1. Z racji Światowego Dnia Ubogich po Mszach Parafialna Caritas rozprowadza Chlebki Miłosierdzia. Ofiarując sugerowane 5 zł, otrzymamy taki chleb – znak otwartego serca. Zebrane ofiary przeznaczane są na dożywianie dzieci. Równocześnie, w Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych, można wesprzeć mikołajową akcję sądeckich motocyklistów. Wszystkim dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. We wtorek, 19 listopada, Gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie dr Mateusz Pawłowski. Temat: Skąd biorą się nieporozumienia między ludźmi i co można z tym zrobić? Początek o 16.45, w auli Bursy Jezuitów przy ul. Św. Ducha 12.

 

  1. Także we wtorek Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na liturgię z cyklu: “W Namiocie Chwały – spotkania z Ojcem”. Rozpocznie ją Msza o godz. 19:30. Po niej będą słuchanie żywego słowa i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwa uwielbienia. Spotkanie potrwa dwie godziny. Zachęcamy do uczestnictwa.

 

  1. W czwartek, 21 listopada, przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.

 

  1. Również w czwartek Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich zaprasza na Mszę w intencji  pracowników, emerytów, rencistów i ich rodzin z wszystkich zakładów kolejowych. Sprawowana będzie o godz. 12.00, w kościele kolejowym, z okazji Święta Kolejarza.

 

  1. Także w czwartek Katolicka Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu zaprasza na koncert ku czci św. Cecylii. Początek o 17.00 w Sali Przemienia Pańskiego przy Bazylice św. Małgorzaty.

 

  1. Różaniec za zmarłych odmawiamy o godz. 17.30, a w środę o 17.00, przed nowenną. Codziennie też sprawowana jest Msza św. Gregoriańska za poleconych w wypominkach.

 

  1. W sobotę, 23 listopada, o godz. 16.30 parafia św. Małgorzaty zaprasza na Mszę dla osób żyjących w pojedynkę. Po modlitwie odbędzie się spotkanie integracyjne w Sali Kapitulnej.

 

  1. W następną niedzielę, 24 listopada, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku liturgicznego. O godz. 7.30 Msza w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 9.00 patronalna Msza Apostolstwa Modlitwy. Po Mszach adoracja z Aktem poświęcenia Chrystusowi Królowi, za co można zyskać odpust zupełny.

 

  1. W minioną niedzielę do wieczności odeszła śp. Małgorzata Myślak. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa i Bethanii z naszą parafialną wkładką. Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia.