1. We środę, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. w tym dniu – niedzielny. Podczas Mszy pobłogosławimy kredę i kadzidło, które młodzież Liturgicznej Służby Ołtarza będzie rozprowadzać na placu kościelnym. Jest to również Diecezjalny Dzień Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dziecka, w którym składka zbierana jest na misje.
  2. Przyszła niedziela, tzw. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.
  3. Plan Mszy świętych „kolędowych” w intencji mieszkańców naszej parafii połączonych z błogosławieństwem rodzin na najbliższy tydzień przedstawia się następująco: Na poniedziałek, 4 stycznia zapraszamy Parafian z ul. Zaleskiego, Targowej, Paderewskiego, Dojazdowej. Kleeberga; na wtorek, 5 stycznia – z ul.: Bandurskiego, Głowackiego, Powstańców Śląskich i Wielkopolskich; na czwartek, 7 stycznia – z ul.: Romera, Rybackiej, Kraszewskiego i Warzywnej; a na piątek, 8 stycznia – z ul.: Kazimierza Wielkiego, Pijarskiej, Tymowskiego, Berka Joselewicza, Ariańskiej, Piotra Skargi, Św. Ducha, Bóżniczej, Franciszkańskiej i Pl. 3 Maja. Grafik kolędowy umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Wspomniane Msze św. sprawowane są o godz. 16.30 i o 19.00. Prosimy przynieść ze sobą wodę, która zostanie poświęcona w czasie nabożeństwa. Parafianie, którzy nie mogą wziąć udziału we Mszy św. w wyznaczonym dla nich terminie proszeni są o przyjście w innym dniu.
  4. W związku z licznymi oszustwami metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, „na córkę/syna”, do których doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu nowosądeckiego, Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu apeluje o rozwagę i ostrożność. Nigdy nie należy przekazywać pieniędzy nieznajomym, w tym również osobom podającym się za policjantów. Pełny tekst komunikatu umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  5. Drogim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli i obfitego błogosławieństwa w Nowym Roku.

Komunikat Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu:

Szanowni Państwo,

W związku z licznymi oszustwami metodą “na wnuczka”, “na policjanta”, “na córkę/syna”, do których doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu nowosądeckiego, Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu apeluje o rozwagę i ostrożność.

Oszuści wciąż modyfikują swoje metody działania podszywając się pod policjantów i krewnych. Telefonują do osób starszych i tak prowadzą rozmowę, by przekonać, że faktycznie są tą osobą, za którą się podają. Senior wierząc, że pomaga komuś bliskiemu w potrzebie, zostaje oszukany a najczęściej wiąże się to z utratą znacznej sumy pieniędzy.

Aby ustrzec się przed utratą pieniędzy policjanci radzą aby:

  • być ostrożnym w kontakcie z nieznajomymi, szczególnie w kontakcie telefonicznym,
  • nie ufać osobom, które przez telefon podają się za krewnych, ich przyjaciół, urzędników lub funkcjonariuszy i proszą o pieniądze.
  • Nie działać pochopnie, dać sobie czas do namysłu i zawsze potwierdzać taką prośbę poprzez osobisty lub telefoniczny kontakt – z bliską osobą np. wnukiem, córką, synem…,
  • nigdy nie przekazywać pieniędzy nieznajomym, w tym również osobom podającym się za policjantów.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112, pamiętając o dokładnym odłożeniu słuchawki i przerwaniu połączenia lub skorzystaniu z innego aparatu telefonicznego.