1.         Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - parafialny odpust. Każdy, kto jest w stanie łaski uświęcającej i przyjął Komunię św. może uzyskać odpust zupełny. Wzbudźmy w sobie chęć wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu. Pomódlmy się w intencjach Ojca Świętego.
 
2.         Parafia św. Małgorzaty zaprasza na swój festyn dziś (niedziela) od godz. 13.00 na parkingu przy Bulwarze Narwiku. Szczegóły na plakacie.
 
3.         Również dziś Zarząd Osiedla Przetakówka organizuje Dzień Dziecka. Impreza trwać będzie od 13.00 do 17.00 na stadionie przy straży pożarnej.
 
4.         Po mszach prowadzona jest zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 
5.         Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. W środę połączone ono jest z nowenną do Matki Pocieszenia.
 
6.         W czwartek, 13 czerwca, o godz. 18.00, zapraszamy na Mszę rodzinną z indywidualnym błogosławieństwem oraz uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II i Joanny Beretty Molli.
 
7.         Także w czwartek Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze rozpocznie się o godz. 20.00 w parku pod Zamkiem.
 
8.         W piątek o 18.00 Msza zbiorowa za poleconych zmarłych.
 
9.          W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, bp Andrzej Jeż zaprasza do Starego Sącza na Diecezjalne Święto Rodziny. Msza przy ołtarzu Papieskim o godz. 11.00, po niej folkowy festyn. Można się tam wybrać rowerem z Duszpasterstwem Kierowców. Wyjazd spod sądeckiego Zamku o 8.30.
 
10.      Również w przyszłą niedzielę Fundacja Dra Jerzego Masiora i Ojcowie Jezuici zapraszają na XXIV Koncert z cyklu "Sądeckie Talenty". Odbędzie się on w Wirydarzu naszego Domu Zakonnego, o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.
 
11.      Także w przyszłą niedzielę, o 19.30, MCK SOKÓŁ zaprasza na koncert upamiętniający 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II na Sądecczyźnie. Wcześniej o 18.00 Msza św. dziękczynna w Kościele św. Kazimierza.
 
12.      Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego – dziś wkładką jest płyta z dźwiękowym zapisem I pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny.
 
13.      Kalendarz Liturgiczny najbliższego tygodnia:
- jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła: dodatkowe Msze o 10.30 i o 16.30;
- w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitwy o świętość księży i seminarzystów.
 
14.      Żywy Różaniec organizuje od 6 do 14 września pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u państwa Wiewiórów. Szczegółowy program oraz numery telefonów w gablocie i na stronie internetowej.
 
15.      Na koniec serdeczne podziękowanie Parafianom i Gościom Sanktuarium za liczny udział w naszym Festynie Rodzinnym. „Bóg zapałać” wszystkim, którzy przyczynili się do jego zorganizowania: współpracownikom Caritas, ofiarodawcom fantów i żywności, fundatorom nagród i sponsorom, obsłudze stanowisk grilla, frytek, ciast, lodów i napojów, loterii i fantów odzieżowych, stanowisk Komendy Miejskiej Policji, Straży Pożarnej, Akcji Sądecki Ratownik i strzelnicy oraz konferansjerom przy scenie i festiwalu biegowym, zespołom, motocyklistom. Łącznie na wakacyjną pomoc dla dzieci zebraliśmy rekordową kwotę 19 808 zł i 19 gr. Pan Bóg, który widzi w skrytości, niech Wam to sowicie wynagrodzi.

  Komunikat w związku z Diecezjalnym Świętem Rodziny 2019

Drodzy Małżonkowie, Drogie Rodziny!
 
Jak podkreśla papież Franciszek, „Kościół jest rodziną rodzin, stale wzbogacającą życie wszystkich kościołów domowych” (AL, 87). Jednym z akcentów podkreślających wartość oraz piękno małżeństwa i rodziny jest Diecezjalne Święto Rodziny, którego główne obchody będziemy przeżywać w Uroczystość Najświętszej Trójcy, tj. 16 czerwca br. w Starym Sączu.
 
Rozpoczniemy o godz. 11.00 od Eucharystii sprawowanej na Ołtarzu Papieskim. W tym roku wydarzenie to zbiega się dokładnie z 20-tą rocznicą pobytu Patrona Rodzin św. Jana Pawła II w Starym Sączu oraz kanonizacji Matki Kingi. Jest to więc piękne podsumowanie pierwszego roku naszego diecezjalnego Synodu, pochylającego się nad duszpasterstwem małżeństw i rodzin.
 
Po Mszy świętej rozpoczniemy Folkowy Festyn Rodzinny, podczas którego – podobnie jak rok temu – będziemy chcieli podkreślić różnorodność regionalnych kultur. Jeżeli więc posiadacie strój regionalny używany w danej części naszej diecezji, to gorąco zachęcam, by na Święto Rodziny przyjechać w takim stroju lub chociaż ozdobić ubiór jakimś małym elementem stroju regionalnego.
 
Pragnę serdecznie zaprosić Was na to wydarzenie, które będzie wyrazem naszej wspólnej troski o rodzinę.
 
Z pasterskim błogosławieństwem
        
 
                                    † Andrzej Jeż
                                  BISKUP TARNOWSKI