Ogłoszenia duszpasterskie

1.    W poniedziałek, Święto Św. Bartłomieja, Apostoła
 
2.    W środę, 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej.Także w środę po godz. 900 odwiedzimy chorych z posługą   sakramentalną.
 
3.    W piątek o godz. 10.00 odbędzie się pierwsza powakacyjna próba Iskierek. Obecność obowiązkowa.

4.    Msza św. w intencji Róż Różańcowych zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 30 sierpnia, wyjątkowo o godz. 12.00. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

5.    Od 26 do 30 sierpnia w naszym Sanktuarium będziemy przeżywać uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia, Sądeckiej Pani.

Msze św. w dni powszednie: o godz. 6.00; 7.00;  (bez kazania); uroczyste Msze św. z kazaniami o godz.: 8.00; 9.00; 11.00; 18.00.

Godzinki o godz. 6.30. Różaniec o godz. 17.30.

Odpust rozpoczniemy w środę, nowenną o godz. 17.00. Mszą św. w intencji próśb i podziękowań o godz. 18.00 (pielgrzymi parafii św. Małgorzaty)

Czwartek, 27 sierpnia: Dzień pielgrzymów Dekanatu Nowy Sącz-Centrum. Podczas Mszy o godz. 18.00 błogosławieństwo małżeństw z uczczeniem relikwii świętych Jana Pawła II i Joanny Beretty-Molli.

Piątek, 28 sierpnia: Dzień pielgrzymów Dekanatu Nowy Sącz-Wschód i Dekanatu Grybów. Msza z błogosławieństwem chorych o godz. 11.00.

Sobota, 29 sierpnia: Dzień pielgrzymów Dekanatu Nowy Sącz-Zachód. Msza św. z błogosławieństwem dzieci o godz. 11.00.

Niedziela, 30 sierpnia: Uroczystej sumie o godz. 12.00 przewodniczy O. prowincjał Jakub Kołacz SJ.
Homilie odpustowe głosił będzie o. Robert Więcek SJ, proboszcz z Gliwic. Serdecznie zapraszamy!
 
Także w przyszłą niedzielę 30 sierpnia o godz. 17.00 w klasztorze Sióstr Klarysek w Starym Sączu odprawiona zostanie Msza św. w int. śp. Siostry Cecyliany Gawrzyńskiej, a po niej odbędzie się koncert wspomnieniowy. Szczegóły na plakacie.
1.  Jutro (22.04) drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Tradycyjnie tego dnia modlitwą i ofiarami wspieramy katolickie uczelnie.
 
2. Serdecznie dziękujemy za skutecznie prowadzoną w Wielkim Poście akcję charytatywną. Bóg zapłać pani Dorocie Kaczmarczyk za koordynację zbiórki żywnościowej. Z zebranych darów paczkami wsparliśmy 84 rodziny, a kolejnych  19 paczek wydaliśmy ze zbiórki w Wielką Sobotę: razem 103. Dziękujemy  Ofiarodawcom, zarówno indywidualnym, jak i firmom, dzięki których hojności ta pomoc była możliwa, młodzieży i szkołom, które zgodziły się na zbieranie datków, kierowcom, którzy własnymi pojazdami je dowozili: zebraliśmy ponad 1500 kg o szacunkowej wartości 12 tys. zł. Ponadto, na ręce pań Barbary Szewczyk, Ludwiki Fecko, Mirosławy Śliwa i panów Adama Bulzaka, Piotra Barana i Janusza Mółki dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję szykowania parafialnych stroików, palm i babek wielkanocnych. Po odliczeniu ponad 3700 zł dla Caritas Diecezjalnej, Parafialne Koło pozyskało dzięki temu 8576 zł dla naszych podopiecznych. Dodatkowo od Ofiarodawców na konto wpłynęło kolejne 4 tys. Dziękujemy za tak konkretne wsparcie: w intencji wolontariuszy Caritas i wspierających dzieło charytatywne sprawowaliśmy Msze święte w trakcie Wigilii Paschalnej. Serdeczne Bóg zapłać!
 
3. We wtorek, 23 kwietnia, gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie dr Andrzej Citak. Temat: Dwa wieki ze Stanisławem Moniuszką. Początek o 16.45 w Auli Bursy Jezuitów.
 
4. W piątek, z racji oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 
5.  Msza św. dla osób niewidomych i słabo widzących zostanie odprawiona w sobotę, 27 kwietnia, w kościele na Starym Cmentarzu, o godz. 14.00.
 
6.  W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego, z którym Pan Jezus związał obietnicę zupełnego odpuszczenia win i kar. Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego będzie sprawowane o 15.00.
 
7.  Msza św. za zmarłych podopiecznych Sądeckiego Hospicjum będzie odprawiona w przyszłą niedzielę, o godzinie 15.00, w kościele na Starym Cmentarzu.
 
8.  Także w przyszłą niedzielę, pod Kościołem Matki Bożej Bolesnej o 9.30, rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego. W planach przejazd przez Krynicę Doliną Popradu pod ołtarz papieski w Starym Sączu. Tam o 13:00 Msza, a po niej spotkanie integracyjne.
 
9.  Cieszy nas obecność gości odwiedzających na Wielkanoc rodzinne strony. Serdecznie witamy w sanktuarium Pani Sądeckiej. Drogim Parafianom i Gościom składamy serdeczne życzenia od wspólnoty jezuitów: Radosnych Świąt oraz błogosławieństwa Zmartwychwstałego Pana w życiu rodzinnym i zawodowym. Wesołego Alleluja!


