1.       Dzisiaj (26 maja) po mszach świętych wolontariusze z Jezuickiego Centrum Społecznego prowadzą zbiórkę do puszek budowę kościoła dla indyjskich chrześcijan żyjących w niewielkiej wiosce na terenie misji jezuickiej. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tej akcji wolontariatu misyjnego.

2.       Również dziś (26 maja), w ramach „Dni Krzyżowych”, odbędzie się procesja błagalna o urodzaje. Rozpoczniemy o godz. 16.00 na Roszkowicach przy drugim krzyżu. Na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. przy ołtarzu polowym. Każdy uczestniczący w tej celebracji może uzyskać odpust zupełny.

3.       We wtorek gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie ks. dr Wojciech Węgrzyniak  z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Temat: „I nie wódź nas na pokuszenie”. Początek o 16.45 w auli Bursy Jezuitów.

4.       W czwartek po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej w składzie Zespołu Synodalnego.

5.       Codziennie o godzinie 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od soboty na nabożeństwa czerwcowe.

6.       W przyszłą niedzielę, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zapraszamy na XXI Parafialny Festyn Rodzinny. Trwa zbiórka fantów na loterię – kto może się włączyć – zachęcamy. Fanty można przynosić do zakrystii lub kancelarii. Festyn trwać będzie od godz. 11.00 d0 19.00 na terenie Jezuickiego Centrum Edukacji. W programie liczne atrakcje – szczegóły na plakatach, serdecznie zapraszamy.

7.       Odpust parafialny będziemy obchodzić za dwa tygodnie, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowywać się będziemy przez nowennę, która rozpocznie się w piątek, 31 maja. Już teraz zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, które poprowadzi Wspólnota Arka Przymierza.

8.       Żywy Różaniec organizuje od 6 do 14 września pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła. Zapisy u państwa Wiewiórów. Szczegółowy program oraz numery telefonów w gablocie i na stronie internetowej.

9.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Mamom życzymy wielu łask i opieki Sądeckiej Pani z okazji Dnia Matki, a wszystkim Parafianom i gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia.