Ogłoszenia duszpasterskie

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 Msza św. dla dzieci.

 2.    W I sobotę po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo maryjne „Wieczernik”.

 3.   Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek; dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 17.30 .

 4.   Chorych w domu z posługą sakramentalną odwiedzimy w środę  po godz. 9.00.

 5.   Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu.

 6.   W czwartek 1-go marca - z okazji dnia poświęconego żołnierzom wyklętym - o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych i Ks. jezuity Władysława Gurgacza. Serdecznie zapraszamy.

 7.   W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy Misjom.

 8.   Dom Pielgrzyma OPOKA – przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu zaprasza na Wielkopostne rekolekcje zamknięte dla małżeństw;  od 9 do 11marca 2012. Zachęcamy, aby z takiej formy rekolekcji chociaż raz każde małżeństwo skorzystało. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

W tym tygodniu, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem na Mszach św. o godz.; 6.00, 7.00,  8.00, 9.00oraz po południu o godz. 16,30 i 18.00 .

 Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.. Wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Jednocześnie przez cały Wielki Post będzie trwała wielka akcja trzeźwościowa.

W piątek o godz. 16.30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, a dla dorosłych  o godz. 17.30

W przyszłą I niedzielę W. Postu rozpoczynamy rekolekcje. Nauki będą  głoszone na wszystkich Mszach św. w niedzielę oraz w  poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8,00 ; 9,00 ; 18,00. Rekolekcje poprowadzi o. Stanisław Kiełbasa, redemptorysta z Tuchowa.

W niedzielę, 26  lutego o godz.7,30 Msza św. dla Członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

Kurs dla Narzeczonych odbędzie się w bazylice św. Małgorzaty w dniach od 03.03 -19.03. 2012 r.

W środę, 14 lutego, przypada święto Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian.
W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz.17,30.
We wtorek o godz.17,30  nabożeństwo do Ducha Świętego.
W środę o godz.17,30 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

Trwa peregrynacja Obrazu MB Pocieszenia w rodzinach naszej parafii na ul.Moniuszki, Paderewskiego, Romera. Rodzina przyjmująca Obraz uczestniczy we Mszy św. o godz.18,00. Po Mszy św. w zakrystii otrzyma pamiątkowy obrazek i modlitewnik. Niech Matka Boża otoczy szczególną opieką  rodziny naszej parafii.

Parafia organizuje pielgrzymkę śladami Jezusa i Mojżesza /Izrael i Jordania/ w dniach od 13 do 22 września. Osoby tym zainteresowane mogą zgłaszać się do o. Proboszcza.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej :Gościa Niedzielnego i nowego numeru gazetki parafialnej  „Bethania”.
Zapraszamy na comiesięczne modlitewne spotkanie członków i sympatyków Ruchu Czystych Serc oraz tych wszystkich, którym nie jest obojętna praca nad sobą. Spotkania odbywają się w każdy III czwartek miesiąca.  Wspólna modlitwa rozpocznie się w kościele św. Kazimierza w N. Sączu, 16 lutego o godz.18,00.
1. Choć nadal śpiewamy kolędy, to jednak zielony kolor szat liturgicznych przypomina, że powróciliśmy do „okresu zwykłego” w liturgii Kościoła.
2. 18 stycznia  rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o    Jedność Chrześcijan. Polecajmy te intencje Panu Bogu w naszej osobistej modlitwie i przez udział w nabożeństwie ekumenicznym.
3. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie sprawowana w najbliższy piątek o godz. 18.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
· we wtorek, 17 stycznia – święty Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej;
· w czwartek, 19 stycznia – święty Józef Sebastian Pelczar, profesor i rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, biskup, wielki krzewiciel kultu Serca Pana Jezusa oraz troskliwy duszpasterz. Żył w latach 1842-1924. W jego wspomnienie módlmy się słowami jego biskupiego hasła: „Wszystko dla Najświętszego Serca Jezusowego przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny”.
· w sobotę, 21 stycznia – święta Agnieszka, męczennica z pierwszych wieków chrześcijaństwa. W jej wspomnienie papież błogosławi baranki, z których wełny będą utkane paliusze dla nowych metropolitów. To powinno być dla nas zachętą do modlitwy w intencji Kościoła.