1. W ramach Międzynarodowego Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym przez zbiórkę do puszek wspieramy dziś (10.11) najmłodsze państwo świata – Sudan Południowy, gdzie ok. 7 milionów ludzi głoduje, a 40 % ludności stanowią tam katolicy. Bóg zapłać za ofiary.

 

 1. Jutro przypada 101. rocznica odzyskania niepodległości. O godz. 10.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne ze świętymi, a o 11.00 na Mszę św. za Ojczyznę. Uroczystości na Plantach rozpoczną się o godz. 12.00 przy Dębie Wolności, a od 13.00 do 18.00 w Miasteczku Galicyjskim trwać będzie piknik patriotyczny.

 

 1. We wtorek, 12 listopada, gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie br. Pio Berger, bonifrater z Krakowa. Temat: Lepiej zapobiegać niż leczyć: zioła wzmacniające odporność. Początek o godzinie 16.45, w auli Bursy Jezuitów przy ul. Św. Ducha.

 

 1. W środę, 13 listopada, Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na kolejną edycję ogólnopolskiej akcji Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze za każdego z nas, za nasze rodziny, miasto, naród, świat rozpocznie się o godz. 19:00 w parku pod Zamkiem. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy w czwartek, 14 listopada – o 15:30 klasy szóste; – o 16:30 klasy siódme i o 17:30 klasy ósme. Wszystkie trzy spotkania odbędą się w salce „Iskierek”.

 

 1. Również w czwartek, o godz. 18.00, zapraszamy na comiesięczną Mszę w intencji Małżeństw i Rodzin, z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II i Joanny Beretty Molli.

 

 1. W piątek, 15 listopada, O 18.00 Msza z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela, z uczczeniem Jego relikwii i namaszczeniem olejem św. eremity z Libanu.

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Datkami do puszek można będzie wesprzeć motocyklistów z klubu MotoSącz, organizujących dla dzieci dorocznego Mikołaja.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy o 10.30, spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych. Odbędzie się ono w Sali Żywego Różańca.

 

 1. Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach odmawiamy o godz. 17.30, a w środę o 17.00, przed nowenną. Codziennie też sprawowana jest Msza św. Gregoriańska za poleconych zmarłych. Natomiast zbiorowe Msze za Zmarłych odprawiane są w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca o godz. 18.00. Na tę Mszę intencje składamy w skarbonie do tego przeznaczonej.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz odwiedzin naszej księgarni przy ul. Skargi 12.

 

 1. W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła ś.p. Janina Szot. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

Parafianom i wszystkim Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli przedłużonej o niepodległościowy poniedziałek i udanego tygodnia!