1.    We wspólnocie parafialnej serdecznie witamy o. Tadeusza Kukułkę SJ, który obejmuje funkcję wikariusza. Ma 51 lat i spore doświadczenie duszpasterskie. Dotąd był m.in. proboszczem w Bytomiu, a ostatnio Rektorem Kościoła św. Barbary w Krakowie i superiorem Domu Zakonnego przy Małym Rynku 8.
  2.    We wtorek, 1 października, rozpocznie się Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Przez cały październik o godz. 17.30, a w środy o godz. 17.00, odprawiane będą nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału.
  3.    Również 1 października rozpocznie się w Nowym Sączu 33. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza do uczestnictwa w licznych wydarzeniach. Szczegóły na plakacie.
  4.    Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy w środę, 2 października, po godz. 9.00. Również w środę, o 17.30, zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Pocieszenia.
  5.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź od 6.00 do 9.30 i od 15.00 do 18.30. Po Mszach porannych, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.30, czyli do Mszy św. dla dzieci.
  6.    W pierwszą sobotę, o00, będzie Msza w intencji Żywego Różańca i Apostolstwa Modlitwy. Po niej nabożeństwo maryjne.
  7.    W przyszłą niedzielę, 6 października, ulicami miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny, w tym roku połączony z procesją różańcową. O 14.00 Msza w bazylice św. Małgorzaty, po niej przemarsz do Sanktuarium św. Rity, gdzie o 16.30 planowane jest spotkanie integracyjne. Zachęcamy do udziału.
  8.    Uniwersytet Drugiego i Trzeciego Wieku działający w ramach Akademii Ignatianum przy naszej parafii, zainauguruje nowy Rok Akademicki 8 października, Mszą o godz. 18.00. Grono jest otwarte, zachęcamy także tych, którzy dotąd nie chodzili, do korzystania z zajęć. Dotychczasowy program na parafialnej stronie internetowej pod zakładką Dzieła – UDTW.
  9.    W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek – św. Hieronim, we wtorek św. Teresa od Dzieciątka Jezus, w środę – Aniołowie Stróżowie, w piątek – św. Franciszek z Asyżu, w sobotę – św. Faustyna.
  10.    W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odeszli śp. Maria Wojtas oraz Stanisław Fedko. Polecajmy ich Miłosiernemu Panu: wieczny odpoczynek…
  11.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego
na Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny

Drodzy Diecezjanie!

Już w najbliższą niedzielę 6 października odbędzie w Nowym Sączu Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczniemy od Eucharystii o godz. 14.00 w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego, a po jej zakończeniu wyruszymy w kierunku Sanktuarium św. Rity. Marsz ten będzie w tym roku połączony z tradycyjną procesją różańcową ulicami miasta.

Serdecznie zapraszam Was, aby poprzez swój liczny udział w tym Marszu dać wyraz wierności prawdziwemu obrazowi małżeństwa i rodziny, zgodnemu z Bożym zamysłem. Niech będzie to radosna afirmacja wartości ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz piękna wspólnoty rodzinnej, w której swoje właściwe miejsce zajmuje Jezus Chrystus.

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI