1. Jutro (22.07) przypada święto św. Marii Magdaleny. Jest to zarazem początek nowenny do św. Ignacego Loyoli.

 

  1. We wtorek święto św. Brygidy, patronki Europy.

 

  1. W środę, 24 lipca, liturgia wspomina św. Kingę: uroczystości odpustowe odbywają się w Starym Sączu.

 

  1. W czwartek, 25 lipca, święto Jakuba Apostoła. W tym samym dniu przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona motocyklistów, kierowców i podróżnych. Poświęcenie pojazdów odbędzie się na parkingu Jezuickiego Centrum Edukacji w następną niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00. Wjazd od Bulwaru Narwiku.

 

  1. W piątek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 28 lipca, o godz. 7.30, zostanie odprawiona Msza w intencji Żywego Różańca. Po niej zmiana tajemnic różańcowych.

 

  1. Msza św. dla Motocyklistów – „Dziękczynienie i błogosławieństwo” –  odbędzie się w parafii na  Zabełczu w przyszłą niedzielę (28.07) o godz. 15.00. Po Mszy odbędzie się tam Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami, który potrwa do 21.00.

 

  1. Trwają przygotowania do Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 17-25 sierpnia. Zapisać można się w kancelarii. Szczegółowe informacje podane są na stronie internetowej pielgrzymki.

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i odwiedzin księgarni przy Skargi 12.

 

  1. Towarzystwo „Sądeczanin” dziękuje wszystkim, którzy wsparli akcję zbierania podpisów za przywróceniem jednostki wojskowej w Nowym Sączu. Przyniosła ona zamierzony skutek. Bóg zapłać.

 

  1. Solenizantom tygodnia, czyli Magdalenom, Brygidom, Kingom, Jakubom i Krzysztofom, Joachimom i Annom składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych. Gościom i wyjeżdżającym na urlopy życzymy udanego wypoczynku. Wszystkim natomiast – dobrej niedzieli.