Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przed Mszą wieczorną zapraszamy:
·       w poniedziałek na  nabożeństwo do miłosierdzia Bożego,
·       we wtorek na  nabożeństwo do Ducha Świętego,
·       w środę na  nowennę do Matki Bożej Pocieszenia,
·       w czwartek piątek i sobotę odmawiamy wspólnie różaniec.
Początek nabożeństw o 17.30.
 
2. W czwartek w Bazylice św. Małgorzaty, odbędzie się ostatni koncert Festiwalu L'Arte Organica, wystąpi włoska organistka Grazia Salvatori. Początek o 19.15, wstęp wolny.
 
3. W ubiegłą niedzielę na leczenie 12-letniego Norberta z Mochnaczki zebranych zostało 8 343 zł. Chłopiec wraz z rodziną składają serdeczne Bóg zapłać.

4.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5.  Kalendarz liturgiczny:
·       w poniedziałek – wspomnienie NMP z Góry Karmel
·       w środę – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy
·       w piątek – uroczystość św. Małgorzaty, patronki miasta. Odpust w Bazylice będzie obchodzony w przyszłą niedzielę, 22 lipca. Towarzyszyć mu będą Jarmark i rozpoczęcie Święta Dzieci Gór.

6. Solenizantom składamy serdeczne życzenia. Wyjeżdżającym na urlopy życzymy udanego wypoczynku. Cieszymy się obecnością gości wypoczywających w naszych stronach. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia.

7.  W minionym tygodniu do wieczności odeszli: ś.p. Jadwiga Leśniak i Kazimierz Baran. Polecajmy ich miłosiernemu Panu: Wieczny odpoczynek…
 
1.    Dziś po Mszach prowadzona jest zbiórka do puszek na pokrycie kosztów leczenia 12-letniego Norberta chorego na nowotwór.
 
2.    Przed Mszą wieczorną zapraszamy:
·       w poniedziałek na  nabożeństwo do miłosierdzia Bożego,
·       we wtorek na  nabożeństwo do Ducha Świętego,
·       w środę na  nowennę do Matki Bożej Pocieszenia,
·       w czwartek piątek i sobotę odmawiamy wspólnie różaniec.
Początek nabożeństw o 17.30.
 
3.    Kancelaria Parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest we wtorki i w soboty, w dotychczasowych godzinach. W sprawach pilnych każdego dnia i o każdej porze. Oprócz telefonu stacjonarnego od dziś dostępny jest też parafialny numer komórkowy: 797 907 679.
 
4.    W czwartek, 12 lipca zapraszamy na Mszę w intencji Rodzin, z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II i Joanny Beretty Molli oraz specjalnym błogosławieństwem. Sprawować ją będziemy o godz. 18.00.
 
5.    Również w czwartek, w Bazylice św. Małgorzaty, odbędzie się koncert Festiwalu L'ARTE ORGANICA. O godz. 19.15 wystąpi Kristel Aer z Estonii.
 
6.    W piątek, 13 lipca, Wspólnota uwielbieniowa Arka Przymierza zaprasza na kolejną sądecką edycję ogólnopolskiej akcji Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze za każdego z nas, za nasze rodziny, miasto, naród, świat rozpocznie si o godz. 20.00 w parku pod Zamkiem.
 
6.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 
7.    W Kalendarzu Liturgicznym najbliższego tygodnia przypada:
·       w środę – św. Benedykta, patrona Europy;
·       w czwartek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
·       w piątek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników.
 
8.    Solenizantom składamy serdeczne życzenia. Wyjeżdżającym na urlopy życzymy udanego wypoczynku. Cieszymy się obecnością gości wypoczywających w naszych stronach. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Boże!


1.      Przed Mszą wieczorną zapraszamy:
·        w poniedziałek  na  nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
·        we wtorek na  nabożeństwo do Ducha Świętego,
·        w środę na  nowennę do Matki Bożej Pocieszenia,
·        w czwartek piątek i sobotę odmawiamy wspólnie różaniec.
Początek nabożeństw o 17.30.
 
2.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 6.00 do 9.30 oraz po południu od 15.30 do 18.30. Po Mszy o godz. 9.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. W pierwszą sobotę po Mszy o godz. 9.00 nabożeństwo Maryjne.
 
3.      W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek w godz. 11.00 – 12.00 oraz 16.00 – 17.00, a w sobotę od 11.00 do 12.00. Sprawy pilne załatwiane są o każdej porze. Intencje mszalne  można zamawiać przez cały dzień w zakrystii.
 
4.      W kancelarii prowadzimy zapisy na pieszą pielgrzymkę tarnowską, która wyruszy 17 sierpnia.
 
5.      Trwa Sądecki Festiwal L’Arte Organica. Najbliższy koncert w czwartek, w Bazylice św. Małgorzaty, o 19.15. Szczegóły na plakacie.  
 
6.      W piątek, 6 lipca, o godz. 20.00 na Rynku odbędzie się koncert laureatów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Skowroneczek. Wydarzenie będzie rejestrowane przez Telewizję, a dla uczestników organizatorzy przygotowali darmowe lody.
 
7.      W przyszłą niedzielę, o godz. 10.30, Mszę Prymicyjną odprawi ks. Eryk Gumulak, jezuita z Łomnicy, który wielokrotnie w okresie formacji przyjeżdżał do pomocy w naszej parafii.


8.      Biuro Radia Maryja przy parafii kolejowej prowadzi zapisy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy w dniu 8 lipca. Zapisy w środy i piątki w Biurze Radia Maryja w godz. 10.00-12.00 przy parafii kolejowej, cena 50 zł.
 
9.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 
10.    W Kalendarzu Liturgicznym najbliższego tygodnia przypada:
·        w poniedziałek - święto NMP Tuchowskiej. Szczegóły odpustu w Tuchowie na plakacie.
·        w środę święto św. Tomasza Apostoła
·        w piątek - wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronki współpracy misyjnej i Apostolstwa Chorych.
 
11.    Wyjeżdżającym na urlopy, wczasy, obozy, kolonie życzymy udanego wypoczynku. Nie obawiajmy się świadczyć o naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła także na wakacjach. Natomiast Halinom, Mariom, Tomaszom i pozostałym solenizantom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych i opieki Matki Pocieszenia. Wszystkim wiernym i gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia!


1. W środę, Nowenna do MBP połączona z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30.
 
2. W czwartek, wspomnienie  św. Ireneusza, bp i męczennika.
 
3. W piątek, 29 czerwca, przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.Dodatkowe Msze św. odprawimy o 10.30 i o 16.30. Składka w tym dniu przeznaczona jest na świętopietrze, czyli na dobroczynną działalność Papieża. Z racji na uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 
4. W sobotę, o 17.30,  zakończenie nabożeństw czerwcowych
.

5. W przyszłą niedzielę, 1 lipca w Parafii św. Heleny odbędzie się V Festyn Parafialny, na który zaprasza Ks. Proboszcz i Stowarzyszenia działające przy parafii. Szczegóły na plakacie. 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.