Zaproszenie przez o. Proboszcza na koncert organowy i wywiad z Organistami – emitowany w NTV


Słowo abp. Stanisława Gądeckiego przewodniczącego KEP w związku z wydarzeniami w naszej Ojczyźnie


ŚP ks. Władysław Cebula


W środę, 18 października 2023 r., w naszym sanktuarium gościliśmy ojców z Libanu. Ich wizyta odbywa się w ramach przygotowań do Ogólnopolskiego Dnia Skupienia dla czcicieli św. Szarbela, który odbędzie się w Zamościu pod patronatem Episkopatu Polski.
O godz. 18:00 sprawowali Mszę świętą, a po Eucharystii odbyło się spotkanie.


List pasterski Episkopatu Polski zapowiadający Dzień Papieski

Misje Parafialne – kazania o. Artura Niechwieja SJ

Sobota 13.05.2023

Misje dzieci 13.05.2023

Piątek 12.05.2023

Czwartek 11.05.2023

Środa 10.05.2023

Wtorek 9.05.2023

Poniedziałek 8.05.2023

Misje Parafialne 2023 – kliknij


Dni Krzyżowe – Roszkowice

Życzenia o. Proboszcza na Wielkanoc 2023

15.03.2023 roku – Bierzmowanie w Bazylice św. Małgorzaty
Bierzmowani z naszej Parafii


2023.03.12 – Przewodniczący KEP – Oświadczenie (w sprawie JPII)


13 lutego 2023 roku rozpoczęliśmy renowację organów kościelnych i chóru. Przewiduje się, że prace potrwają do grudnia.
Na czas wyłączenia instrumentu z użycia korzystać będziemy z organów elektronicznych, wypożyczonych z Parafii MB Niepokalanej, której jesteśmy bardzo wdzięczność za okazaną pomoc.


Dzień Judaizmu


Relacja foto: wieczór kolęd z krakowskimi artystami: Wiktoria Bisztyga – sopran i Marek Stefański – organy


Zakończyliśmy tegoroczną „Kolędę” 2022/2023. Wszystkim, których mogliśmy odwiedzić z serca dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i rozmowę.
Przyjęło nas 685 rodzin. Odmówiły przyjęcia 44 rodziny, a w 282 przypadkach zastaliśmy zamknięte drzwi.
Powyższa statystyka została sporządzona na podstawie parafialnej kartoteki sprzed kilku lat. Dzięki „kolędzie” o 9 osób poszerzyła się lista chorych, których będziemy systematycznie odwiedzać z posługą sakramentalną.
Dziękujemy też za złożone ofiary, z czego 23 tys. zł przeznaczymy na remont organów. Miło było usłyszeć, że w zdecydowanej większości jesteście zadowoleni z naszej parafii zarówno co do realizowanego programu duszpasterskiego, jak też posługi nas, jezuitów. Jesteśmy wdzięczni także za te uwagi i sugestie, które wypływają z Waszej troski o nasz wspólny dom, jakim jest parafia. Słowa podziękowania kierujemy także do ministrantów i lektorów, których sprawna posługa znacznie ułatwiała nam spotkanie z Wami.


Parafialnemu zespołowi Caritas, rodzicom, dzieciom i młodzieży JCE a także wszystkim Dobroczyńcom z serca dziękujemy za ofiarny wkład w przygotowanie świątecznej pomocy.
Zebrano ok 2000 kg produktów na kwotę ok. 29 tys. zł.
Pozwoliło to przygotować ponad 80 paczek.
Szczególne słowa podziękowania należą się Pani Dorocie Kaczmarczyk – odpowiedzialnej za przygotowanie paczek, Pani Barbarze Szewczyk – kierującej zespołem przygotowującym świąteczne stroiki i wypieki, a także Panu Adamowi Bulzakowi – szefowi parafialnego Caritas.


 Wizytacja duszpasterska – Kolęda 2023


Zakończenie rekolekcji adwentowych


Niedziela, 4 grudnia 2022 r. – Spotkanie św. Mikołaja z dziećmi i zespołem „Iskierki”!


Oświadczenie rzecznika prasowego Towarzystwa Jezusowego


W niedzielę, 2 października zostało otwarte Ognisko Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”, które służyć będzie pomocą osobom przeżywającym kryzysy małżeńskie i pozostawionym przez współmałżonka.
Z tej racji na wszystkich Mszach św. gościliśmy grupę „Sycharu”, które dzielili się osobistym świadectwem.
Po Mszy św. o godz. 16:00 odbyło się spotkanie dla zainteresowanych tematem.

