1. Dziś (7.07) o godz. 12.00 Mszę prymicyjną odprawi i błogosławieństwa prymicyjnego udzieli nasz parafianin, o. Krystian Mółka, jezuita.

 

 1. Dziś (7.07) o godz. 18.00 na Rynku odbędzie się koncert laureatów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Skowroneczek. Wydarzenie będzie rejestrowane przez Telewizję, a organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele niespodzianek i darmowe lody.

 

 1. W czwartek, 11 lipca, o godz. 18.00, zapraszamy na Mszę rodzinną z indywidualnym błogosławieństwem oraz uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II i Joanny Beretty Molli.

 

 1. W sobotę, 13 lipca, Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na akcję Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze za każdego z nas, za nasze rodziny, miasto, naród, świat rozpocznie się o godz. 20.00 w parku pod Zamkiem.

 

 1. Przed Mszą wieczorną zapraszamy:
 • w poniedziałek na  nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
 • we wtorek na nabożeństwo do Ducha Świętego,
 • w środę na nowennę do Matki Bożej Pocieszenia,
 • w czwartek piątek i sobotę odmawiamy wspólnie różaniec.

Początek nabożeństw o 17.30.

 

 1. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna jest tylko we wtorki i soboty w dotychczasowych godzinach. Sprawy pilne załatwiane są o każdej porze. Intencje mszalne  można zamawiać przez cały dzień w zakrystii.

 

 1. W kancelarii prowadzimy zapisy na pieszą pielgrzymkę tarnowską, która pod hasłem „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa” wyruszy 17 sierpnia. Koszt – 100 zł dorośli, 20 zł. Dzieci.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz odwiedzania naszej księgarni przy ul. Skargi 12.

 

 1. W Kalendarzu Liturgicznym najbliższego tygodnia przypada:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana,
 • w czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,
 • w piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
 • w sobotę wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta , pustelników, patronów diecezji.

 

 1. Solenizantom składamy serdeczne życzenia. Wyjeżdżającym na urlopy życzymy udanego wypoczynku. Cieszymy się obecnością gości wypoczywających w naszych stronach. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Boże!