Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Dziś (27.01) wieczorem gościć będziemy trzech księży tenorów „Servi Domini Cantores”. Po Mszy o godzinie 18.00 odbędzie się koncert świąteczno-noworoczny, na który złożą się kolędy, arie sakralne i pieśni neapolitańskie. Więcej informacji na plakacie, serdecznie zapraszamy.
 
2.     W poniedziałek, 28 stycznia, po Mszy wieczornej, odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej i Zespołu Synodalnego. Temat: związki nieformalne.
 
3.     Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy środę, po godz. 9.00.
 
4.     W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O 16.30 Msza św. dla dzieci. Na Mszy wieczornej i po niej kolędy śpiewał będzie Chór Scherzo.
 
5.     W pierwszą sobotę, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze o godzinach: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00. Na Mszach św. poświęcenie gromnic. O godz. 9.00,  Msza św. w intencji Róż Różańcowych, Apostolstwa Modlitwy i Ruchu Maryjnego. Po Mszy - nabożeństwo Maryjne. Decyzją Stolicy Apostolskiej członkowie Żywego Różańca mogą w tym dniu uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
- 2 lutego obchodzimy w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na potrzeby klasztorów klauzurowych.
 
6.     W przyszłą niedzielę, 3 lutego, po Mszach św. błogosławieństwo świec i gardła ku czci św. Błażeja, biskupa i męczennika.
 
7.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.
 
8.     W rozliczeniach podatkowych 1% podatku można przekazać na rzecz Caritas - należy wpisać numer KRS podany w gablocie (KRS 0000211791) a w rubryce "Cel szczegółowy" - Caritas Parafii Ducha Świętego Nowy Sącz. Bóg zapłać wszystkim, którzy to uczynią.
 
9.         TEB Edukacja organizuje od lutego bezpłatne warsztaty dla Seniorów z kosmetyki, florystyki i bukieciarstwa. Szczegóły w gablocie.
 
10.       Środowiskowy Dom Pomocy Samopomocy przy ul. Nawojowskiej 159 A oferuje bogaty wachlarz zajęć terapeutycznych. Informacje w Ośrodku.
 
11.       Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Boże!
 
 

W SŁUŻBIE WIARY I POWOŁANIA
 
List Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego
i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego
na Dzień Życia Konsekrowanego 2019

 

           
Umiłowani w Chrystusie Panu Bracia i Siostry!
 
W dniu dzisiejszym, w Święto Ofiarowania Pańskiego dziękujemy Bogu za dar życia konsekrowanego. Dziękujemy za tych, którzy ślubując trzy rady ewangeliczne – czystość, ubóstwo i posłuszeństwo, towarzyszą nam na drodze wiary i powołania, które każdy z nas otrzymał. Osoby konsekrowane wskazują swoim życiem na obietnicę wieczności, do której wszyscy zdążamy. Święty Jan Paweł II przypomina nam, że dzięki życiu konsekrowanemu charakterystyczne przymioty Jezusa – dziewictwo, ubóstwo i posłuszeństwo – stają się w pewien swoisty i trwały sposób „widzialne” w świecie, a spojrzenie wiernych zwraca się ku tajemnicy Królestwa Bożego, które już jest obecne w historii, ale w pełni urzeczywistni się w niebie (VC 1).

1.     Dziś (20.01) o godz. 15.00, przy Żłóbku, rozpocznie się spotkanie opłatkowe Żywego Różańca. Dalsza część w restauracji „Platinum”, przy ul. Zdrojowej 71.
 
2.     Do piątku trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Regionalne nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w poniedziałek, 21 stycznia, w Parafii Wniebowzięcia NMP w Krynicy, o godz. 18.00. Kto może - zachęcamy do udziału.
 
3.     We wtorek, 22 stycznia, gośćmi Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będą Jonathan Luxmoore z Oksfordu i Małgorzata Glabisz-Pniewska z Warszawy. Temat: Głosy Boga w zamęcie wokół Brexitu. Początek o godz. 16.45 w auli Bursy Jezuitów.
 
4.     Zachęcamy do udziału w nabożeństwach o 17.30:
- w poniedziałki – do Miłosierdzia Bożego, z uczczeniem relikwii św. Faustyny;
- we wtorki – do Ducha Świętego, patrona naszej parafii;
- w środy – w nowennie ku czci Matki Pocieszenia. Kartki z prośbami i podziękowaniami, złożone do skarbony, odczytujemy w czasie nabożeństwa. Następnie w tych intencjach sprawujemy Eucharystię. W pozostałe dni przed Mszą wieczorną odmawiamy różaniec.
 
5.     W piątek, 25 stycznia, na Mszy o 18.00, zakończenie Kursu Przedmałżeńskiego z rozdaniem dyplomów.
 
6.     W przyszłą niedzielę 27 stycznia, o 7.30, Msza w int. Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic. Natomiast wieczorem gościć będziemy trzech księży tenorów „Servi Domini Cantores”. Po Mszy o godzinie 18.00 odbędzie się koncert świąteczno-noworoczny, na który złożą się kolędy, arie sakralne i pieśni neapolitańskie. Więcej informacji na plakacie, serdecznie zapraszamy.
 