Zdjęcia z otwarcia:


W czwartek, 22 września, na Mszy św. o godz. 18:00, gościliśmy o. Antonio el Feghali, Maronitę z Libanu.
O. Antonio wygłosił Słowo Boże. Nasza Parafia cały czas hojnie wspierała i nadal wspiera działania Kościoła w Libanie.
W darze parafia nasza otrzymała krzyż i korporał.
Odpust Matki Bożej Pocieszenia w Parafii Ducha św. – program

 

 

 

 

 

 

 


Kazania o. Roberta Więcka SJ – wygłoszone w parafii Ducha św. w Nowym Sączu z racji odpustu MBP:

Kazanie 1 Ucząca mowy

Kazanie 2 – Odpowiedzialność –  decyzja

Kazanie 3 – Pełna Łaski

Kazanie 4 – Utalentowani

Kazanie 5 – Monstrancja i Wieczna Lampka  Niedziela – zakończenie odpustu


W niedzielę, 17 lipca, o godz. 12:00 Mszę św. w intencji br. Adama Poręby SJ, który obchodził jubileusz 50-lecia życia zakonnego sprawowali: o. Prowincjał Jarosław Paszyński SJ, homilię wygłosił o. Marek Janowski SJ. W koncelebrze byli: o Tadeusz Kukułka SJ, o. Jerzy Kita SJ, o. Władysław Mika SJ, o. Wiesław Faron SJ. o. Jerzy Karpiński SJ, o Józef Birecki SJ, o. Józef Krzemiński SJ.
Czcigodnemu Jubilatowi złożyli życzenia jezuici i osoby świeckie zaproszone przez br. Adama. Uroczystości towarzyszył chór z Paszyna.


Nie mam czasu dla Boga?

O. Proboszcz Andrzej Migacz SJ w RDN Małopolska
Posłuchaj

Nasze Sanktuarium jest kościołem jubileuszowym, w którym można uzyskać odpust zupełny przez cały rok!

„Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego) mogą uzyskać wierni, którzy szczerze żałując za grzechy i oddając się uczynkom miłosierdzia nawiedzą którąkolwiek jubileuszową świątynię Towarzystwa Jezusowego w Polsce i wezmą tam pobożnie udział w świątecznych celebracjach, bądź przez jakiś czas oddadzą się modlitwie myślnej, kończąc ją Modlitwą Pańską, Wyznaniem wiary i pobożnym wezwaniem Matki Bożej i św. Ignacego Loyoli”.

„Ten sam odpust uzyskać mogą również starsi, chorzy i ci wszyscy, którzy z ważnych powodów nie mogą wychodzić z domu, jeśli — wolni od jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, wzbudzą w sobie intencję, jak najszybszego spełnienia trzech zwykłych warunków odpustu — włączą się duchowo w jubileuszowe celebracje poprzez modlitwy przed wizerunkiem św. Ignacego i ofiarując Bogu miłosiernemu swe cierpienia”.

Z Dekretu Penitencjarii Apostolskiej


W niedzielę, 3 lipca, o godz. 12:00 Mszę św. prymicyjną odprawił o. Błażej Sikora SJ, który 25 czerwca 2022 r. w bazylice NSPJ w Krakowie przyjął święcenia kapłańskie z rąk bpa Adama Szala.


Gorące podziękowania Parafianom i Gościom Sanktuarium za udział w naszym Festynie Rodzinnym. „Bóg zapałać” wszystkim, którzy przyczynili się do jego zorganizowania: współpracownikom Caritas, ofiarodawcom fantów i żywności, fundatorom nagród i sponsorom, a także obsłudze i wolontariuszom.
Łącznie na pomoc dla potrzebujących zebraliśmy kwotę 18 865 zł.


19 czerwca 2022 roku odbył się festyn rodzinny. Podziękowania składamy organizatorom. Zapraszamy na przyszły rok.


Biblioteka – myśli o życiu
Od niedzieli, 22.05.2022, sądeckie parafie rozpoczną wydarzenie o nazwie “Poruszenie – w Duchu, w Prawdzie, w Sączu”. W ramach tej inicjatywy będzie prowadzona ewangelizacja uliczna w zespołach ewangelizacyjnych oraz dzielenie się wiarą w parafiach i środowisku. Ewangelizatorzy będą mieć identyfikatory, nie będą zbierać żadnych pieniędzy, a jedynie rozmawiać nt. wiary i zapraszać na modlitewne spotkania organizowane od 27 maja w wybranych parafiach, a 5 czerwca w sądeckim amfiteatrze. Zachęcamy aby przyjąć ich z życzliwością i miłością.


