Ogłoszenia duszpasterskie

1. Po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. W czwartek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu sprawowane będą o godz.; 600, 700, 800, 900, 1030,  1630 i 1800 . W tym dniu  w godz. 12.oo – 13.00 „Godzina Łaski dla całego świata”. Po nabożeństwie ok. g.13,00 Msza św. Objawiając się w Montichiari we Włoszech pielęgniarce Pierinie w 1947 roku, Matka Boża powiedziała: „Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia. Pan mój Boski Syn Jezus, okaże niezmierzone miłosierdzie, jeśli dobrzy ludzie będą modlić się za swych grzesznych braci. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina Łaski została rozpowszechniona i dowiedział się o niej cały świat”.

3. W piątek, 9 grudnia o godz.18,00  Msza św. z modlitwą  wstawienniczą o uzdrowienie.

4. Zapraszamy do udziału we Mszach św. roratnych, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 9.00.

5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła.

6. Zachęcamy do nabywania świec świątecznej pomocy CARITAS. Dochód z ich sprzedaży wspiera akcję świątecznej pomocy rodzinom potrzebującym. Jak co roku w kościele jest wystawiony kosz w celu składania suchego prowiantu, który przed świętami trafi do potrzebujących.

7. Trwa peregrynacja Obrazu MB Pocieszenia w rodzinach naszej parafii na ul. Zdrojowej i Hasiora. Rodzina przyjmująca Obraz uczestniczy we Mszy św. o godz.18,00. Po Mszy św. w zakrystii otrzyma pamiątkowy obrazek i modlitewnik. Niech Matka Boża otoczy szczególną opieką  rodziny naszej parafii.

1. Rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny. W Kościele w Polsce będziemy go przeżywać pod hasłem „Kościół naszym domem”.  Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Msze św. roratnie będą odprawiane o godz. 18.00, a w soboty o godz. 9.00.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i całodzienna adoracja , o godz.16.30 Msza św. roratnia dla dzieci. W pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo „Wieczernik”.

3. Z posługą sakramentalną do chorych w domach udamy się w środę  14 grudnia.

4. Od poniedziałku Pan organista będzie odwiedzał Rodziny z naszej parafii, roznosząc wigilijne opłatki. Bardzo prosimy o życzliwe przyjęcie we wszystkich rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę  z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce już po raz dwunasty Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W związku z  tym po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

6. Zapraszamy na spotkanie modlitewne lekturą Pisma Świętego "Lectio Divina" w każdy wtorek o godz.17.30.

W TYM TYGODNIU wspominamy:

-w środę, 30 listopada – świętego Andrzeja Ap.. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie. Miał dar zbliżania ludzi do Jezusa; został ukrzyżowany na wyspie Patras w Grecji;

-w sobotę, 3 grudnia – świętego Franciszka Ksawerego misjonarz Indii, Japonii i Chin.

1. Kończy się rok liturgiczny, podczas którego rozważaliśmy tajemnice naszego zbawienia, dokonanego przez Jezusa Chrystusa, Dziś Kościół stawia nam przed oczy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jako Tego, do którego ostatecznie wróci całe stworzenie, w tym każdy z nas. Pamiętając o celu naszej życiowej pielgrzymki, zechciejmy być oddanymi synami i córkami Króla Wszechświata.

2. We wtorek,  św. Cecylii, dziew. i męcz. - patronki śpiewu kościelnego;

3. W  ostatnią niedzielę miesiąca listopada o godz. 730 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

4. Ostatnio powstałe Róże Różańcowe zmieniają swoje tajemnice: 21 Róża Dorosłych w ostatnią niedzielę każdego miesiąca po Mszy św. o godz. 7.30, 22 Róża Młodzieżowa i 23 Róża Dziecięca w pierwszą niedzielę każdego miesiąca po Mszy św. o godz. 10.30.

5. Spotkanie Zarządu i Zelatorów Żywego Różańca odbędzie się 22 listopada we wtorek po Mszy św. wieczornej.

6. Z okazji święta Kolejarza w dniu 24 listopada 2011r. o godz. 12.00 w  kościele kolejowym zostanie odprawiona Msza św. w int. pracowników kolei, emerytów i członków ich rodzin.

7. Przyszła niedziela jest już I Niedzielą Adwentu. Rozpoczyna ona czas przygotowania nas do Świąt Bożego Narodzenia.

- w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP,

- w środę 24 listopada – świętego Andrzeja Dung-Lac jego towarzyszy – męczenników wietnamskich z XIX wieku.


1. Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 17,30 , a w środy o godz.17,00. O godz. 1800 Msza św. gregorianka.

2. W przyszłą niedzielę spotkanie  Rodziców  dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami.

3. W związku ze zmianami dyspozycji,  żegnamy Br. Adama Porębę dotychczasowego zakrystiana, który udaję się na nową placówkę do Chicago, dziękujemy za długoletnią  i ofiarną posługę w naszym kościele, życzymy wszelkich łask i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

4. Trwa peregrynacja Obrazu MB Pocieszenia w rodzinach naszej parafii na ul. Podgórskiej i Witosa. Rodzina przyjmująca Obraz uczestniczy we Mszy św. o godz.18,00. Po Mszy św. w zakrystii otrzyma pamiątkowy obrazek i modlitewnik. Niech Matka Boża otoczy szczególną opieką  rodziny naszej parafii. Zapraszamy na modlitewne spotkanie członków i sympatyków Ruchu Czystych Serc w czwartek, 17 listopada o godz.18,00 w kościele św. Kazimierza.

W kolejnym tygodniu listopada przypadają następujące wspomnienia:

w czwartek , 17 listopada – świętej Elżbiety Węgierskiej. Po        śmierci męża została tercjarką franciszkańską i poświęciła się             bez reszty ubogim i zaniedbanym;

w sobotę, 18 listopada – błogosławionej Karoliny Kózkówny, męczennicy, która oddała swoje życie, broniąc dziewictwa i czystości; w sobotę,

19 listopada – błogosławionej Salomei. Swoje oddanie wyłącznie Bogu potwierdziła decyzją o dziewiczym małżeństwie. Ostatnie lata swego życia spędziła  w klasztorze w Skale.