Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Rozpoczyna się 32. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Tegoroczne hasło: Ojczyznę wolną pobłogosław Panie. Więcej szczegółów w gablocie.
 
2.     Dziś (23.09), o godz. 15.00, na boisku Przetakówki odbędzie się pieczenie ziemniaka. Zapraszają Zarząd Przetakówki i radny Fecko.
 
3.     W poniedziałek, 24 września, w Sali Ratuszowej  odbędzie się spotkanie informacyjne na temat programu wsparcia finansowego wymiany pieców i termomodernizacji domów z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Początek o godz. 18.00.
 
4.      Zachęcamy do udziału w nabożeństwach o 17.30:
- w poniedziałki - do Miłosierdzia Bożego;
- we wtorki - do Ducha Świętego;
- w środy - nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Kartki z prośbami i podziękowaniami, złożone do skarbony, odczytujemy w czasie nabożeństwa. Następnie w tych intencjach sprawujemy Eucharystię. W pozostałe dni przed Mszą wieczorną odmawiamy różaniec.
 
5.     W czwartek, 27 września, po Mszy wieczornej, spotkanie Rady Parafialnej w rozszerzonym składzie Zespołu Synodalnego.

6.     W piątek, 28, września, organizowana jest Koronka na ulicach miast. O godz. 15.00 modlić się będziemy na placu kościelnym.
 
7.     W sobotę, 29 września, święto Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Żywy Różaniec zaprasza w sobotę na pielgrzymkę do św. Karoliny w Zabawie. Szczegóły w gablocie, a zapisy u państwa Wiewiórów.
 
8.     Biuro Caritas naszej parafii czynne jest w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca. Potrzebujących pomocy prosimy o zgłaszanie się w czasie dyżurów  o godz. 17.30.
 
9.     Centrum "Kana" w Nowym Sączu zaprasza maturzystów na kursy  przygotowawcze do matury ze wszystkich przedmiotów. Szczegóły na stronie internetowej Kany oraz w sekretariacie.
 
10.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.
 

1.     Dzisiaj po Mszach prowadzona jest zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary.
 
2.     Rozpoczynają się Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Zachęcamy do uczestnictwa w trzydniówce przed patronalnym świętem młodzieży. Okolicznościowe kazania w 450-lecie śmierci św. Stanisława Kostki SJ głoszone są na dzisiejszych Mszach oraz w poniedziałek i wtorek na Mszach wieczornych. Szczegóły na plakacie.
 
3.     We wtorek, 18 września, liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki. O 19.30 Msza św. dla młodzieży z uczczeniem jego relikwii, a po niej spotkanie młodych.
 
4.     W piątek, 21 września, w naszej parafii rozpocznie się Kurs Alfa dla Małżeństw i par nieformalnych chcących umocnić lub uzdrowić rodzinne relacje. Zapisy telefoniczne – nr 18 442 91 17.
 
5.     W sobotę, 22 września, Ruch Margaretkowy organizuje pielgrzymkę górską do Litmanovej na Słowacji pod hasłem „O świętość Kapłanów przez wstawiennictwo o. Józefa Andrasza”. Dojście lub dojazd we własnym zakresie, Msza w Litmanovej o godz. 14.00. Szczegóły na plakacie.
 
6.     Trwa Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Piesza Pielgrzymka Sądecka do Limanowej odbędzie się 22 września. Wyjście z Kościoła św. Kazimierza w Nowym Sączu w sobotę o 7.30. W kancelarii par. św. Kazimierza można się zapisać na autokar powrotny z Limanowej.
 
7.     W przyszłą niedzielę będziemy gościć kustosza narodowego sanktuarium św. Andrzeja Boboli z Warszawy, o. Waldemara Borzyszkowskiego SJ. Będzie głosił kazania na Mszach i dokona introdukcji do naszego kościoła relikwii tego świętego jezuity, Patrona Polski.
 
8.     Także w przyszłą niedzielę, o godz. 15.00, na boisku Przetakówki odbędzie się pieczenie ziemniaka. Zapraszają Zarząd Przetakówki i radny Fecko.
 
9.     W zakrystii są do nabycia kalendarze duszpasterstwa rolników (książkowe i kilka ściennych) na przyszły rok.
 
10.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrego tygodnia!