Odpowiadając na prośby parafian pragniemy Was poinformować o planowanym remoncie organów i chóru, który rozpocznie się jesienią tego roku i potrwa ok. 10 miesięcy. Przewidywany koszt prac wyniesie ok. 350 tyś. zł. W związku z tym taca w najbliższą niedzielę przeznaczona będzie na remont organów. Chcielibyśmy, by taka taca inwestycyjna odbywała się raz na kwartał. Prosimy Was o wsparcie finansowe i pomoc w przeprowadzeniu tej inwestycji.


O Komunii św. na rękę


Wszystkim wolontariuszom naszej parafii wyrażamy wdzięczność za zaangażowanie i bezinteresowną służbę w parafialne dzieło Caritas.
Niech Matka Pocieszenia uprasza wszystkim zaangażowanym w pomoc, obfite łaski.
Przypominamy, że w ciągu roku parafialne biuro Caritas dyżuruje w drugie i czwarte czwartki miesiąca od 17:30 do 18:00. Parafianie w potrzebie mogą się tam zgłaszać o pomoc.


Przekaż 1% podatku
na rzecz parafialnego Caritas – należy wpisać numer KRS podany: (KRS 0000211791), a w rubryce “Cel szczegółowy” – Caritas Parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu.
Bóg zapłać wszystkim, którzy to uczynią.


Nasza parafianka obchodziła 100 lat życia-kliknij


AKCJA CARITAS 2022 – WIELKANOC

Zachęcamy do włączania się w świąteczną akcję „Losuj, pomagaj!”, która pozwala przygotować paczki dla uboższych rodzin z naszej parafii. Losy z nazwą produktu do zakupienia znajdują się przy koszu w kościele. Produkty wylosować można także poprzez stronę internetową parafii.W każdą niedzielę na placu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne, paschaliki oraz ręcznie wykonane stroiki i pisanki, palmy.
Zachęcamy do ich nabywania.


Od wielu tygodni w naszej parafii trwała całodobowa modlitwa różańcowa w intencji zakończenia wojny w Ukrainie oraz łaskę pokoju dla całego świata.
Akcja zakończona!


Modlitwa papieża Franciszka za Ukrainę i Rosję


Wizytacja kanoniczna parafii fotki – więcej w galerii

 


Kościoły jubileuszowe w diecezji tarnowskiej


Gość Niedzielny o peregrynacji ikony św. Ignacego.
Krótki wywiad o. proboszcza Andrzeja


„Sądeczanin” o kiermaszu książek


Gratulujemy Michałowi Świderskiemu naszemu organiście zajęcia pierwszego miejsca na festiwalu “Cantantibus Organis Tarnów 2021″.


Rok Ignacjański


Paczka dla Ukrainy


W niedzielę, 13 marca, o godz. 19:00 w parku pod Zamkiem – Powstanie Różańcowe. W sposób szczególny będziemy modlić się o pokój w objętej wojną Ukrainie. Chciejmy wyrazić modlitewną jedność z naszymi siostrami i braćmi Ukraińcami. Ponieważ już w naszym mieście wielu z nich zostało przyjętych do rodzin, zaprośmy ich do wspólnej modlitwy, która będzie prowadzona w języku polskim i ukraińskim.

W niedzielę, 13 marca, przypada dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Po Mszach będzie rozprowadzany kolejny numer jezuickiego biuletynu misyjnego i zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny Ad Gentes.


Joanna Molla-życiorys


Pielgrzymka do Turcji – zaproszenie


Środa Popielcowa

W Środę Popielcową po każdej Mszy św. była przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.

W Środę Popielcową był wystawiony Najświętszy Sakrament po Mszy św. o godz. 10::30 do 16:30 i indywidualna modlitwa o pokój na Ukrainie.

Prosimy o zgłaszanie woli przyjęcia uchodźców z Ukrainy. Można to uczynić w zakrystii, kancelarii parafialnej lub bezpośrednio u proboszcza.


Apel Biskupa Tarnowskiego w związku z sytuacją na Ukrainie

Umiłowani Diecezjanie!

            Wyrażamy naszą solidarność z Ukrainą, która została doświadczona dramatem wojny, zapewniając o gotowości niesienia pomocy zarówno duchowej jak i materialnej.

         Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił się z prośbą, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy oraz solidarności z Ukrainą. Podejmijmy ten apel zanosząc do Boga w naszych kościołach i domach gorące błagania w intencji pokoju, a także w intencji narodu ukraińskiego o dar Bożego umocnienia w obecnej dramatycznej sytuacji. Podejmujmy zwłaszcza wspólną i indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową, a także nabożeństwa wielkopostne.

         Ponadto pragniemy spieszyć także z pomocą materialną, dlatego zarówno w dzisiejszą niedzielę jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej zostanie zorganizowana zbiórka do puszek na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy. Natomiast podczas zebrania księży wicedziekanów, które odbyło się w miniony wtorek, podjęliśmy kwestię rozeznania w parafiach naszej diecezji, jaką ilością miejsc dysponujemy, ażeby udzielić ewentualnie schronienia uchodźcom wojennym. W tym celu byłyby wykorzystane niektóre budynki diecezjalne i parafialne. Zwracam się też z prośbą do Diecezjan, aby ci, którzy mają taką możliwość i chcieliby przyjąć uchodźców, zgłosili gotowość w swoich parafiach. Liczymy też na współpracę z władzami cywilnymi.

         Na Ukrainie pracuje obecnie trzynastu naszych księży diecezjalnych, a także wiele sióstr zakonnych. Jeżeli będzie taka możliwość, to również poprzez nich będziemy się starali docierać z pomocą tam, gdzie będzie ona konieczna.

         Umiłowani Diecezjanie! Nie ustawajmy w modlitwie o pokój i rychłe zakończenie działań wojennych. Trójjedynemu Bogu, który jest dawcą pokoju, a także Bogarodzicy Dziewicy, Królowej pokoju, zawierzamy losy Ukrainy, losy naszej Ojczyzny i całego świata, wołając: Obdarz nas pokojem!

          Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

† Andrzej Jeż, BISKUP TARNOWSKI


Komunikat Prezydenta Nowego Sącza, Pana Ludomira Handzla:

Trudno sobie wyobrazić ogrom cierpień za naszą wschodnią granicą. Społeczność Nowego Sącza łączy się w sposób symboliczny z zaatakowanymi. Jesteśmy także gotowi do pomocy konkretnej, materialnej. Zbiórka potrzebnych rzeczy dla mieszkańców naszego miasta partnerskiego Stryj na Ukrainie będzie prowadzona przez cały tydzień od 9.00 – 17.00 od poniedziałku 28 lutego w budynku przy ul. Nawojowskiej 17 w Nowym Sączu.

Potrzebne są:

  • żywność długoterminowa oraz rzeczy do zapewnienia podstawowego bytu np. materace-karimaty, śpiwory, koce, odzież termiczna, skarpety w szczególności dla mężczyzn;
  • witaminy dla dzieci i dorosłych;
  • buty termiczne i odzież termoaktywna;
  • środki opatrunkowe i dezynfekcyjne.

Jednocześnie proszę Sądeczan o modlitwę o pokój.

Ludomir Handzel

Prezydent Miasta Nowego Sącza

Szef Obrony Cywilnej dla Miasta Nowego Sącza


We wtorek, 22 lutego, o godz. 17:15 odbył się kolejny wykład dla studentów UDTW: „Jak radzić sobie z niesfornymi wnukami?”, który wygłosiła p. Halina Czerwińska, psycholog, pedagog i wykładowca Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu.
O godz. 19:30 Namiot Chwały, na który złożyła się Eucharystia, głoszenie Słowa Bożego i modlitwa uwielbienia, a poprowadziła to Wspólnota Arka Przymierza.


21 lutego 2022 roku, o godz. 18:00 miała miejsce msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej nabożeństwo za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli. Mszy przewodniczył i homilię wygłosił o. Andrzej Migacz SJ, proboszcz parafii. W nabożeństwie pomagała mu p. Maria Wiewióra, prowadząc modlitwę i dziesiątek różańca. Zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę w każdy 3 poniedziałek każdego miesiąca.


Wojskowa Komenda Uzupełnień w Nowym Sączu prowadzi nabór do terytorialnej służby wojskowej.
Pełny komunikat znajduje się w gablocie i stronie internetowej parafii.


Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru „Veraicon” z bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu odbył się w styczniu. Oto próbka nagrania.

Koncert chóru Veraicon – kliknij


2022.01.24 – Biskupi Polscy i Ukraińscy – Apel (o pokój)


W poniedziałek, 17 stycznia, o godz. 18:00 miała miejsce Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej modlitwa za Ojczyznę za przyczyną św. Andrzeja Boboli. Do czerwca br. zapraszamy w każdy 3 poniedziałek miesiąca na mszę św. za Ojczyznę.


16 stycznia, po Mszy św. o godz. 16:00, odbył się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Janczowioki” – /kliknij/ z Janczowej.

Krótki filmik z koncertu

Więcej zdjęć w galerii                                                                                                               Foto Natan


16 stycznia, po Mszy o godz. 10:30 odbył się koncert kolęd zespołu „Iskierki”.

Iskierkikrótki film

Więcej zdjęć w galerii                                                                                                               Foto o. Tadeusz


9 stycznia, odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru „Limanovum” z Limanowej i chóru „Veraicon” z Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

 

Foto o. Tadeusz


W niedzielę, 9 stycznia, w tzw. Niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się okres Bożego Narodzenia.


Zakończyliśmy tegoroczną „Kolędę”, w ramach której odwiedziliśmy rodziny zapraszające nas do swoich domów i odprawiliśmy 6 Mszy św. dla poszczególnych rejonów parafii wypraszając Boże błogosławieństwo. Dziękujemy wszystkim za czynny udział i złożone przy tej okazji ofiary. Nie mogąc także i w tym roku odwiedzić wszystkich domów bardzo prosimy, aby Ci, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat przybyli do naszej Parafii, a jeszcze nie zgłosili tego w kancelarii, uczynili to w najbliższym czasie. Prosimy także o zgłaszanie nam nowych osób chorych, które chciałyby regularnie przyjmować kapłana z Komunią św., jak też osób, których należałoby wesprzeć materialnie.


2021 rok w liczbach, statystyka parafialna

Sakrament Chrztu Świętego – 66 dzieci (w 2020 – 59), w tym 15 dzieci z naszej parafii.
Sakrament I Komunii Świętej  – 40 dzieci (40 w 2020).
Sakrament Bierzmowania – 45 osoby (24 w 2020).
Śluby – 19 par (20 w 2020).
Pogrzeby – 35, w tym 30 naszych Parafian odeszło do Wieczności (35 w 2020).
Frekwencja na niedzielnych Mszach Św. – na parafię liczącą ok. 2600 wierzących, 3370 osób uczęszcza na niedzielną Eucharystię.
W zestawieniu z okresem sprzed pandemii, czyli 2 lata temu, liczba ta zmniejszyła się o 11%
Ślubowania abstynenckie – 37 osób (od alkoholu, narkotyków i papierosów, gier komputerowych i hazardu zazwyczaj na okres od miesiąca do roku, czy dwóch lat, a jedno na całe życie). 

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego – 43 osoby

Ograniczenia związane pandemią utrudniały zwykłą działalność życia parafialnego, ale pomimo nich udało się wiele zrobić:
– została przywrócona działalność poszczególnych grup i wspólnot parafialnych, jak też Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku.
– choć z opóźnieniem, ale został zorganizowany festyn parafialny, a także jeden koncert „Muzyka serca” w jezuickim wirydarzu.
– przeprowadziliśmy 5-dniowy odpust ku czci MBP, rekolekcje wielkopostne i adwentowe.
– w ostatnim roku jeszcze bardziej rozwinęła się działalność Duszpasterstwa Małżeństw, która posiada stałą formację dla małżonków. Ponadto od kwietnia bieżącego roku nasza parafia proponuje regularne spotkania dla osób przeżywających kryzysy małżeńskie.
– w bieżącym roku odbyła się wizytacja kanoniczna ks. bpa Artura Ważnego, a za racji trwającego roku ignacjańskiego gościliśmy relikwię i ikonę św. Ignacego Loyoli.

Działalność parafialnego Caritas:

Uzyskano: 72 656 zł – (akcje świąteczne Wielkanoc i Boże Narodzenie, zbiórka do skarbony, darowizny wpłacone na rachunek bankowy, inne darowizny, stoisko odpustowe, sprzedaż chlebków, festyn).
Wydano: 61 283 zł – z czego 25 288 zł. przeznaczono na zakup leków dla podopiecznych, prawie 3,5 tys. zł. na dożywianie dzieci w szkole, ponad 11,5 tys. zł. na zakup żywności, kolejne 10 tys. zł. na zapomogi finansowe w postaci zapłaconych rachunków i 10 835 zł. na zakup opału.
Ponadto podczas świątecznych akcji „Losuj, pomagaj!” zebrano ok. 2 900 kg żywności na kwotę ok. 34 500 zł, dzięki czemu paczki na Wielkanoc i Boże Narodzenie trafiły do 70 rodzin.

To cyfry, które już same z siebie robią wrażenie, ale ważniejsze jest to, że nimi stoją bardzo konkretni ludzie z wielkim sercem, poświęcający swój czas i talent, a także ludzie, którzy dzieląc się swoimi oszczędnościami, nie pozostają obojętni na los drugiego człowieka. Za każde dobro, które dzięki działalności parafialnego Caritas rozlewa się na potrzebujących, z serca Wam wszystkim dziękujemy. 

Działalność misyjna:

Nasza parafia może się poszczycić wielką hojnością przez wspieranie misji. Środki, jakie udało nam się pozyskać na ten cel, to ponad 100 tys. zł. Składały się na to m.in.: zbiórki dla misjonarza z Czadu (36 tys. zł.), na działalność Biura Misyjnego o. Czesława Tomaszewskiego SJ (25 300 zł.),
pomoc dla Libanu z kiermaszu podczas Mszy św. o uzdrowienie za przyczyną św. Szarbela (11.200 zł.),
składki w każdy pierwszy piątek miesiąca, jak też inne, ogłaszane przez diecezję.

Niech wyrazem wdzięczności będą słowa ks. Jakuba Szałka, misjonarza z Czadu, który po powrocie do Afryki tak napisał: „Raz jeszcze pragnę podziękować za wszystko to co od Was otrzymałem podczas naszego misyjnego spotkania! Zamówiłem już ławki do kaplicy oraz wyposażenie zakrystii – to na to właśnie przeznaczę wasze pieniądze… Jeśli coś mi zostanie, to zaczniemy budować polowy ołtarz i ławki na zewnątrz”..


Wizyta duszpasterska 2021/22 w czasie pandemii:

PLAN

27 grudniaodwiedziny rodzin, które wyraźnie zgłosiły wolę przyjęcia kolędy w swoim domu.
Rozpoczęcie kolędy o godz. 16:00.

28, 29 i 30 grudniaMsze św. o godz. 16:30 lub 18:00 połączone z indywidualnym błogosławieństwem rodzin Najświętszym Sakramentem dla mieszkańców poszczególnych ulic, według następującego porządku:

28 grudnia: Zdrojowa, Leszczynowa, Podgórska, Witosa, Kochanowskiego, Tarnowska, Galicy, Ogińskiego, Inwalidów Wojennych, Moniuszki, Jarosza, Hasiora, Zaleskiego.

29 grudnia: Paderewskiego, Dojazdowa, Targowa, Bandurskiego, Głowackiego, Kleeberga, Powstańców Śl., Powstańców Wlk.,  Warzywna, Na Rurach, Romera, Rybacka.

30 grudnia: Kraszewskiego, Kazimierza Wielkiego, Pijarska, Tymowskiego, Franciszkańska, Berka Joselewicza, Ariańska, Ks. Piotra Skargi, Bóżnicza, Świętego Ducha, 3-go Maja.


W naszej parafii „kolęda” odbywa się według trzeciej formuły
/patrz zarządzenie bp tarnowskiego poniżej/

W związku z tym bardzo prosimy, aby rodziny, które chcą przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską do swojego domu, zgłosiły swoją chęć najpóźniej do czwartej niedzieli adwentu, czyli do 19 grudnia.

Zgłoszenia można dokonywać:

– osobiście w zakrystii lub kancelarii,

– drogą mailową: [email protected]

– lub telefonicznie: 18 443 13 91 lub 797 907 679

Dla pozostałych parafian, zostaną zorganizowane Msze św. ze specjalnym błogosławieństwem rodzin według podanego w późniejszym czasie porządku.

Zarządzenie bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża dotyczące wizyty duszpasterskiej w diecezji tarnowskiej w roku duszpasterskim 2021/2022

W związku z wciąż panującą pandemią COVID-19, oraz w trosce o zdrowie wiernych i duszpasterzy, w tym roku duszpasterskim wizyta duszpasterska powinna przybrać jedną z trzech form (z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych):

  1. Złożenie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w domach wiernych, którzy wcześniej wyraźnie o to poproszą,
  2. Zaproszenie na Mszę św. do kościoła rodzin z poszczególnych rejonów parafii (podobnie, jak rok temu),
  3. Połączenie dwóch poprzednich form, czyli zorganizowanie Mszy św. dla rodzin z poszczególnych rejonów parafii, oraz udanie się do tych rodzin, które wyraźnie o to poproszą.