1. Dziś ostatnia niedziela świątecznej akcji Caritas. Wszystkim wspierającym serdecznie dziękujemy. Dochód ze świec i stroików wspiera rodziny potrzebujące.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 9.00 odbędzie się trzydniówka przygotowująca do głębszego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Nauki wygłosi o. Józef Krzemiński.
  3. Dziś spowiedź podczas każdej Mszy św., a od jutra do środy włącznie spowiadamy od godz. 6.00 do 12.00, a po południu od godz. 15.30 do 18.30. Natomiast w Wigilię, która przypada w czwartek, od godz. 6.00 do 13.00.
  4. Zachęcamy do pielęgnowania tradycji modlitwy przed wieczerzą wigilijną z odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzinach Jezusa, łamaniem się opłatkiem i śpiewem kolęd. Kto może warto zachować zwyczajową wstrzemięźliwość od mięsa.
  5. Ze względu na ograniczoną liczbę osób w kościele, w tym roku Pasterka odbędzie się o godz. 22.00 i o północy. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Obie Pasterki, jak też wszystkie inne nabożeństwa są transmitowane przez łącza internetowe.
  6. W piątek uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msza w intencji osób, które podjęły Duchową Adopcję odprawiona będzie o 7.30, a odpustowa Suma Żywego Różańca o godz. 12.00. Osoby, które tego dnia nie będą uczestniczyły w kościele we Mszy św. a pragnęłyby przyjąć Komunię św., mogą ją otrzymać po południu w godz. od 14.00-14.30 i od 15.00-15.30. Tego dnia nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  7. W sobotę, 26 grudnia, święto św. Szczepana – porządek Mszy św. niedzielny. Taca przeznaczona będzie na katolickie uczelnie.
  8. W niedzielę, 27 grudnia, święto świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. O godz.7.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych. Na wszystkich Mszach św. po Komunii, będzie okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Prosimy, aby we Mszy św. w miarę możliwości małżonkowie uczestniczyli razem.
  9. Zgodnie z rozporządzeniem bpa Tarnowskiego tegoroczna kolęda będzie miała zmieniony przebieg. Zamiast tradycyjnych odwiedzin duszpasterzy w domach, mieszkańcy poszczególnych ulic są zaproszeni do uczestnictwa w specjalnie za nich sprawowanej Mszy św. połączonej z indywidualnym błogosławieństwem rodzin Najświętszym Sakramentem. Parafian zapraszamy w wyznaczony dla nich dzień na jedną z dwóch dodatkowych Mszy św. o godz. 16.30 lub 19.00.

Porządek kolędy przedstawia się następująco:

28 grudnia, poniedziałek, ulica Tarnowska;

29 grudnia, wtorek, ulica Zdrojowa;

30 grudnia, środa, ulice: Leszczynowa, Podgórska, Witosa, Kochanowskiego, Galicy, Ogińskiego;

2 stycznia, sobota, ulice: Inwalidów Wojennych, Jarosza, Hasiora, Moniuszki, Na Rurach;

4 stycznia, poniedziałek, ulice: Zaleskiego, Targowa, Paderewskiego, Dojazdowa. Kleeberga;

5 stycznia, wtorek, ulice: Bandurskiego, Głowackiego, Powstańców Śląskich i Wielkopolskich;

7 stycznia, czwartek, ulice: Romera, Rybacka, Kraszewskiego, Warzywna;

8 stycznia, piątek, ulice: Kazimierza Wielkiego, Pijarska, Tymowskiego, Berka Joselewicza, ul. Ariańska, ks. P. Skargi, Pl. 3 Maja, Bóżnicza, Św. Ducha, Franciszkańska.

Na Mszę św. prosimy przynieść ze sobą wodę. Zostanie ona poświęcona, by wierni mogli z niej korzystać w domach. Każda rodzina otrzyma materiały kolędowe z propozycją modlitwy.  

  1. Do wieczności ze Wspólnoty parafialnej odszedł śp. Ryszard Malczewski. Polecajmy go Miłosiernemu Panu: wieczny odpoczynek…

      Parafianom i  Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych Świąt.