1. Obchodzimy niedzielę synodalną oraz rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Modlimy się za wszystkich, którzy przyczynili się do jego budowy, troszczyli się o jego utrzymanie i po dziś dzień dbają o jego wygląd.

 

 1. We wtorek, 29 października, gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie Ewa Pohorecka, dyrektor Ośrodka Wczesnej Pomocy Psychologicznej z Krakowa. Temat: Cykle życia rodzinnego i towarzyszące im kryzysy. Początek o godz. 16.45, w auli Bursy przy ul. Św. Ducha 12.

 

 1. W środę, 30 października, po godz. 9.00, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

 

 1. W czwartek, o godz. 17.30, zakończenie nabożeństw różańcowych.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy niedzielny. O godz. 14.00 na cmentarzach przy ul. Rejtana, Gołąbkowickim i św. Heleny odbędą się procesje z modlitwami za zmarłych. Ofiarą będzie można tam wesprzeć tarnowskie Seminarium. W dniu tym nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Nie będzie też całodziennej adoracji.

 

 1. W pierwszą sobotę, 2 listopada, Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych. O 9.00 Msza w intencji Żywego Różańca i Apostolstwa Modlitwy, a po niej nabożeństwo Maryjne. Zachęcamy do odwiedzania cmentarzy. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, jeśli są w stanie łaski uświęcającej, mogą zyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu.

 

 1. Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach odmawiać będziemy o 17.30, a w środy o 17.00. Codziennie też będzie odprawiana Msza św. Gregoriańska w ich intencji. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii.

 

 1. Msza św. za zmarłych Sądeckiego Hospicjum będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kościele na Starym Cmentarzu.

 

 1. Czesław Tomaszewski SJ dziękuje za hojne wsparcie jego Akcji Misyjnej. Zeszłotygodniowa ofiara na misje wyniosła 11.610 zł 52 gr, oraz 20 funtów, 10 dolarów i 5 euro. Za hojność serca składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. Gospodarzom z Roszkowic dziękujemy za płody rolne. Msza św. za zmarłych Gospodarzy będzie odprawiona 17 listopada o godz. 9.00, a o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla żyjących – 1 grudnia o godz. 9.00.

 

 1. Kurs Przedmałżeński odbędzie się od 12 do 22 listopada w Kościele na Starym Cmentarzu. Rozpoczęcie 12 listopada o godz. 19.00.

 

 1. Miejska Policja ostrzega przed oszustwami metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, a także „na córkę /syna”. Prosi, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom nieznajomym, nawet gdy podają się za policjantów.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz odwiedzin naszej księgarni przy Skargi 12. Parafianom i Gościom życzymy udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia.