Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Od poniedziałku Msze św. roratnie będą odprawiane o godz. 18.00, a w soboty o godz. 9.00.

2.     Od poniedziałku pan Organista będzie odwiedzał domy, roznosząc wigilijne opłatki. Prosimy o życzliwe przyjęcie w rodzinach naszej Parafii.
 
3.     We wtorek, 4 grudnia, gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie s. Elżbieta Siepak ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Temat: Kult Miłosierdzia Bożego na świecie. Początek o godz. 16.45 w auli Bursy przy ul. Św. Ducha 12.
 
4.     W środę, 5 grudnia, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 
5.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy piątek o 16.30 Msza św. dla dzieci. Po Mszy o godzinie 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja.
 
6.     W sobotę, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O 9.00 Msza odpustowa Żywego Różańca. Dodatkowe Msze o 10.30 i 16.30. O 12.00 zapraszamy na nabożeństwo "Godzina łaski dla świata".
 
7.     Zachęcamy do wspierania świątecznej akcji Caritas. Już od dziś na placu rozprowadzane są atrakcyjne stroiki świąteczne: anioły, wieńce, szopki z piernika przygotowane przez nasz zespół pracy twórczej. Są także świece ogólnopolskiej Caritas. Dochód z ich sprzedaży wspiera akcję świątecznej pomocy rodzinom potrzebującym. Ponadto od 3 do 13 grudnia w sklepach Biedronka i PSS Społem parafialna Caritas będzie prowadzić zbiórkę żywności na świąteczną pomoc dla potrzebujących. Także w kościele wystawiony jest już specjalny kosz, do którego można składać produkty. Wszystkim wspierającym z serca dziękujemy: Bóg zapłać.
 
8.     Na stoiskach Caritas jest także parafialna nowość: kolędowa płyta Iskierek. Ofiary za nią w całości przeznaczamy na działalność Scholi Iskierki.
 
9.     W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszach odbędzie się zbiórka do puszek  na Fundusz Pomocy temu Kościołowi.
 
10. W tym tygodniu patronują nam:
·        we wtorek – św. Barbara, dziewica i męczennica,
·        w czwartek – św. Mikołaj, biskup,
·        w piątek - św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła.
 
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Solenizantkom i solenizantom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia, a wszystkim Parafianom i gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli oraz radosnego przeżywania Adwentu. Szczęść Boże!


 
1.    Dobiega końca Rok Liturgiczny. Po Mszach wystawienie Najświętszego Sakramentu z Aktem Zawierzenia. Związany jest z tym odpust zupełny, który można uzyskać pod zwykłymi warunkami.
 
2.    We wtorek gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie Ewa Pohorecka, dyrektor Ośrodka Wczesnej Pomocy Psychologicznej z Krakowa. Temat: Komunikacja w rodzinie: blaski i cienie. Początek o 16.45 w auli Bursy Jezuitów przy ul. Św. Ducha 12.
 
3.    W środę, 28 listopada, przypada 9. rocznica sakry bp. Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Ordynariuszu oraz o ojcu Zdzisławie Rabce SJ, który w tym dniu obchodzi imieniny.
 
4.    W tym tygodniu przypada pierwsza sobota  miesiąca. O godz. 9.00 Msza w intencji Żywego Różańca, Apostolstwa Modlitwy i Ruchu Maryjnego. Po niej nabożeństwo maryjne.
 
5.    Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, w którą rozpocznie się kolejny rok liturgiczny i duszpasterski. Po Mszy o 10.30 zmiana tajemnic Róży Dziecięcej.
 
6.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: do Gościa Niedzielnego dołączony jest dziś kalendarz na przyszły rok.
 
7.    W kalendarzu liturgicznym w piątek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Solenizantom, wśród nich zakrystianowi, p. Andrzejowi Oraczowi, składamy serdeczne życzenia. Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia!
 
 
1.    Z racji Światowego Dnia Ubogich po Mszach Parafialna Caritas rozprowadza Chlebki Miłosierdzia. Ofiarując sugerowane 5 zł, otrzymamy taki chleb – znak otwartego serca. Zebrane ofiary przeznaczane są na dożywianie dzieci. Równocześnie można wesprzeć Wspólnotę Cenacolo. Wszystkim popierającym te akcje składamy serdeczne Bóg zapłać.
 
