1. Dziś, w ramach przygotowania do jubileuszu 70-lecia istnienia Wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii, na wszystkich Mszach św. Słowo Boże głosi o. Robert Więcek SJ, Dyrektor Krajowego Sekretariatu Apostolstwa Modlitwy. Centralne obchody jubileuszu odbędą się w przyszłą niedzielę, o godz. 12.00. Poprzedzi go trzydniowe skupienie dla Członków Żywego Różańca od czwartku do soboty na Mszach o godz. 18.00. Bardzo gorąco zachęcamy do włączenia się w dzieło modlitwy poprzez różaniec. Już dziś można zapisać się do Róż Różańcowych u osób znajdujących się na placu kościelnym.
 2. Dziś obchodzony jest Dzień Papieski. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarami do puszek wspierają stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia.
 3. We wtorek, Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na kolejną edycję akcji Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze rozpocznie się o godz. 19.00 w parku pod Zamkiem.
 4. W związku z narastającym wzrostem zakażeń koronawirusem podjęliśmy decyzję o przesunięciu terminu inauguracji Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku, która planowana była na najbliższy wtorek, 13 października. O nowym terminie poinformujemy.
 5. W środę przypada święto Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela: pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach zarówno żyjących, jak i zmarłych.
 6. W piątek, 16 października, o godz. 18.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela, z indywidualnym błogosławieństwem relikwiami świętego eremity z Libanu.
 7. Za tydzień w niedzielę, 18 października, przypada Światowy Dzień Misyjny. Z racji pandemii w tym roku nie przyjedzie o. Czesław Tomaszewski SJ, prowadzący biuro misyjne. Będzie natomiast dostępny biuletyn misyjny, a także składka w przyszłą niedzielę przeznaczona zostanie na cele misyjne.
 8. Przyszła niedziela to także święto patronalne Służby Zdrowia z okazji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty. Wspierajmy naszą modlitwą, dobrym słowem i wszelką życzliwością tych, którzy z narażeniem zdrowia i życia świadczą pomoc w tym niełatwym czasie.
 9. Wychodząc naprzeciw różnym i często odmiennym oczekiwaniom korzystania z sakramentu pojednania, oprócz stałych dyżurów spowiedzi w konfesjonale, dodatkowa możliwość spowiedzi w salce katechetycznej „Iskierek” będzie w dni powszednie od godz. 7.00-9.00 oraz od godz. 17.30-18.00.
 10. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Za zmarłych poleconych w wypominkach odmawiamy w listopadzie różaniec i odprawiamy Mszę św. gregoriańską.
 11. Parafia św. Kazimierza w Nowym Sączu oraz Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Kurs Przedmałżeński w formie weekendowych rekolekcji. Rozpoczęcie 13 listopada o godz. 19.00. Szczegóły dotyczące zapisów i uczestnictwa znajdują się na plakacie.
 12. Solenizantom tygodnia: Teresom, Jadwigom, Łukaszom, a także nauczycielom i wychowawcom oraz pracownikom Służby Zdrowia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wiernym życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia!

 

Poniżej zamieszczamy Komunikat ks. Biskupa Andrzeja Jeża

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Od niedzieli 20 września br. Region Duszpasterstwa Ludzi Pracy Małopolski Wschodniej, który obejmuje całą diecezję tarnowską, przejął na jeden rok przewodnictwo w ramach tegoż duszpasterstwa. Znakiem tego było uroczyste przyjęcie na Jasnej Górze od diecezji rzeszowskiej obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Patronki Robotników, repliki krzyża nowohuckiego oraz relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, które obecnie peregrynują po parafiach naszej diecezji.

Gorąco zachęcam poszczególne parafie naszej diecezji, by włączyły się w tę peregrynację poprzez podejmowanie znaków peregrynacji na czas jednej doby lub nawet na kilka dni, w przypadku większych ośrodków miejskich czy dekanalnych.

Trwająca peregrynacją stanowi dogodną okazję do wzmożonej modlitwy za ludzi pracy i ich rodziny, o zachowanie miejsc pracy i wzmocnienie etosu pracy, o sprawiedliwość społeczną, a także o ustanie pandemii. Niech Matka Boża – Patronka Ludzi Pracy, trwająca pod krzyżem swego Syna, wspomaga nas w życiu godnym chrześcijan oraz chroni przed złem.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Tarnów, 7 października 2020 r.