 
1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, w którym rozważamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
 
2. Dzisiaj o godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Taca z tego nabożeństwa przeznaczona jest na urządzenie ołtarzy Bożego Grobu i Ciemnicy.
 
3. Na placu kościelnym parafialny oddział Caritas rozprowadza baranki i babki wielkanocne oraz paschaliki i palmy. Ofiary składane przy tej okazji wspierają naszych potrzebujących, podobnie jak ofiary składane do skarbon Caritas i św. Antoniego.
 
4. W Wielkim Tygodniu spowiedź w naszym kościele:
- od poniedziałku do środy: od 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.30
- w Wielki Czwartek i Wielki Piątek: od 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00
- w Wielką Sobotę: od 6.00 do 14.00.
 
5.Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Podczas tej Mszy nastąpi obrzęd Mandatum, czyli umycia nóg 12 mężczyznom, na pamiątkę gestu Chrystusa z Wieczernika. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza „Ciemnicy” i adoracja do godz. 24.00 (od 23.00 prywatna adoracja w ciszy).
 
6. Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu wszystkich od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia obowiązuje post ścisły (dwa posiłki lekkie i jeden do syta). Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje od 14 roku życia.
- adoracja przy „Ciemnicy” od godz. 6.00,
- o godz. 9.00 „Ciemna Jutrznia” – modlitwa prowadzona przez Liturgiczną Służbę Ołtarza,
- o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, a o godz. 17.00 dla dorosłych,
- Liturgię Męki Pańskiej będziemy celebrować o godz. 18.00. Po Liturgii i po odśpiewaniu Gorzkich Żali, adoracja do godz. 24.00 (od 23.00 prywatna adoracja w ciszy). Ofiary złożone przy adoracji krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą.
 
7. Wielka Sobota– dzień modlitewnego skupienia i oczekiwania na zmartwychwstanie. Chociaż w tym dniu nie obowiązuje post, to zgodnie z tradycją zachęcamy do powstrzymania się od pokarmów mięsnych, aż do zakończenia Wigilii Paschalnej.
- adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 6.00,
- święcenie pokarmów na stół wielkanocny odbywać się będzie na placu kościelnym od godz. 8.30 do godz. 16.00,
- o godz. 9.00 „Ciemna Jutrznia” – modlitwa brewiarzowa prowadzona przez Liturgiczną Służbę Ołtarza.
Najważniejszą celebrację całego roku liturgicznego – Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Noc rozpoczniemy o godz. 20.00. Zakończy ją Procesja Rezurekcyjna, która przejdzie ulicami: Franciszkańską, Berka Joselewicza, Bóżniczą i Piotra Skargi. Na to nabożeństwo prosimy przynieść świece, możliwie zabezpieczone od kapiącego wosku.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz odwiedzania parafialnej księgarni przy ul. ks. Skargi 12. Spory tam wybór książek, kartek i dewocjonaliów.

1.     Dzisiaj (7.04) zapraszamy na polową Drogę Krzyżową na Chruślicach o godz.15.00.
 
2.     We wtorek, 9 kwietnia, gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie poeta Petro Murianka, czyli Piotr Trochanowski z Krynicy. Temat: Literatura Łemkowska. Początek o 16.45 w Auli Bursy Jezuitów.
 
3.     W środę, po godz. 9.00, odwiedzimy chorych z posługą przed Wielkanocą.
 
4.     W czwartek, o godz. 18.00, zapraszamy na Mszę w intencji rodzin, z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz  uczczeniem relikwii świętych Jana Pawła II i Joanny Beretty Molli.
 
5.     Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 i 17.30 w piątek  oraz  Gorzkich Żali o godz. 17.00 w niedzielę.
 
6.     Dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia, w Gródku nad Dunajcem (w Ośrodku Arka), z możliwością uzyskania porady prawnej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Wydziału Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej.
 
7.     Także w sobotę Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na akcję Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze za nasze rodziny, miasto, naród, świat rozpocznie się o godz. 19:00 w parku pod Zamkiem.

8.     Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na Mszach św. poświęcenie palm. Po Mszy o 10.30 dzieci składają swoje zaoszczędzone w Wielkim Poście ofiary. Procesja z palmami przed sumą o godz. 12.00.
 
9.     Parafia ewangelicko-augsburgska zaprasza w przyszłą niedzielę o 18.00 na Lamentacje Wielkopostne w wykonaniu Kolegium Muzyki Ewangelickiej z Krakowa. Szczegóły na plakacie.
 
10.      W kościele wystawiony jest kosz na artykuły spożywcze dla ubogich. Serdecznie zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych i świec-paschalików Caritas. Są jeszcze także nasze niepowtarzalne stroiki i palmy, z których dochód przeznaczony jest dla potrzebujących Parafian.
 
11.  Młodzieży bierzmowanej w marcu dziękujemy za złożoną ofiarę. Z superaty, która wyniosła 1000 zł zakupiliśmy przenośny mikrofon na pielgrzymki i spotkania grupowe. W tym miesiącu katechezy przed bierzmowaniem nie będzie. Klasy szóste i siódme zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach oraz w liturgiach Triduum Paschalnego.
 
12.  Rekolekcje dla rodziców w żałobie po śmierci dziecka organizowane są od 30 kwietnia do 3 maja w Zawichoście. Szczegóły na plakacie.
 
13.  Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego: dziś w prezencie dołączony jest film „Ignacy Loyola” – o założycielu jezuitów.
 

KOMUNIKAT BISKUPA TARNOWSKIEGO
NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
 

 
Drodzy Diecezjanie,