2.    W poniedziałek, 19 listopada, po Mszy św. wieczornej spotkanie Zarządu i Zelatorów Żywego Różańca.
 
3.    We wtorek, 20 listopada, Gośćmi Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będą prof. Monika Rasiewicz z Akademii Ignatianum i dr Marek Skrukwa. Zaprezentują program „Perły słowa i muzyki na stulecie odzyskania niepodległości”. Początek o 16.45, w auli Bursy Jezuitów przy ul. Św. Ducha 12.

4.    W środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to zarazem  Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.

5.    W czwartek, 22 listopada, po Mszy wieczornej, odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej i Zespołu Synodalnego.
 
6.    Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach odmawiamy o godz. 17.30, a w środę o 17.00, przed nowenną. Codziennie też sprawowana jest Msza św. Gregoriańska  za poleconych zmarłych.
 
7.    W następną niedzielę, 25 listopada, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku liturgicznego. O godz. 7.30 Msza w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 9.00 patronalna Msza Apostolstwa Modlitwy. Po Mszach adoracja z Aktem poświęcenia Chrystusowi Królowi, za co można zyskać odpust zupełny.
 
8.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Parafianom i Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego na temat posługi dziekana w dekanacie

 
Drodzy diecezjanie!
 
Czas V Synodu Diecezji Tarnowskiej jest okazją nie tylko do wyznaczania nowych dróg dla Kościoła tarnowskiego, lecz również do odnawiania rozwiązań, któresą owocem wielowiekowych doświadczeń w zarządzaniu i kierowaniu posługą w Kościele. Jednym z nich jest posługa dziekana w dekanacie.

100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 1.      Setna rocznica odzyskania niepodległości skłania do modlitwy za Ojczyznę. Na czuwanie modlitewne zapraszamy po sobotniej Mszy wieczornej (10.11). Mszę za Ojczyznę sprawować będziemy dziś (11.11) o godz. 12.00. Uroczystości miejskie rozpoczną się o godz. 10:00 na Cmentarzu Komunalnym. Po nich, o godz. 11:00, Msza w kościele św. Kazimierza.
 
2.      We wtorek, 13 listopada, gościem Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku będzie o. dr hab. Bogdan Lisiak SJ z Akademii Ignatianum. Temat: Konflikt nauka-wiara a sprawa Galileusza. Początek o godzinie 16.45, w auli Bursy Jezuitów przy ul. Św. Ducha.
 
3.      Także we wtorek Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na kolejną edycję ogólnopolskiej akcji Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze za każdego z nas, za nasze rodziny, miasto, naród, świat rozpocznie się o godz. 19:00 w parku pod Zamkiem. Po spotkaniu, około 20.00, już w naszym kościele, Msza uwielbieniowa. Serdecznie zapraszamy.
 
4.      W czwartek, 15 listopada, w Bazylice św. Małgorzaty po Mszy św. o godz. 18:00, odbędzie się koncert 9 chórów małopolskich szkół muzycznych pt. Dla Niepodległej. Połączone chóry zaśpiewają także podczas Mszy św. Koncertowi towarzyszy niepodległościowy mapping na frontonie budynku Zespołu Szkół Katolickich w godz. 17:20, 20:00 i 20:35.
 
5.      W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w Kościele Światowy Dzień Ubogich. Caritas prowadzić będzie akcję „Chlebki Miłosierdzia”, wspierającą głodnych. Warto wiedzieć, że miesięcznie na dożywianie parafialne koło Caritas wydaje ok. 1200 zł. Ponadto w przyszłą niedzielę można będzie wesprzeć Wspólnotę Cenacolo, pomagającą młodzieży uzależnionej, nabywając wytwarzane przez nich przedmioty.
 
6.      Również w przyszłą niedzielę, po Mszy o 10.30, spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych.
 
7.      Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach odmawiamy o godz. 17.30, a w środę o 17.00, przed nowenną. Codziennie też sprawowana jest Msza św. Gregoriańska  za poleconych zmarłych. Natomiast zbiorowe Msze za Zmarłych odprawiane są w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca o godz. 18.00. Na tę Mszę intencje składamy w skarbonie do tego przeznaczonej.
 
8.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny oraz Bethania z naszą parafialną wkładką.
 
9.      W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek - św. Jozafata, biskupa i męczennika;
- we wtorek - świętych męczenników Benedykta, Jana Mateusza Izaaka i Krystyna;
- w sobotę - św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę.
 
10.  W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł ś.p. Józef Filipek. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 
Parafianom i wszystkim Gościom Sanktuarium życzymy dobrej niedzieli przedłużonej o niepodległościowy poniedziałek i udanego tygodnia!