 października, Mszą o godz. 18.00. Grono jest otwarte, zachęcamy także tych, którzy dotąd nie chodzili, do korzystania z zajęć. Dotychczasowy program na parafialnej stronie internetowej pod zakładką UDTW.

11.   W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, we wtorek - Aniołowie Stróżowie, w czwartek - św. Franciszek z Asyżu, w piątek - św. Faustyna.

12.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia.


1.     Rozpoczyna się 32. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Tegoroczne hasło: Ojczyznę wolną pobłogosław Panie. Więcej szczegółów w gablocie.
 
2.     Dziś (23.09), o godz. 15.00, na boisku Przetakówki odbędzie się pieczenie ziemniaka. Zapraszają Zarząd Przetakówki i radny Fecko.
 
3.     W poniedziałek, 24 września, w Sali Ratuszowej  odbędzie się spotkanie informacyjne na temat programu wsparcia finansowego wymiany pieców i termomodernizacji domów z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Początek o godz. 18.00.
 
4.      Zachęcamy do udziału w nabożeństwach o 17.30:
- w poniedziałki - do Miłosierdzia Bożego;
- we wtorki - do Ducha Świętego;
- w środy - nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Kartki z prośbami i podziękowaniami, złożone do skarbony, odczytujemy w czasie nabożeństwa. Następnie w tych intencjach sprawujemy Eucharystię. W pozostałe dni przed Mszą wieczorną odmawiamy różaniec.
 
5.     W czwartek, 27 września, po Mszy wieczornej, spotkanie Rady Parafialnej w rozszerzonym składzie Zespołu Synodalnego.

6.     W piątek, 28, września, organizowana jest Koronka na ulicach miast. O godz. 15.00 modlić się będziemy na placu kościelnym.
 
7.     W sobotę, 29 września, święto Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Żywy Różaniec zaprasza w sobotę na pielgrzymkę do św. Karoliny w Zabawie. Szczegóły w gablocie, a zapisy u państwa Wiewiórów.
 
8.     Biuro Caritas naszej parafii czynne jest w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca. Potrzebujących pomocy prosimy o zgłaszanie się w czasie dyżurów  o godz. 17.30.
 
9.     Centrum "Kana" w Nowym Sączu zaprasza maturzystów na kursy  przygotowawcze do matury ze wszystkich przedmiotów. Szczegóły na stronie internetowej Kany oraz w sekretariacie.
 
10.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.