1. Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach odmawiamy o godz. 17.30, a w środę o 17.00, przed nowenną ku czci Matki Pocieszenia. Codziennie też sprawowana jest Msza św. Gregoriańska za poleconych zmarłych.

 

  1. Zachęcamy do odwiedzania cmentarzy. Wierni, którzy do 8 listopada włącznie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny. Odpust zyskujemy raz dziennie, dla jednej duszy, pod zwykłymi warunkami: trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach Ojca Świętego i wyzbyć się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu.

 

  1. We wtorek, 5 listopada, gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie dr Kinga Wojtas-Jarentowska, politolog z Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Temat: Czy zlikwidować w Polsce Senat? Jaki parlament jest najlepszy? Początek o godz. 16.45, w Bursie przy ul. Św. Ducha 12.

 

  1. W czwartek, 7 listopada, Stowarzyszenie „CIVITAS CHRISTIANA” zaprasza na spotkanie z Biblią. Wykład „Prawdziwa historia zwiastowania w Nazarecie” wygłosi w Domu Gotyckim przy ul. Lwowskiej 3 ks. dr hab. Piotr Łabuda. Początek o godz. 17.00.

 

  1. Przyszła niedziela będzie Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

 

  1. W Święto Niepodległości, 11 listopada, , zapraszamy na modlitewne czuwanie ze świętymi oraz Mszę w intencji Ojczyzny. Początek modlitwy o godz. 10.00, Msza o godz. 11.00.

 

  1. Kurs Przedmałżeński odbędzie się od 12 do 22 listopada w Kościele na Starym Cmentarzu. Rozpoczęcie 12 listopada o godz. 19.00.

 

  1. Z Caritas Polska otrzymaliśmy podziękowanie za stałą pomoc rodzinom w Syrii. W ramach programu Rodzina Rodzinie co miesiąc przekazujemy na ten cel z parafii 510 zł. Drugą rodzinę wspiera wspólnota jezuitów. Gdyby ktoś chciał włączyć się w parafialne zaangażowanie, może złożyć ofiarę do skarbony św. Antoniego lub przelewem na parafię z dopiskiem Syria.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz odwiedzin naszej księgarni przy Skargi 12. Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia.