1. W ubiegły piątek zakończyliśmy tegoroczną „Kolędę”, w ramach której odprawiliśmy 16 Mszy św. i adorowaliśmy Najświętszy Sakrament modląc się z Wami i za Was. Dziękujemy wszystkim za czynny udział, a szczególne podziękowania kierujemy wspólnocie Arka Przymierza i zespołowi „Terra” za oprawę muzyczną wieczornych Eucharystii, jak też Liturgicznej Służbie Ołtarza. Jednym z celów wizyt duszpasterskich jest zorientowanie się w potrzebach duchowych i materialnych swoich Parafian. Ponieważ w tym roku nie mogliśmy was odwiedzić w domach, bardzo prosimy o zgłaszanie nam do kancelarii adresów osób chorych, które chciałyby regularnie przyjmować kapłana z Komunią św., jak też osób, których należałoby wesprzeć materialnie. Dotyczy to tych, którzy do tej pory nie byli objęci taką pomocą. Jeśli w ciągu ostatniego roku przybyli do naszej Parafii nowi mieszkańcy, to także prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej, w celu dokonania odpowiedniej adnotacji.
  2. W środę, 13 stycznia, Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na akcję Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze za nasze rodziny, miasto, naród, świat rozpocznie się o godz. 19.00 w parku pod Zamkiem.
  3. W piątek, 15 stycznia, o 18.00, Msza św. z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela, z błogosławieństwem Jego relikwiami.
  4. Kurs przedmałżeński, który zazwyczaj organizowany był w naszej parafii w styczniu, z okazji obowiązujących obecnie ograniczeń, na razie się nie odbędzie. Jeśli sytuacja ulegnie zmianie, poinformujemy o terminie jego rozpoczęcia.
  5. Na szafce z gazetami, mieszczącej się przy bocznym wyjściu z kościoła, są wyłożone książeczki kolędowe, rozdawane podczas naszych spotkań. Jeśli w jakiejś rodzinie nie ma jeszcze tej książeczki, prosimy ją sobie zabrać.
  6. Modlitwa różańcowa o ustanie pandemii odmawiana przez naszą zakonną wspólnotę odbywa się każdego dnia o godz. 19.00 i jest transmitowana przez łącze internetowe. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przez Internet.

Drogim Parafianom i Gościom naszego Sanktuarium życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.