1.     Dzisiaj (2.06), w godzinach od 11.00 do 19.00, dziedzińcu Jezuickiego Centrum Edukacji, trwa nasz XXI Parafialny Festyn Rodzinny. Przygotowaliśmy moc atrakcji: występy zespołów, konkursy oraz loteria fantowa. Do tego bigos, grill, dziczyzna, ciasta, lody, strzelnica, plac zabaw dla dzieci i siłownia pod chmurką. Szczegółowy program na stronie internetowej i na plakatach: serdecznie zapraszamy! Wejście od ulic ks. Piotra Skargi, św. Ducha i Bulwar Narwiku.

2.     Ks. Michał Zalewski SJ składa gorące podziękowania za wsparcie wolontariatu misyjnego i ofiary na budowę kościoła w Indiach (w wiosce Umniuh  w stanie Meghalaya). Podczas kwesty w zeszłą niedzielę zebrano kwotę 16 184,43 zł. Serdeczne Bóg zapłać za tak wielką misyjną hojność!

3.     Na plac kościelny w ostatnim dniu maja powróciła kopia obrazu Matki Pocieszenia. Obraz został gruntownie odnowiony w krakowskiej pracowni o. Zygfryda Kota SJ, włącznie z czyszczeniem ram i metalowych koron. Całość prac restauracyjnych sfinansowała Firma Koral, za co z serca dziękujemy.

4.     Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych o godz. 17.30.

5.     We wtorek, 4 czerwca, Uniwersytet Drugiego i Trzeciego Wieku kończy 12. Semestr zajęć. Gościem będzie ks. dr Krzysztof Biel SJ, dziekan Wydziału Pedagogicznego Akademii Ignatianum. Odprawi Mszę dziękczynną o godz. 18.00 i weźmie udział w uroczystościach zakończenia roku akademickiego.

6.    W środę po godzinie 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

7.   W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy piątek, po Mszach porannych, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.30, czyli do Mszy dla dzieci.

8.     W przyszłą niedzielę,  przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nasz odpust parafialny. Uroczystej sumie przewodniczył będzie i słowo głosił rektor Kolegium Bobolanum w Warszawie, ks. Robert Bujak SJ. Uroczystość poprzedzi czuwanie Pięćdziesiątnicy, które rozpocznie się w sobotę o 19.30. Szczegóły na plakatach.

9.     Także w przyszłą niedzielę Zarząd Osiedla Przetakówka organizuje Dzień Dziecka i zaprasza na stadion przy straży pożarnej w godzinach od 13 do 17.

10.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz odwiedzania parafialnej księgarni przy ul. Skargi 12.

11.     Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł ś.p. Jan Hadała. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

12.  Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Wszystkich zapraszamy na rodzinny festyn. Szczęść Boże!