1. Dzisiaj na Stadionie Sportowym Nowy Sącz-Zawada, odbędzie się XV Festyn Rodzinny z O. Pio w godzinach od 13:00 do 20:00. Szczegóły na plakacie.
 
2. Także dzisiaj     po Mszy Św. o godz. 12:00 zapraszamy byłych mieszkańców kamienicy przy ul. Piotra Skargi 12 na zwiedzanie ich dawnego miejsca zamieszkania. Oprowadzi Państwa dyrektor szkoły O. Radosław Robak.

3. Rozpoczął się Rok Szkolny. Spotkanie dzieci klas trzecich oraz ich Rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10:30 .
Natomiast młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy w  czwartek:
15:30 klasy VI i VII; 16:30 klasy VIII i 17:30 trzecia gimnazjum.
Wszystkie trzy spotkania odbędą się w salce „Iskierek”.
Przypominamy, że katecheza prowadzona jest w szkole, natomiast przygotowanie do I Komunii i Bierzmowania odbywa się we własnej parafii.

4. W czwartek, 13 września, przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, patrona kaznodziejów.
 
5. Także w czwartek Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na kolejną sądecką edycję ogólnopolskiej akcji Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze za każdego z nas, za nasze rodziny, miasto, naród, świat rozpocznie się o godz. 20:00 w parku pod Zamkiem.
 
6. Również w czwartek zapraszamy na Mszę w intencji Rodzin, za wstawiennictwem świętych św. Jana Pawła II i Joanny Beretty Molli. Sprawować ją będziemy o godzinie 18.00.
 
7. W piątek, 14 września,obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża. W tym dniu warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach i oczyścić je.
 
8. W przyszłą niedzielę, 16 września rozpoczęcie triduum przed świętem św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Plan spotkań na plakacie.
 
9. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu we wtorek, 11 września, o godz. 18:00.
 
10. Chłopców chętnych do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy w sobotę, 15 września po Mszy Św. o godz. 9:00, na zbiórkę ministrancką do zakrystii.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

1. W poniedziałek, 3 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. szkolne: o 8.00 dla Szkoły nr 4, o 9.00 dla Jezuickiego Centrum Edukacji.
 
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16.30  Msza św. dla dzieci.
 
3. W czwartek, 6 września Parafia św. Kazimierza oraz Centrum Kultury „Sokół”, zapraszają na recital organowy w wykonaniu słowackiego organisty Marka Vrabla. Szczegóły na plakacie.
 
4. W sobotę, 8 września, przypada uroczystość Narodzenia Najświętszej Marii Panny, Głównej Patronki naszej Diecezji. W polskiej tradycji uroczystość znana jest pod nazwą Matki Bożej Siewnej.
    
5.Chłopców chętnych do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarzazapraszamy w sobotę, 8 września po Mszy Św. o godz. 9:00, na zbiórkę ministrancką do zakrystii.
  
6. W przyszłą niedzielę, 9  września na Stadionie Sportowym Nowy Sącz-Zawada, odbędzie się XV Festyn Rodzinny z O. Pio w godzinach od 13.00 do 20.00. Szczegóły na plakacie.
 
7. Także w przyszłą Niedzielę 9 września po Mszy Św. o godz. 12:00 zapraszamy byłych mieszkańców kamienicy przy ul. Piotra Skargi 12 na zwiedzanie ich dawnego miejsca zamieszkania. Oprowadzi Państwa dyrektor szkoły O. Radosław Robak.
 
8. Parafia w Zawadzie organizuje Dzień Nowego Sącza w Kalwarii i Łagiewnikach. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 
9. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu we wtorek, 11 września, o godz. 18.00.

10. Organizujemy wspólny, rodzinny wyjazd dla rodzin naszej parafii do Wadowic (Muzeum św. Jana Pawła II) i do Zatoru (Park rozrywki – Zatorland). Wycieczka odbędzie się w dniu 08 września 2018 roku – wyjazd o godz. 7.00. Zapisy od poniedziałku do środy w godz. 17,30 – 18,00 i w czwartek od 17,00 w biurze Caritas. Koszty wyjazdu 10 zł. od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy rodziców z dziećmi.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 
12. W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej odszedł do wieczności O. Antoni Makiel TJ. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…