1. Przed nami ostatnie dni 2020 roku. W wieczór świętego Sylwestra /czwartek/ o 17.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Będziemy dziękować Bogu za łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” podczas tego nabożeństwa można uzyskać odpust zupełny.
  2. 1 stycznia /w pierwszy piątek/ przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy św. niedzielny. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Tego dnia nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  3. 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca o godz.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca i Apostolstwa Modlitwy, a po niej nabożeństwo Maryjne.
  4. W tym tygodniu, w ramach tradycyjnej „kolędy”, rozpoczynamy Msze św. w intencji mieszkańców naszej parafii połączone z błogosławieństwem rodzin. Sprawujemy je o godz. 16:30 i 19.00. Na poniedziałek, 28 grudnia zapraszamy Parafian z ul. Tarnowskiej; na wtorek, 29 grudnia – z ul. Zdrojowej, we środę, 30 grudnia – z ul.: Leszczynowej, Podgórskiej, Witosa, Kochanowskiego, Galicy i Ogińskiego, a w sobotę, 2 stycznia – z ul.: Inwalidów Wojennych, Jarosza, Hasiora, Moniuszki i Na Rurach. Pełny grafik kolędy umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Na czas dodatkowych Mszy, zawieszamy nabożeństwa i modlitwę różańcową o godz. 17.30 z wyjątkiem środowej Nowenny do MBP.
  5. Parafialnemu zespołowi Caritas, rodzicom, dzieciom i młodzieży JCE a także wszystkim Dobroczyńcom z serca dziękujemy za ofiarny wkład w przygotowanie świątecznej pomocy. Zebrano ponad 1800 kg produktów na kwotę ok. 19 tys. zł. Dzięki temu wsparcie otrzymało ponad 70 rodzin. Szczególne słowa podziękowania należą się Pani Dorocie Kaczmarczyk – odpowiedzialnej za przygotowanie paczek, Pani Barbarze Szewczyk – kierującej zespołem przygotowującym świąteczne stroiki i wypieki, a także Panu Adamowi Bulzakowi – szefowi parafialnego Caritas. Pełne podsumowanie tej akcji wraz z podaniem firm, które ją wsparły, zostanie opublikowane na stronie internetowej parafii.
  6. W tym tygodniu do wieczności ze Wspólnoty parafialnej odeszła śp. Elżbieta Basta. Polecajmy ją Miłosiernemu Panu: wieczny odpoczynek…
  7. Drogim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli i obfitego błogosławieństwa w Nowym Roku.