Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Dzisiaj (19.08) na sumie o godz. 12.00 Mszę dziękczynną w 30-lecie życia zakonnego sprawować będzie O. Prowincjał Jakub Kołacz SJ, wraz ze współbraćmi Jubilatami, w tym z o. Mariuszem Łobodzińskim SJ.

2.     W poniedziałek, 20 sierpnia, o godz. 18.00, Msza pożegnalna o. Wojciech Łokcia SJ, który po 18 latach posługi opuszcza naszą wspólnotę i udaje się na jezuicką parafię w Bytomiu.

3.     W środę, po godzinie 9.00, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

4.     Od środy wieczorem do niedzieli w naszym Sanktuarium będziemy przeżywać uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia, Sądeckiej Pani.

PROGRAM ODPUSTU:
Msze św. w dni powszednie: o godz. 6.00; 7.00;  (bez kazania); uroczyste Msze św. z kazaniami o godz.: 8.00; 9.00; 11.00; 18.00.
Godzinki o godz. 6.30. Różaniec o godz. 17.30.
Odpust rozpoczniemy w środę, 22 sierpnia, nowenną o godz. 17.00. Msza św. w intencji próśb i podziękowań o godz. 18.00 (pielgrzymi parafii św. Małgorzaty).

Czwartek, 23 sierpnia: Dzień pielgrzymów Dekanatu Nowy Sącz-Centrum. Msza Żywego Różańca i Apostolstwa Modlitwy o godz. 11.00. Podczas Mszy o godz. 18.00 błogosławieństwo małżeństw z uczczeniem relikwii świętych Jana Pawła II i Joanny Beretty-Molli. Przed Mszą różaniec w intencji rodzin, a o godz. 20.00 modlitewne czuwanie z Maryją.

Piątek, 24 sierpnia: Dzień pielgrzymów Dekanatu Nowy Sącz-Wschód. Msza z błogosławieństwem chorych o godz. 11.00.

Sobota, 25 sierpnia: Dzień pielgrzymów Dekanatu Nowy Sącz-Zachód. Msza dla osób żyjących w pojedynkę o godz. 8.00. Msza dla Caritas i osób wspierających dzieła charytatywne o godz. 9.00. Msza z błogosławieństwem dzieci o godz. 11.00.

Niedziela, 26 sierpnia: Msze św.: 5.30, 6.15, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00, 18.00
Uroczystej sumie o godz. 12.00 przewodniczy abp Stanisław Budzik z Lublina. Homilie odpustowe głosi o. Marek Rostkowski, oblat ze Lwowa. Serdecznie zapraszamy.

5.     W czwartek, w parafii św. Kazimierza odbędzie się koncert organowy. Początek o godz. 19.00, szczegóły na plakacie.

6.     W piątek, o godz. 10.00, odbędzie się pierwsza powakacyjna próba Iskierek.

7.     Msza św. w intencji Róż Różańcowych zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę wyjątkowo o godz. 12.00. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

8.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9.     W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Maria Bulzak. Polecajmy ją miłosiernemu Panu: wieczny odpoczynek…


1.        Dziś (12.08) w parafii św. Kazimierza, odbędzie się spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę. Początek o godz. 16.00.

2.        Dzisiaj (12.08) Fundacja Dra Jerzego Masiora i Ojcowie Jezuici zapraszają na 23. Koncert z cyklu "Sądeckie Talenty". Odbędzie się on w Wirydarzu naszego Domu Zakonnego, o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.

3.        W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Zarządu i Zelatorów Żywego Różańca.

4.        Także w poniedziałek Wspólnota Arka Przymierza zaprasza na kolejną sądecką edycję ogólnopolskiej akcji Powstanie Różańcowe. Modlitwa w plenerze za każdego z nas, za nasze rodziny, miasto, naród, świat rozpocznie się o godz. 20.00 w parku pod Zamkiem.