7.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 
8.     Babciom, z okazji jutrzejszego święta, i Dziadkom, co świętować będą we wtorek, składamy serdeczne życzenia i gratulujemy wnuków. Dzieciom i młodzieży życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku na feriach, a wszystkim wiernym - dobrego tygodnia. Szczęść Boże!


1.     Dziś po Mszy o 10.30 odbędzie się kolędowy koncert Iskierek, zaś na południowej Sumie i po niej kolędy śpiewał będzie Sądecki Chór Gospel. Natomiast dziś wieczorem, o 19.00, Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na akcję Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze za nasze rodziny, miasto, naród, świat rozpocznie się o godz. 19:00 w parku pod Zamkiem.
 
2.     Kurs przedmałżeński rozpocznie się u nas w poniedziałek, Mszą św. o godzinie 18.00. Nauki będą głoszone przez dwa tygodnie w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w kościele, o 18.30.Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.
 
3.     We wtorek, 15 stycznia, gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie ks. Andrzej Majewski SJ, wieloletni pracownik watykańskich mediów, kierownik Redakcji Katolickiej Polskiego Radia. Temat: Watykan dla początkujących. Rozpoczęcie o godz. 16.45 w auli Bursy przy ul. Św. Ducha 12.
 
4.     "Dąż do sprawiedliwości" - pod tym hasłem w piątekrozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Regionalne nabożeństwo ekumeniczne tym razem odbędzie się w poniedziałek, 21stycznia, w Parafii Wniebowzięcia NMP w Krynicy, o godz. 18.00. Kto może - zachęcamy do udziału.
 
5.     W przyszłą niedzielę, 20 stycznia, przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do naszego kościoła wprowadzimy  otrzymane z Libanu relikwie I stopnia św. Szarbela, maronickiego mnicha, możnego orędownika w sprawach zdrowotnych. Kazania będzie głosił ks. Józef Maj SJ z Krakowa. On też dokona uroczystej introdukcji relikwii na Sumie. Począwszy od lutego, w trzecie piątki miesiąca, rozpoczniemy sprawowanie Mszy z modlitwą o uzdrowienie, za wstawiennictwem św. Szarbela.
 
6.     W przyszłą niedzielę Żywy Różaniec organizuje o godz. 15.00 spotkanie opłatkowe. Rozpoczęcie przy żłóbku w kaplicy św. Stanisława Kostki.
 
7.     Natomiast za dwa tygodnie, 27 stycznia, gościć będziemy trzech księży tenorów „Servi Domini Cantores”. Po Mszy o godzinie 18.00 odbędzie się koncert świąteczno-noworoczny, na który złożą się kolędy, arie sakralne i pieśni neapolitańskie. Więcej informacji na plakacie, już teraz serdecznie zapraszamy.
 
8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Bethanii z naszą parafialną wkładką.
 
9.     Dzieciom i młodzieży życzymy udanego i bezpiecznego odpoczynku na feriach. Wszystkim – dobrego tygodnia.

1.    W miniony czwartek zakończyliśmy wizytę duszpasterską w rodzinach, tzw. kolędę. Dziękujemy wszystkim parafialnym Rodzinom za bardzo życzliwe przyjęcie Duszpasterzy.
 
2.    Dziś (6.01) na placu kościelnym młodzież rozprowadza pobłogosławione kredę i kadzidło. Natomiast na Mszy o 12.00 i po niej kolędy będzie śpiewał Zespół „Lachy”.
 
3.    Dziś o godz. 15.00 opłatek wolontariuszy parafialnego koła Caritas. Rozpoczęcie przy żłóbku w kaplicy św. Stanisława Kostki.
 
4.    We wtorek odbędzie się opłatek Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku połączony ze śpiewem kolęd. Gośćmi będą Anna i Paweł Moszyccy. Początek o godz. 16.45 w kościele przy żłóbku.
 
5.    We wtorek o 20.00, w salce Iskierek, spotkanie opłatkowe Wspólnoty Arka Przymierza.
 
6.    W czwartek, 10 stycznia, o godz. 16.00, opłatek Towarzystwa Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Rozpoczęcie w kościele przy szopce, ciąg dalszy w bibliotece domu zakonnego.
 
7.    Również w czwartek, o 18.00, zapraszamy na Mszę Rodzinną, z indywidualnym błogosławieństwem oraz uczczeniem relikwii świętych Jana Pawła II i Joanny Beretty Molli. Pół godziny wcześniej odmówimy różaniec w intencji rodzin.
 
8.    Z racji wywiadówki przed szkolnymi feriami spotkania formacyjnego do bierzmowania w tym miesiącu nie będzie.

9.   W piątek, 11 stycznia, o gody. 19.00, rozpocznie się w naszej parafii pierwsza edycja ośmiotygodniowego Kursu Alfa dla Rodziców Nastolatków. Są jeszcze dwa miejsca wolne. Zapisy pod nr. tel. 18  442 91 17.
 
10.    W przyszłą niedzielę, 13 stycznia, na Mszy o godz. 10.30 i po niej wystąpi z kolędami Schola „Iskierki”.
 
11.  Kurs Przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się od 14 do 25 stycznia. Rozpoczęcie Mszą o godz. 18.00. Nie wymagamy wcześniejszych zgłoszeń, wystarczy przyjść 14 stycznia  na pierwsze spotkanie.
 
12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Parafianom i gościom Sanktuarium życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.