Ogłoszenia duszpasterskie

1.    Przed Mszą wieczorną zapraszamy:
·   w poniedziałek  na  nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii św. siostry Faustyny,
·        we wtorek na  nabożeństwo do Ducha Świętego,
·        w środę na  nowennę do Matki Bożej Pocieszenia,
·        w czwartek piątek i sobotę odmawiamy wspólnie różaniec.
Początek nabożeństw o 17.30.
 
2.    We wtorek, 26 lutego, gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego w Wieku będzie Krystyna Wolak. Temat: Liban – kraj św. Szarbela. Prezentacja zdjęć. Początek o godz. 16.45 w auli Bursy Jezuitów przy ul. Św. Ducha 12.

3.    W środę, 27 lutego, po godzinie 9.00, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 
4.    W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O 16.30 Msza św. dla dzieci. W pierwszą sobotę, o 9.00,  Msza św. w intencji Róż Różańcowych, Apostolstwa Modlitwy i Ruchu Maryjnego. Po Mszy - nabożeństwo Maryjne.
 
5.    W dniach od 11 do 21 marca parafia św. Małgorzaty organizuje u siebie kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 
6.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a w tygodniu zachęcamy do odwiedzania parafialnej księgarni w nowej szkole, przy ul. ks. Skargi 12. Od 9.00 do 17.00, a w soboty od 9.00 do 13.00 można tam nabywać książki religijne, dewocjonalia, kartki i artykuły prezentowe.
 
7.    Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła ś.p. Elżbieta Jarzmik. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 
1.    Dziś (17.02) po Mszy o 10.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych.

2.    Również dziś po Mszach o 10.30 i 12.00 prowadzona będzie akcja zbierania podpisów pod apelem poparcia dla inicjatywy powrotu na Sądecczyznę 1. Pułku Strzelców Podhalańskich. Może to uczynić każdy dorosły, który jeszcze takiego podpisu nie złożył. Nie jest wymagany dokument tożsamości.

3.    W poniedziałek, 18 lutego, po Mszy wieczornej spotkanie Zarządu i Zelatorów Żywego Różańca.

4.    We wtorek, 19 lutego, Uniwersytet Drugiego i Trzeciego Wieku przy Akademii Ignatianum rozpocznie 12. semestr zajęć. Gościem będzie Angel Zuazo Lopez z Krakowa. Temat: Wstęp do kultury kubańskiej. Grupa jest otwarta, można dołączyć przychodząc na pierwsze zajęcia. Początek o 16.45 w Auli Bursy Jezuitów przy ul. św. Ducha 12.

5.    Także we wtorek Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na wieczorną modlitwę uwielbieniową. Rozpocznie się ona różańcem o godz. 20.00, po czym sprawowana będzie Eucharystia.

6.    W piątek, 22 lutego, po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej w składzie Zespołu Synodalnego.

7.    W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

8.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9.    Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Boże!


1.     W poniedziałek, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Chorych i osoby starsze zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, podczas której udzielimy sakramentu namaszczenia.
 
2.     Przed Mszą wieczorną zapraszamy:
·        w poniedziałek  na  nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
·        we wtorek na  nabożeństwo do Ducha Świętego,
·        w środę na  nowennę do Matki Bożej Pocieszenia,
·        w czwartek piątek i sobotę odmawiamy wspólnie różaniec.
Początek nabożeństw o 17.30.
 
3.     W środę, 13 lutego, Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na akcję Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze za nasze rodziny, miasto, naród, świat rozpocznie się o godz. 19:00 w parku pod Zamkiem.
 
4.     Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek: - o 15.30 klasy szóste i siódme; - o 16.30 klasy ósme i o 17.30 trzecie gimnazjum. Wszystkie trzy spotkania odbędą się w salce „Iskierek”.
 
5.     W każdy drugi czwartek miesiąca, a zatem w najbliższy również, o godz. 18.00 odprawiana jest Msza Rodzinna, ze specjalnym błogosławieństwem i uczczeniem relikwii świętych Jana Pawła II i Joanny Beretty Molli.
 
6.     W piątek, 15 lutego, rozpoczniemy sprawowanie Mszy z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela, z uczczeniem jego relikwii i namaszczeniem olejem. Przed liturgią można będzie składać kartki z imionami osób potrzebujących modlitwy, w intencji których odprawiana będzie Eucharystia. Te Msze będą sprawowane w trzecie piątki miesiąca o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej odmawiany będzie różaniec.
 
7.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Bethanii z naszą parafialną wkładką.
 
8.     W przyszłą niedzielę, po Mszy o 10.30, spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii. Natomiast składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 
9.     Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Boże!

1.    Dzisiaj po Mszach św. błogosławieństwo świec i gardła ku czci św. Błażeja, biskupa i męczennika.
2.    We wtorek na mszach błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty.
3.    W środę wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
4.    Zachęcamy do udziału w nabożeństwach o 17.30:
- w poniedziałki - do Miłosierdzia Bożego;
- we wtorki - do Ducha Świętego;
- a w środy - nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Kartki z prośbami i podziękowaniami, złożone do skarbony, odczytujemy w czasie nabożeństwa. Bezpośrednio po nim w tych intencjach sprawujemy Eucharystię.
-   czwartki, piątki i soboty przed Mszą wieczorną odmawiamy różaniec.
5.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie o powołania Kapłańskie i zakonne.
6.    Zbiorowe Msze św. za Zmarłych, z racji sporej liczby intencji, odprawiamy dwa razy w miesiącu: w każdy drugi i czwarty piątek, o godz. 18.00. Na tę Mszę intencje składamy w skarbonie lub w zakrystii.
7.     W rozliczeniach podatkowych 1% podatku można przekazać na rzecz Caritas - należy wpisać numer KRS podany w gablocie (KRS 0000211791) a w rubryce "Cel szczegółowy" - Caritas Parafii Ducha Świętego Nowy Sącz. Bóg zapłać wszystkim, którzy to uczynią.
8.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
9.   Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Boże!