1. Dziś po Mszach świętych, zgodnie z apelem Episkopatu Polski, śpiewamy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…” w ramach pokuty za popełnione w naszym kraju świętokradztwa. Polecamy Bogu Ojczyznę, Kościół i wszystkich Polaków modląc się, by spory nie były silniejsze od solidarności i nie pogłębiały podziału narodu.

 

  1. Dziś (23.06) o 18.30 rozpocznie się koncert ewangelizacyjny „Pod Sztandarem Jezusa”. Wystąpią zespoły „Wyrwani z niewoli” oraz „Fisheclectic”. Wraz z Parafią Kolejową zapraszamy do naszej świątyni bezpośrednio po Mszy wieczornej.

 

  1. Jutro (24.06) przypada, uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. RTCK zaprasza na spotkanie z Raymondem Naderem, który otrzymał od św. Szarbela znak odciśniętej dłoni i misję głoszenia Jego orędzia. Początek o 17.00 w Wyższej Szkole Biznesu. Szczegóły i zapisy na stronie RTCK.

 

  1. W środę, 26 czerwca, w kościele św. Kazimierza, w ramach Festiwalu Muzyki Organowej L’Arte Organica, wystąpi Peter Van de Velde z Belgii. Początek o 19.15, wstęp wolny.

 

  1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy o 17.30. W czwartek uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci oraz wianków.

 

  1. W piątek, 28 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. O godz.18.00 Msza św. w intencji członków Apostolstwa Modlitwy. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od potraw mięsnych. Jest to dzień odpustu w Parafii Kolejowej.

 

  1. W sobotę, 29 czerwca, przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Dodatkowe Msze św. odprawimy o 10.30 i o 16.30. Składka w tym dniu przeznaczona jest na dobroczynną działalność Papieża.

 

  1. W sobotę święcenia kapłańskie przyjmie w Krakowie nasz parafianin, diakon Krystian Mółka, jezuita. Polecamy go pamięci modlitewnej.

 

9.  Zewnętrzną uroczystość ku czci Serca Bożego będziemy obchodzić pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego w przyszłą niedzielę, 30 czerwca. Rozpoczniemy Mszą św. sprawowaną o godz. 16.00. Po Mszy św. procesja na Rynek, gdzie odmówimy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian i Gości. Prosimy też wszystkie służby liturgiczne i grupy modlitewne o czynny udział.

 

10.  Natomiast w Starym Sączu w przyszłą niedzielę odbędzie się Diecezjalne Uwielbienie „Laboratorium Miłości”. Początek przy Ołtarzu Papieskim o godz. 19.00.

 

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz odwiedzin parafialnej księgarni przy ul. Piotra Skargi 12.

 

12.  Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli ś.p. Wiktoria Baraniecka i Piotr Tobiasz. Polecajmy ich miłosiernemu Panu. Wieczny odpoczynek…

 

13.  Solenizantom tygodnia: Janom, Janinom, Władysławom, Piotrom i Pawłom, w tym księżom Władysławowi Cebuli, Piotrowi Matejskiemu, Piotrowi Więckowi oraz Pawłowi Brożyniakowi składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Sądeckiej Pani. Dzieciom życzymy bezpiecznych wakacji, a wszystkim dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Boże!