1. Dzisiaj na Stadionie Sportowym Nowy Sącz-Zawada, odbędzie się XV Festyn Rodzinny z O. Pio w godzinach od 13:00 do 20:00. Szczegóły na plakacie.
 
2. Także dzisiaj     po Mszy Św. o godz. 12:00 zapraszamy byłych mieszkańców kamienicy przy ul. Piotra Skargi 12 na zwiedzanie ich dawnego miejsca zamieszkania. Oprowadzi Państwa dyrektor szkoły O. Radosław Robak.

3. Rozpoczął się Rok Szkolny. Spotkanie dzieci klas trzecich oraz ich Rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10:30 .
Natomiast młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy w  czwartek:
15:30 klasy VI i VII; 16:30 klasy VIII i 17:30 trzecia gimnazjum.
Wszystkie trzy spotkania odbędą się w salce „Iskierek”.
Przypominamy, że katecheza prowadzona jest w szkole, natomiast przygotowanie do I Komunii i Bierzmowania odbywa się we własnej parafii.

4. W czwartek, 13 września, przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, patrona kaznodziejów.
 
5. Także w czwartek Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na kolejną sądecką edycję ogólnopolskiej akcji Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze za każdego z nas, za nasze rodziny, miasto, naród, świat rozpocznie się o godz. 20:00 w parku pod Zamkiem.
 
6. Również w czwartek zapraszamy na Mszę w intencji Rodzin, za wstawiennictwem świętych św. Jana Pawła II i Joanny Beretty Molli. Sprawować ją będziemy o godzinie 18.00.
 
7. W piątek, 14 września,obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża. W tym dniu warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach i oczyścić je.
 
8. W przyszłą niedzielę, 16 września rozpoczęcie triduum przed świętem św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Plan spotkań na plakacie.
 
9. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu we wtorek, 11 września, o godz. 18:00.
 
10. Chłopców chętnych do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy w sobotę, 15 września po Mszy Św. o godz. 9:00, na zbiórkę ministrancką do zakrystii.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.