5.        We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

6.        W środę, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. niedzielny. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie ziół i wieńców żniwnych. Na sumie o godz. 12.00 uczcimy Złoty Jubileusz kapłaństwa o. Józefa Krzemińskiego SJ.

7.        Uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia odbędą się w dniach 22-26 sierpnia. Słowo Boże będzie głosił o. Marek Rostkowski, oblat Maryi Niepokalanej, ze Lwowa. Sumie odpustowej przewodniczył będzie ks. arcybiskup Stanisław Budzik z Lublina. Szczegóły na plakatach.

8.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9.   W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Władysława Baczyńska. Polecajmy ją Miłosiernemu Panu. Wieczny odpoczynek…

Komunikat Biskupa Tarnowskiego
z okazji 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu

oraz srebrnego jubileuszu tarnowskiej edycji „Gościa Niedzielnego”
 

 Drodzy Diecezjanie!
 
Przed dwudziestu pięciu laty, 29 sierpnia 1993 roku, biskup tarnowski Józef Życiński nałożył koronę na skronie Matki Bożej w Jej łaskami słynącym obrazie z sanktuarium w Pasierbcu.

1. W parafii  św. Małgorzaty trwa tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie.   
2. W przyszłą niedzielę 12 sierpnia, Fundacja Dra Jerzego Masiora i Ojcowie Jezuici zapraszają na XXIII Koncert z cyklu "Sądeckie Talenty". Odbędzie się on w Wirydarzu naszego Domu Zakonnego, o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.
3. Również w przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę wesprą Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. 
4. Msza św. w intencji rodzin z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II i Joanny Beretty Molli, normalnie sprawowana w drugie czwartki, w tym miesiącu odprawiona zostanie w czwartek 23 sierpnia, w trakcie odpustu ku czci Matki Pocieszenia.
5. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji, lub przynajmniej do ograniczenia spożycia alkoholu.
6. Uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia odbędą się w naszej parafii w dniach 22-26 sierpnia.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
8. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
·       w poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego – zakończenie odpustu w Parafii św. Małgorzaty;
·       w środę wspomnienie  św. Dominika, kapłana;
·       w czwartek święto Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy, męczennicy, Patronki Europy.
·       w piątek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
·       w sobotę wspomnienie  św. Klary, dziewicy.
1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się poświęcenie pojazdów na parkingu Jezuickiego Centrum Edukacji. Wjazd od Bulwaru Narwiku.

2. Także dzisiaj w parafii św. Małgorzaty rozpoczyna się Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie.

3. We wtorek, 31 lipca,  obchodzić będziemy Uroczystość św. Ignacego z Loyoli, założyciela Towarzystwa Jezusowego. W naszym kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. W zakrystii w dniu tym można otrzymać wodę św. Ignacego. Jest ona przeznaczona przede wszystkim dla matek w błogosławionym stanie i stanowi pomoc w trudnych, niebezpiecznych porodach. Za wstawiennictwem tego Świętego uprasza się u Pana Boga łaskę szczęśliwego rozwiązania. 

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek o 16.30 Msza św. dla dzieci. Po Mszy o godzinie 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja. W pierwszą sobotę o 9.00 Msza w intencji Żywego Różańca i Ruchu Maryjnego. Po niej nabożeństwo maryjne. W tym miesiącu chorych odwiedzimy w środę, 22    sierpnia, przed uroczystościami odpustowymi.

 5. Zgodnie z apelem Episkopatu Polski sierpień przeżywany jest w naszej Ojczyźnie jako miesiąc dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy do hojnej odpowiedzi na ten apel zarówno przez modlitwę, jak i styl życia.

 6. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
- w środę św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
- w sobotę św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów.

7. Wyjeżdżającym na urlopy życzymy udanego wypoczynku. Cieszymy się obecnością gości odwiedzających nasze strony i sanktuarium Pani Sądeckiej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

 8. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Zuzanna Filipiak. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny…