1. Dziś (20.10) w Kościele niedziela statystyczna: prowadzone są badania frekwencyjne.

 

 1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie prowadzonej przez o. Czesława Tomaszewskiego SJ Akcji Misyjnej.

 

 1. Dziś (20.10) o 14:00 w Bazylice św. Małgorzaty będzie Msza św. w intencji rodziców utraconych dzieci i później o 15:30 na cmentarzu gołąbkowickim pochówek w grobie dzieci zmarłych przed urodzeniem.

 

 1. Także dziś (20.10), od godz. 14.00, na stadionie Przetakówki odbędzie się pieczenie ziemniaka. Zaprasza radny Fecko i Zarząd Przetakówki.

 

 1. We wtorek, 22 października, liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Po wszystkich Mszach możliwość uczczenia jego relikwii.

 

 1. Także we wtorek gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie ks. Ryszard Mikos z Wielogłów. W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym opowie o misjach w Argentynie i Brazylii. Początek o godz. 16.45, w auli Bursy przy ul. Św. Ducha 12.

 

 1. Również we wtorek rozpoczniemy cykl dziewięciu spotkań: “W Namiocie Chwały – spotkania z Ojcem”, na których prowadzący dzielić się będą doświadczeniem Żywego Boga. Liturgie, animowane co miesiąc przez Wspólnotę Arka Przymierza, otwierać będzie Msza o godz. 19:30. Po niej będą słuchanie żywego słowa i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwa uwielbienia. Spotkania trwać będą po dwie godziny. Zachęcamy do uczestnictwa.

 

 1. W piątek, 25 października, po Mszy wieczornej, spotkanie Rady Parafialnej w rozszerzonym składzie Zespołu Synodalnego.

 

 1. Zarząd Żywego Różańca zaprasza na Misyjne Spotkanie Róż Różańcowych naszej diecezji, które odbędzie się w sobotę 26 października w Mielcu. Wyjazd o godz. 6.45 z parkingu pod skarpą jezuicką. Zapisy u Państwa Wiewiórów (tel.: 695 583 297  i 695 583 337 lub 18 441 26 64). Koszt wyjazdu 25 zł. Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków Żywego Różańca.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 27 października, rocznica poświęcenia naszego kościoła. Msza św. o 7.30 sprawowana będzie w intencji Żywego Różańca. Po niej zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w Dzień Papieski. Dla stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia przekazaliśmy 5 317 zł i 75 gr.

 

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Sprawujemy je o 17.30, a w środę, z racji nowenny do Matki Pocieszenia, o 17.00.

 

 1. Kartki z wypominkami na listopad można składać w zakrystii. Za zmarłych poleconych w odmawiamy w listopadzie różaniec i odprawiamy Mszę św. gregoriańską.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w tym Bethanii z naszą parafialną wkładką. Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia.