Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj na Stadionie Sportowym Nowy Sącz-Zawada, odbędzie się XV Festyn Rodzinny z O. Pio w godzinach od 13:00 do 20:00. Szczegóły na plakacie.
 
2. Także dzisiaj     po Mszy Św. o godz. 12:00 zapraszamy byłych mieszkańców kamienicy przy ul. Piotra Skargi 12 na zwiedzanie ich dawnego miejsca zamieszkania. Oprowadzi Państwa dyrektor szkoły O. Radosław Robak.

3. Rozpoczął się Rok Szkolny. Spotkanie dzieci klas trzecich oraz ich Rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10:30 .
Natomiast młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy w  czwartek:
15:30 klasy VI i VII; 16:30 klasy VIII i 17:30 trzecia gimnazjum.
Wszystkie trzy spotkania odbędą się w salce „Iskierek”.
Przypominamy, że katecheza prowadzona jest w szkole, natomiast przygotowanie do I Komunii i Bierzmowania odbywa się we własnej parafii.

4. W czwartek, 13 września, przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, patrona kaznodziejów.
 
5. Także w czwartek Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na kolejną sądecką edycję ogólnopolskiej akcji Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze za każdego z nas, za nasze rodziny, miasto, naród, świat rozpocznie się o godz. 20:00 w parku pod Zamkiem.
 
6. Również w czwartek zapraszamy na Mszę w intencji Rodzin, za wstawiennictwem świętych św. Jana Pawła II i Joanny Beretty Molli. Sprawować ją będziemy o godzinie 18.00.
 
7. W piątek, 14 września,obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża. W tym dniu warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach i oczyścić je.
 
8. W przyszłą niedzielę, 16 września rozpoczęcie triduum przed świętem św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Plan spotkań na plakacie.
 
9. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu we wtorek, 11 września, o godz. 18:00.
 
10. Chłopców chętnych do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy w sobotę, 15 września po Mszy Św. o godz. 9:00, na zbiórkę ministrancką do zakrystii.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

1. W poniedziałek, 3 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. szkolne: o 8.00 dla Szkoły nr 4, o 9.00 dla Jezuickiego Centrum Edukacji.
 
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16.30  Msza św. dla dzieci.
 
3. W czwartek, 6 września Parafia św. Kazimierza oraz Centrum Kultury „Sokół”, zapraszają na recital organowy w wykonaniu słowackiego organisty Marka Vrabla. Szczegóły na plakacie.
 
4. W sobotę, 8 września, przypada uroczystość Narodzenia Najświętszej Marii Panny, Głównej Patronki naszej Diecezji. W polskiej tradycji uroczystość znana jest pod nazwą Matki Bożej Siewnej.
    
5.Chłopców chętnych do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarzazapraszamy w sobotę, 8 września po Mszy Św. o godz. 9:00, na zbiórkę ministrancką do zakrystii.
  
6. W przyszłą niedzielę, 9  września na Stadionie Sportowym Nowy Sącz-Zawada, odbędzie się XV Festyn Rodzinny z O. Pio w godzinach od 13.00 do 20.00. Szczegóły na plakacie.
 
7. Także w przyszłą Niedzielę 9 września po Mszy Św. o godz. 12:00 zapraszamy byłych mieszkańców kamienicy przy ul. Piotra Skargi 12 na zwiedzanie ich dawnego miejsca zamieszkania. Oprowadzi Państwa dyrektor szkoły O. Radosław Robak.
 
8. Parafia w Zawadzie organizuje Dzień Nowego Sącza w Kalwarii i Łagiewnikach. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 
9. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu we wtorek, 11 września, o godz. 18.00.

10. Organizujemy wspólny, rodzinny wyjazd dla rodzin naszej parafii do Wadowic (Muzeum św. Jana Pawła II) i do Zatoru (Park rozrywki – Zatorland). Wycieczka odbędzie się w dniu 08 września 2018 roku – wyjazd o godz. 7.00. Zapisy od poniedziałku do środy w godz. 17,30 – 18,00 i w czwartek od 17,00 w biurze Caritas. Koszty wyjazdu 10 zł. od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy rodziców z dziećmi.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 
12. W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej odszedł do wieczności O. Antoni Makiel TJ. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 1.     Drogim Parafianom i Pielgrzymom serdecznie dziękujemy za udział w liturgiach odpustowych. Kaznodziei, o. Markowi Rostkowskiemu OMI, za gorliwie głoszone słowo. Niech Bóg wynagrodzi Zakrystianom, Służbie Liturgicznej z ceremoniarzem Jakubem Bulzakiem na czele, wolontariuszom Caritas, Żywemu Różańcowi, Apostolstwu Modlitwy, panu organiście Bolesławowi Świderskiemu, Scholi i wszystkim, którzy przyczynili się od uświetnienia i sprawnego przebiegu uroczystości.
 
2.     Po 18 latach posługi naszą wspólnotę opuścił w minionym tygodniu o. Wojciech Łokieć SJ, który odtąd pracuje w Bytomiu. Do Wspólnoty dołączył natomiast o. Józef Oleksy SJ, który przez wiele lat pracował na misjach w Zambii i Malawi. Po dwuletniej praktyce opuści nas również seminarzysta Michał Zalewski SJ, który zaczyna studia teologiczne w Warszawie. Jego następcą jest Scholastyk Arkadiusz Ciemięga SJ. Żegnając odchodzących i witając przybyłych  - wszystkich czterech jezuitów polecamy modlitewnej pamięci.
 
3.     W czwartek o godz. 20.00 dodatkowa Msza św. animowana przez Wspólnotę Uwielbieniową Arka Przymierza.
 
4.     W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Jest to zarazem Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na  nabożeństwo Maryjne.
 
5.     Komórki Ewangelizacyjne „Misericordia” zapraszają na  ośmiotygodniowe spotkania Kursu Alfa dla małżeństw i par nieformalnych, które rozpoczną się w naszej parafii 21 września. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy telefoniczne: nr 18 442 91 17. Szczegóły w gablocie.
 
6.     Bezpłatna policealna szkoła medyczna przy ul. Jagiellońskiej 45 w Nowym Sączu ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Szczegóły na plakacie.
 
7.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 
8.     W minionym tygodniu do Wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli ś.p. Bronisława Jasińska i Paweł Szot. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 

1.     Dzisiaj (19.08) na sumie o godz. 12.00 Mszę dziękczynną w 30-lecie życia zakonnego sprawować będzie O. Prowincjał Jakub Kołacz SJ, wraz ze współbraćmi Jubilatami, w tym z o. Mariuszem Łobodzińskim SJ.

2.     W poniedziałek, 20 sierpnia, o godz. 18.00, Msza pożegnalna o. Wojciech Łokcia SJ, który po 18 latach posługi opuszcza naszą wspólnotę i udaje się na jezuicką parafię w Bytomiu.

3.     W środę, po godzinie 9.00, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

4.     Od środy wieczorem do niedzieli w naszym Sanktuarium będziemy przeżywać uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia, Sądeckiej Pani.

PROGRAM ODPUSTU:
Msze św. w dni powszednie: o godz. 6.00; 7.00;  (bez kazania); uroczyste Msze św. z kazaniami o godz.: 8.00; 9.00; 11.00; 18.00.
Godzinki o godz. 6.30. Różaniec o godz. 17.30.
Odpust rozpoczniemy w środę, 22 sierpnia, nowenną o godz. 17.00. Msza św. w intencji próśb i podziękowań o godz. 18.00 (pielgrzymi parafii św. Małgorzaty).

Czwartek, 23 sierpnia: Dzień pielgrzymów Dekanatu Nowy Sącz-Centrum. Msza Żywego Różańca i Apostolstwa Modlitwy o godz. 11.00. Podczas Mszy o godz. 18.00 błogosławieństwo małżeństw z uczczeniem relikwii świętych Jana Pawła II i Joanny Beretty-Molli. Przed Mszą różaniec w intencji rodzin, a o godz. 20.00 modlitewne czuwanie z Maryją.

Piątek, 24 sierpnia: Dzień pielgrzymów Dekanatu Nowy Sącz-Wschód. Msza z błogosławieństwem chorych o godz. 11.00.

Sobota, 25 sierpnia: Dzień pielgrzymów Dekanatu Nowy Sącz-Zachód. Msza dla osób żyjących w pojedynkę o godz. 8.00. Msza dla Caritas i osób wspierających dzieła charytatywne o godz. 9.00. Msza z błogosławieństwem dzieci o godz. 11.00.

Niedziela, 26 sierpnia: Msze św.: 5.30, 6.15, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00, 18.00
Uroczystej sumie o godz. 12.00 przewodniczy abp Stanisław Budzik z Lublina. Homilie odpustowe głosi o. Marek Rostkowski, oblat ze Lwowa. Serdecznie zapraszamy.

5.     W czwartek, w parafii św. Kazimierza odbędzie się koncert organowy. Początek o godz. 19.00, szczegóły na plakacie.

6.     W piątek, o godz. 10.00, odbędzie się pierwsza powakacyjna próba Iskierek.

7.     Msza św. w intencji Róż Różańcowych zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę wyjątkowo o godz. 12.00. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

8.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9.     W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Maria Bulzak. Polecajmy ją miłosiernemu Panu: wieczny odpoczynek…