1.     Dziś przypada Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Korzystajmy z Pisma Świętego wystawionego w kościele, znajdźmy czas na lekturę Słowa Bożego w domu.
 
2.     We wtorek, 7 maja, gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie ks. Piotr Matejski z Jezuickiego Centrum Edukacji. Temat: Powstania Śląskie. Początek o 16.45 w auli Bursy Jezuitów.
 
3.     W środę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona naszej diecezji. Program odpustu w Szczepanowie na plakacie.
 
4.     Młodzież klas szóstych i siódmych, przygotowującą się do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie formacyjne w czwartek, 9 maja o godz. 15.30.
 
5.     Także w czwartek, o godz. 18.00, zapraszamy na Mszę Rodzinną, ze specjalnym błogosławieństwem i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II i Joanny Beretty Molli.
 
6.     Dwutygodniową wizytę w Polsce rozpoczyna przełożony generalny Towarzystwa Jezusowego, o. Arturo Sosa SJ. W piątek, 10 maja, przed południem odwiedzi Jezuickie Centrum Edukacji, a po południu, w parafii kolejowej odprawi o 19.30 Mszę dla młodzieży.
 
7.     Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych o godz. 17.30.
 
8.     Wczoraj w Ciężkowicach, podczas diecezjalnego święta Caritas, bp Andrzej Jeż wręczył listy gratulacyjne i statuetki Misericors – Miłosierny Sercem osobom zasłużonym w pracy charytatywnej. Z naszych parafian otrzymali je: panie Ludwika Fecko, Dorota Kaczmarczyk, Barbara Szewczyk, pan Piotr Baran oraz Firma Koral. Wyróżnienia serdecznie gratulujemy!
 
9.     W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na Seminarium Tarnowskie.
 
10.   Parafia św. Małgorzaty prowadzi Seminarium Odnowy Wiary. Szczegóły na plakacie.
 
11.   Kurs dla narzeczonych rozpocznie się 13 maja w parafii kolejowej. Początek o godz. 18.00.
 
12.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i odwiedzania  naszej księgarni.
 
13.  Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia, a maturzystom błogosławieństwa na egzaminach.
 
14.  W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. o. Kazimierz Michulec SJ, Bogusława Staff i Zofia Górska. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…