1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00, o. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor Jezuickiego Centrum Edukacji, złoży uroczystą profesję zakonną, przez co zostanie definitywnie włączony do Towarzystwa Jezusowego. Otaczajmy go swoją modlitwą.
2. Dziś także obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Głuchych. Informujemy, że w Nowym Sączu Msze św. dla osób głuchoniemych odbywają się w I. i III. niedziele miesiąca o godz. 10.00, przy Bazylice św. Małgorzaty w Kaplicy Przemienienia Pańskiego.
3. Od jutra powracamy do spowiedzi św. przy konfesjonale, który znajduje się z tyłu kościoła. Z racji pandemii nie będziemy spowiadać jeszcze w konfesjonale zamkniętym. Wszystkich korzystających z tego sakramentu prosimy o wcześniejsze zdezynfekowanie rąk i założenie maseczki.
4. W poniedziałek, 28 września, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach i placach miast. Do odmówienia tej modlitwy zapraszamy na plac 3 maja.
5. We wtorek, 29 września, o godz. 19.30, w święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, zapraszamy na modlitwę uwielbienia, którą poprowadzi wspólnota Arka Przymierza.
6. Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy w środę, 30 września, po godz. 9.00.
7. We czwartek, 1 października, rozpoczyna się miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Przez cały październik nabożeństwo różańcowe odprawiamy o godz. 17.30, a w środy o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału. Także w październiku obchodzić będziemy 70-lecie powstania Żywego Różańca przy naszej parafii. Centralna uroczystość odbędzie się 18 października. Szczegóły jubileuszu znajdują się na plakacie.
8. Od 1 października różaniec w intencji ustania pandemii odmawiany przez wspólnotę jezuitów i transmitowany przez Internet będzie o godz. 19.00.
9. Z racji pierwszego piątku spowiedź od 6.00 do 9.30 i od 15.30 do 18.30. Po Mszach porannych, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.30, czyli do Mszy św. dla dzieci. Znajdźmy czas, by choć na chwilę pobyć przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.
10. W pierwszą sobotę, o 9.00, Msza w intencji Żywego Różańca i Apostolstwa Modlitwy. Po niej nabożeństwo maryjne.
11. Wszystkim Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!